Bayrampaşa'da bir polis memuruna ait sivil aracın altında bırakıldığı öğrenilen ses bombasının patlaması sonucu ilk belirlemelere göre bir kişi yaralandı.Bayrampaşa'da, park halindeki bir otomobilin yanında meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı. Patlamaya ses bombasının sebep olduğu ileri sürüldü. Olayda yaralanan Fatma Akşahin (30), hastanede tdavi altına alındı.

Olay, Yıldırım Mahallesi Sakarya Sokak'ta saat 08.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, park halindeki 23 EF 111 plakalı otomobilin yanında patlama meydana geldi. Patlama anında yoldan geçmekte olan bir kadın yaralandı. Duydukları ses üzerine dışarı fırlayan vatandaşlar, yerde yaralı olarak yatan Fatma Akşahin'nin yardımına koştu. İhbar üzerine olay yerine ambulans, itfaiye ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bacaklarından yaralanan Fatma Akşahin, ilk müdahalesinin ardından ambulansla Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olay yerini emniyet şeridiyle kapatarak patlamanın sebebini araştırmaya başladı. Yanında patlama olan otomobilin sahibine ulaşan polis, aracın da bir polis memuruna ait olduğunu belirledi. Otomobilin 6 ay önce şark görevini tamamlayarak İstanbul'a gelen Mücahit Akgün'e ait olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri, otomobilin sahibi meslektaşının da bilgisini aldı. Akgün verdiği ilk bilgilerde herhangi bir tehdit almadığını söyledi.

PATLAMAYA SES BOMBASI SEBEP OLDU

Polisin yaptığı ilk incelemede, patlamaya ses bombasının sebep olduğu belirlendi. Olay yeri inceleme ile bomba imha ekipleri, patlamanın olduğu yerde detaylı araştırma yaptı. Polis, bombayı koyan kişi ya da kişilerin yakalanması için çok yönlü çalışma başlattı.

Büyük bir gürültü duyduklarını ve kendilerini dışarı attıklarını anlatan görgü tanıkları, önce aracın LPG tüpünün patladığını sandıklarını söyledi. Yerdeki yaralıyı gören görgü tanıkları, durumu hemen polise bildirdiklerini belirtti.

Hastanede tedavi altına alınan Fatma Akşahin'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Akşahin'in olay sırasında sokaktan geçmekte olduğu ileri sürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: Mynet