İzmir'in Urla İlçesi'nde bir vatandaşın tarlasına, bölgede uçuş yapan savaş uçaklarından 250 librelik roket düştü.

İzmir'in Urla İlçesi'nde bir vatandaşın tarlasına, bölgede uçuş yapan savaş uçaklarından 250 librelik roket düştü.

Edinilen bilgiye göre olay Urla İlçesi İşmeler Mahallesi Malgaca Mevkiinde meydana geldi. Bölgede uçuş yapıldığı esnada hızla bir şeyin düştüğünü fark eden vatandaşlar, düşmenin yaşandığı yere gitti. Olaya temkinli yaklaşan görgü tanıkları ilk olarak parçanın düştüğü tarlanın sahibi olan 70 yaşındaki Edip Sevinç'in evine giderek onu "Tarlana uçak düştü şeklinde uyardı."

Hadiseyi öğrendikten sonra Sevinç 155'i arayarak tarlasına uçak düştüğünü polis ekiplerine söyledi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri, ilk olarak olay yerinde yaptıkları incelemelerde düşen cismin 250 librelik roket olduğunu saptadı.

Daha sonra düşen roketin etrafında güvenlik kordonu oluşturan ekipler bomba imha uzmanını çağırarak büyük bir bölümü toprağa gömülü halde olan roketi imha etti.

Olayın, insanların yaşamadığı bir yerde meydana gelmesi can ve mal kaybının önüne geçse de müdahale için bölgeye gelen güvenlik güçleri tedbiri elden bırakmadı.

Bir kısmı toprağa gömülü olan roketi güvenli bir şekilde imha eden güvenlik güçleri geri kalan parçayı da teslim alarak inceleme için bölgeden ayrıldı.

Şimdi roketin düştüğü uçağın tespit edilmesi için araştırma yapılıyor

SonDakika.com