2 olay 2 kara mizah... Canım Türkiyemin 'şaşıran' insanları neler yaptı!Bursa’da ormanda görülen yılan ortalığı karıştırdı. Polis, itfaiye, vatandaş herkes seferber oldu. Orman Bölge Müdürlüğü, “Orası orman, yılan da ormanda yaşar. Siz oradan çıkın”


BURSA’nın Nilüfer İlçesi Balat Ormanı’nda 3 çocuğuyla birlikte yüzlerce vatandaş gibi ormanda piknik yapan Metin Bulut, yanından yılan geçtiğini gördü. Yılanı yakalamaya çalışan Bulut hayvanı kaçırınca, çok sayıda vatandaş da yılanı yakalamak için seferber oldu. Yılan ise kaçtı. Bu arada polise haber verilip, itfaiye çağrıldı. İtfaiye, 1.5 metrelik yılanı girdiği ağaç kovuğundan çıkarabilmek için kâğıt yaktı, ağacın gövdesine vurdu ama hayvan çıkmadı. Bunun üzerine bazı vatandaşlar balta ve kazmayla asırlıkmeşe ağacını kesmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar da “Burada olmaması gereken biziz. Burası yılanın yaşamalanı” diye tepki gösterdi. Ağacın kesilmesi talebi iletilen Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri de ağacın kesilmesininmümkün olmadığını, söyleyip “İnsanlar oradan uzaklaşsın” dedi.

Yılan diye ortalığı yaktı

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, evinin çevresinde dolaşan yılanı yakarak öldürmek isteyen yaşlı kadın, makilik alanda yangına neden oldu.


Alınan bilgiye göre, 72 yaşındaki Cennet Çoban, Menteş Köyü Hacı Hisar Dağı mevkisindeki evinin çevresinde bir yılan olduğunu fark etti. Yaşlı kadının yılanı öldürmek için evin çevresindeki çalılık alanda yaktığı ateş, kısa süre sonra makilik alana sıçradı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile vatandaşların müdahalesi sonucu yangın kısa sürede söndürüldü. Yangında yaklaşık 4 dönüm makilik alan zarar gördü. Cennet Çoban, “Eşim hasta, evde yatıyordu. Yılanı öldürmek için ateş yaktım. Hakkından gelemedim’’ dedi.

Kaynak: HT