Adana'da ayağına çivi batan şahıs, Can-Kur ekipleri tarafından kurtarıldıktan sonra çivili tahta ile hastaneye kaldırıldı.Edinilen bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesinde Yusuf Yılmaz (29), muhtara bir evrak imzalatmak için Ulubatlı Hasan Mahallesi Muhtarlığı binasına gitti.

Evrakı imzalattıktan sonra dışarı çıkan Yılmaz, hava sıcak olduğu için muhtarlık binasının yan tarafındaki gölgelik alanda dinlenmek istedi. Bu sırada yan taraftaki inşaattan bırakılan kalıp tahtasının üzerine basması sonucu ayağına çivi batan Yılmaz, acı içinde bağırmaya başladı. Yılmaz yerinden kıpırdayamazken, muhtarlıktaki vatandaşlar 110'u arayarak Can-Kur ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Can-Kur ekipleri, Yılmaz'ın ayağında kalan kalıbı keserek küçük bir kalas haline getirdi. Yılmaz, daha sonra olay yerine çağrılan ambulansla ayağındaki kalasla birlikte Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan müdahale ile Yılmaz'ın ayağındaki çivi çıkartıldı.

Can-Kur Amiri Hamit Bayraktar, kendilerine bir kişinin ayağına çivi battığı yönünde gelen ihbar üzerine olay yerine giderek, çivili tahtayı en küçük parça haline getirerek hastaneye gönderdiklerini söyledi.

Kaynak: Mynet