Kavgayı ayırmak isterken polisin sıktığı biber gazı ile hayatını kaybeden gencin son anları böyle görüntülendi...


Yalova'da yaşayan 31 yaşındaki Çayan Birben astım ve panik atak hastasıydı. Arkadaş grubunun karıştığı bir kavganın ortasında kaldı. Çayan'ın 'Astım hastasıyım, biber gazı sıkmayın' uyarısına rağmen polis kavga eden tarafları ayırmak için gaz sıktı. Çayan gazdan etkilendi. Kısa bir süre içinde yakındaki bir internet kafeye girip yüzünü yıkadı. Ancak gaz nedeniyle fenalaşıp yere düştü. Hastaneye kaldırıldı Çayan ama hayata tutunamadı.İnternet kafede fenalaşıp yere yığılan Çayan'ın o anlarını gösteren ve polis tarafından çekilen fotoğrafları da savcılık dosyasına girdi.

İstanbul’da bir avukatlık bürosunda çalışan ve geçtiğimiz pazar günü ailesini ziyaret etmek için Yalova’ya gelen Çayan Birben, bir parkta arkadaş grubunun karıştığı kavgayı ayırmak isterken, polisin sıktığı biber gazından etkilendi. Astım ve panik atak hastası olan Çayan Birben koşarak yakında bulunan bir internet kafeye girip yüzünü yıkarken fenalık geçirip düştü.
Daha sonra işyeri sahibi tarafından tuvalette baygın bulunan Çayan Birben ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Bitkisel hayata giren Çayan Birben, dün yaşamını yitirdi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOROlayla ilgili Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün görevli polisler hakkında başlattığı idari soruşturma ile savcılığın başlattığı adli soruşturma sürerken, internet kafede yüzünü yıkarken yere düşen Çayan Birben’in, olay yeri inceleme ekiplerince çekilen ve dosyaya konulan fotoğrafları basına dağıtıldı.


YARIN RİZE PAZAR’DA TOPRAĞA VERİLECEKÇayan Birben’in ailesinin avukatı Melike Korkmaz, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. Çayan Birben’in İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinin sona erdiğini söyleyen Melike Korkmaz, cenazenin bu akşam uçakla Trabzon’a götürülüp yarın Rize’nin Pazar İlçesi’nde toprağa verileceğini belirtti.


MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİK

İçişleri Bakanlığı konu hakkında yaptığı açıklamada, Çayan Birben'in ölünmü ile ilgili olarak müfettiş
görevlendirildiğini ve olayın incelendiğini belirtti.

Kaynak :internet haber