Tuzla'da itfaiye ekipleri ellerinde sineksavarla, park halindeki otomobilde yılan avına çıktı.

İstanbul'da dün Kadıköy'de bir otomobile yılan girmesinin ardından bugün de Tuzla'da bir kişi, otomobiline yılan girdiğini söyleyerek yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, motor kısmında olduğu söylenen yılanı çıkarmak için motora sinek ilacı sıktı ancak tüm aramalara rağmen yılanın izine rastlanmadı.

Tuzla İçmeler mahallesinde oturan Şahbaz Şahan 34 EN 3527 plakalı otomobilinin motor kısmına bir yılan girdiğini görünce durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri, otomobilin kaputunu açıp motor kısmını incelemeye başladı. İtfaiye ekipleri otomobilin bagajındaki eşyaları da çıkarıp yılanın girmiş olabileceği bütün yerlere baktı. İtfaiye hava yastığı yardımıyla otomobile yükseklik kazandırıp alt tarafı da kontrol etti ancak bundan da bir sonuç alınamadı.

İtfaiye görevlilerinden biri elindeki metal çubukla otomobilin altına vurarak motor kısmında olduğu söylenen yılanı bulmaya çalışırken başka bir itfaiye eri de böcek ve haşereleri öldürmek için kullanılan sineksavarla yılanı saklandığı yerden çıkarmaya çalıştı. İtfaiye eri otomobilin değişik noktalarına sineksavar ilacı sıkarken bütün bu çabalarda sonuç vermedi. Otomobil sahibi Şahbaz Şahan, telefonda konuştuğu kişilere, "Kadıköy'de yılan otomobil sürücüsünün ayağına dolanmış" diyerek yılanın biran önce çıkarılması için çaba harcadıklarını söyledi.

Yapılan aramaların sonuçsuz kalmasının ardından itfaiye ekipleri otomobil servisini aracı yetkili servise götürüp detaylı bir inceleme yaptırması konusunda yönlendirdi. Dün Kadıköy'de de bir otomobil sürücüsü seyir halindeyken motor kısmındaki yılan sürücünün ayaklarına dolanmış, yılan olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından otomobilden çıkarılmıştı.

SonDakika.com