Yurt geneli az bulutlu ve açık geçecek. Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Yurt geneli az bulutlu ve açık geçecek. Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin genellikle az bulutlu ve açık, zamanla İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla ve Denizli), Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir ve Çankırı), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu), Bilecik ve Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

-YÜKSEK SICAKLIK UYARISI-

Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının oluşturacağı olumsuzluklara karşı özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (30)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (35)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (36)

ADANA: Az bulutlu ve açık (33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık (28)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (28)

VAN: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (26)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (40)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla güneyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar ve Denizli ile Muğla'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

İÇ Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeybatısının parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Karadeniz'in parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusunun parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Kaynak: Haberler