Avustralya’da 115 yıldır birlikte yaşayan Bibi ve Poldi adlı dev kaplumbağalar, tüm çabalara rağmen ayrılık kararı aldı.

Avusturya'da 115 yıl evli kalan dev kaplumbağalar ayrılma kararı aldı. Klagenfurt kentindeki Reptilienzoo Hayvanat Bahçesi'nde kalan Bibi ve Poldi isimli dev kaplumbağaların ayrılığı uzmanları hayrete düşürdü. Normalde birbirlerine sadaketleriyle tanınan çift, giderek aynı 'yatağı' paylaşmayı reddetmeye başladı. Son bir haftadır ise tamamen ayrı ayrı kalıyorlar.

Boşanmanın nedeni konusunda uzmanlar, erkek olan Bibi'yi suçlu görüyor. Uzmanlardan Helga Hepp, "Tüm birleştirme çabalarımız boşa çıktı. Poldi'nin barışma çabalarına Bibi, sürekli saldırgan hareketlerle karşılık verdi. Poldi'nin kabuğundan parçalar kopardı" dedi.

Kamplumbağalara afrodizyak etikisi bulunan gıdalar yedirdiklerini ve çifti birlikte oyun oynatmaya teşvik ettiklerini de kaydeden Hepp, başarısız olduklarını ve bu yüzden Poldi'yi mecburen başka bir kafese aldıklarını söyledi. İsveç'ten getirilen kaplumbağaların her biri 100 kilo kadar.


alıntı