Adana'da sulama kanalında akıntıya kapılan yeğenini kurtarmak isteyen kadın, çocukla birlikte akıntıya kapıldı. Genç kadın ve yeğenini, çevredeki bir iş yerinde çalışan iki genç kurtardı.Alınan bilgiye göre olay, merkez Yüreğir ilçesindeki Köprülü Mahallesi, Mithat Özsan Bulvarı 6. Kolordu Komutanlığı yakınlarındaki Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalında yaşandı.

İddiaya göre, halası Zeynep B. (29) ile birlikte sulama kanılı çevresinde gezen Nuri Can B. (10), kanalda yüzenleri görünce kendisi de yüzmek istedi. Ancak yaklaşık 5 metre yüksekten suya girmek mümkün olmayınca kanalda yüzen M.E.B., hala Zeynep B.'ye "Siz çocuğu bana doğru atın, ben yakalarım" dedi.

Bunun üzerine hala Zeynep B., yeğenini M.E.B.'ye doğru bırakmak istedi. Ancak çocuk M.E.B.'nin elinden kayarak akıntıya kapıldı. Yeğeninin akıntıya kapıldığını gören hala da yeğinini kurtarmak için kanala atladı. Hala ve yeğeni uzun süre suda sürüklendi. Çevredeki vatandaşların bağırması üzerine yakınlardaki bir oto yıkamacıda çalışan Murat Tunç ve arkadaşı suda sürüklenen hala ve yeğenini kurtarmak için kanala atladı. Hala ve yeğenini suyun üstünde tutmayı başaran Murat Tunç ve arkadaşı polis ekiplerinin attığı 'Can Simidi' ile kıyıya yaklaşabildi. Daha sonra Can-Kur ekibi merdiven yardımıyla hala ve yeğini kıyıya çıkartmaya çalıştı. Nuri Can B.'yi kıyıya çıkartan kurtarma ekipleri, halayı ise güçlükle yukarıya çekebildi.

Olay yerine çağırılan ambulanslarla Adana Devlet Hastanesi ve Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan hala ve yeğenin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

M. Emin B. çocuğun kanal kenarında oynarken suya düştüğünü halasının da onu kurtarmak için suya girdiğini iddia ederek, "İkisinin de akıntıya kapıldığını görenler bana seslendi. Bende onları kurtarmak için suya atladım" dedi.

Hala ve yeğinini arkadaşı ile birlikte kurtaran murat Tunç, "Ben yakınlarda bir oto yıkamacıda çalışıyorum. Kanalın çevresinden çığlık seslerini duyunca hemen koştuk. Kanala baktığımızda iki kişi suda sürükleniyordu. Hemen arkadaşımla birlikte suya atlayıp onları kıyıya doğru çektik" diye konuştu.

Polis ekipleri olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.


Kaynak: Mynet