+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Terör örgütü PKK üyesi beş kişi yakalandı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Terör örgütü PKK üyesi beş kişi yakalandı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Terör örgütü PKK üyesi beş kişi yakalandı

  Terör örgütü PKK üyesi beş kişi yakalandı
  Erzincan ve Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde, biri yaralı toplam 5 terörist ele geçirildi.


  Sivil giyimli iki terörist, özel bir araçla, birkaç gün önce Tunceli'nde yaşanan çatışmada yaralanan MKP-HKO militanını Erzincan'a getirmek için yola çıktı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibi sonucu Erzincan-Erzurum kara yolunun 7. kilometresinde araç durduruldu. Yapılan operasyonla biri yaralı 2 terörist ele geçirildi.

  Yaralı terörist Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, diğer 2 terörist ise sorgularının yapılması için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Erzincan Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen çalışma neticesinde MKP-HKO örgüt üyesi iki kişinin de Tunceli ilinde gözaltına alındığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  haberaktuel

 2. #2
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı PKK bombacısı Çiçek işte böyle yakalandı

  İzmir'i kana bulayacak bombalı eylemler için kente gelen PKK bombacısı Uğur Çiçek, nefes kesen bir takip sonucu yakalandı.
  Bombacının yakalanışının tüm detaylarına, 81 ilde kırmızı alarm verilerek arandığı fotoğraflarına ve yakalandığında içinden 2 kilogram patlayıcı çıkan bel çantasıyla Ankara Otogarı'nda otobüse binerken güvenlik kameraları tarafından çekilen görüntülerine ulaşıldı. İzmir Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele şubeleri ekiplerinin, yaptıkları bu operasyonla tam 10 bombalı eylemi önlemiş oldukları da ortaya çıktı.

  Örgütün üst düzey 5 bombacısından biri olan "Erdal" kod adlı Uğur Çiçek'in, bombalı saldırı yapacağı belirtilip 81 ilde kırmızı alarm verilerek arandığı, tüm illerde de otogarlarda binlerce polis tarafından 2 gün boyunca beklendiği ortaya çıktı. Geçen Cumartesi geldiği İzmir'de, polis tarafından otogarda otobüsten inince dağıtılan fotoğraflarından tanınıp izlemeye alınan bombacının, kentte attığı her adım takip edildi. 2010 yılında örgüt tarafından kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan bir öğretmenin kimliğinin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırarak onun kimliğiyle seyahat eden Çiçek, takip edildiğini fark etmeyip gece ormanlık alanda saklandı. Pazar sabahı ormanlık alandan çıkan Çiçek, etrafı ablukaya alan polisin operasyonuyla gözaltına alındı. Çiçek'in, kendisini yakalayan polislere, "Takip edildiğimi fark etmedim. Fark etseydim bombaları üzerime bağlar, yakalandığım anda patlatırdım" dediği öğrenildi. Üzerinde bombanın etkisini artırmak için alacağı malzemelerin listesi de bulunan Uğur Çiçek'in, Bingöl'e gitmek için Ankara Otogarı'nda otobüse binerken güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği de ortaya çıktı.

  ÖRGÜTE 2006 YILINDA KATILMIŞ
  Aslen Diyarbakırlı olan Uğur Çiçek'in ailesiyle birlikte İstanbul'da yaşadığı, 2006 yılında, okuduğu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ni yarıda bırakıp örgüte katıldığı belirtildi. Ailesiyle tüm bağlarını koparan ve örgütün Kuzey Irak'taki kamplarına giden Çiçek'in o tarihten bu yana ailesiyle hiç görüşmediği öğrenildi. Örgütte "Erdal" kod adıyla tanınan Çiçek'in, terör örgütünün kanlı eylemleri için yetiştirdiği özel bombacı birliğinde olduğu, ayrıca Diyarbakır sorumluluğu yaptığı da belirtildi.

  BİNGÖL'DE BİR TANIDIĞI GÖRÜNCE
  4 yıldır birçok örgüt mensubunun bombalı eylem yapmayı denediği, ancak her seferinde polis tarafından yakalandığı İzmir'i, kana bulamak için özel görevlendirilen Çiçek'in, Bingöl'de bir otobüse binerken yıllar öncesinden kendisini tanıyan bir kişi tarafından görülüp polise ihbar edildiği ortaya çıktı. Çiçek'in, PKK'ya katıldığını bildiğini belirten ihbarcının verdiği bilgiler üzerine harekete geçen polis, öncelikle otobüsün gidiş güzergahını tespit etti.

  ANKARA OTOGARI'NDA GÜVENLİK KAMERALARINA TAKILDI
  Emniyetin istihbarat birimleri, otobüsün güzergahındaki Ankara Otogarı'nda, Uğur Çiçek'in güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerine ulaştı. Çiçek'in, içine daha sonra plastik patlayıcı koyduğu çantasıyla otobüsü bekleyişi ve binişinin görüntüleri incelemeye alındı. Polis, aynı gün içinde ihbar edilen kişinin örgütün özel olarak yetiştirdiği bombacılarından "Erdal" kod adlı Uğur Çiçek olduğunu belirleyip 81 ili "bombalı eylem" olasılığına karşı uyardı. Çiçek'in örgüte ilk katıldığı dönemdeki iki fotoğrafı ve görüntüleri de tüm illere dağıtıldı.

  BİNLERCE POLİSİN SAATLERCE SÜREN BEKLEYİŞİ
  Tüm illerde alarm veren polis, 81 ildeki otogarlarda ve otobüs terminallerinde tedbir aldı. Tüm illerde binlerce polis, olası bir eylem için geleceği düşünülen bombacıyı beklemeye başladı. 2 gün süren bekleyişin ardından bombacı Uğur Çiçek, geçen Cumartesi akşam saatlerinde otobüsle İzmir Otogarı'na geldi. Çiçek, İzmir'e gelir gelmez, kendisini fotoğraflarından tanıyan polisler tarafından takip edilmeye başlandı. İzmir Emniyeti İstihbarat Şubesi ekipleri, bombacının kentteki her adımını fark ettirmeden takip etti.

  GECEYİ ORMANLIK ALANDA GEÇİRDİ
  Bombacı Çiçek, hemen Gaziemir ilçesindeki mezarlığın yanında bulunan ormanlık alana gidip geceyi burada geçirdi. Polis, ormanlık alanda fark edilmemek için bölgeyi ablukaya alıp beklemeye başladı. Geçen Pazar günü saat 11.00 sıralarında ormanlık alandan çıkan Çiçek, yeniden yakın takibe alındı.

  ÇANTASI DOLU OLUNCA OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
  Polis, Çiçek'in yanında taşıdığı çantasının gözle görülür şekilde dolu olduğunu görünce hemen operasyon için düğmeye bastı. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bir anda etrafı çevrilen Uğur Çiçek, etkisiz hale getirilip gözaltına alındı. Bomba İmha Şubesi ekipleri de hemen çantayı incelemeye aldı. Olası bir tuzağa karşı özel kıyafetli bomba uzmanı tarafından kontrol edilen çantada yaklaşık 2 kilogram C 4 tipi plastik patlayıcı ile fünye düzeneği bulundu. Bomba etkisiz hale getirilerken olay yerinde olan ve tüm bu anı gören Çiçek'in, kendisini yakalayan polislere, "Takip edildiğimi fark etmedim. Fark etseydim bombaları üzerime bağlar, yakalandığım anda patlatırdım" dediği öğrenildi.

  ORMANLIK ALANDA 20 KİLOGRAM DAHA PATLAYICI
  Bombacının takip sırasında ormanlık alana girerken kullandığı patikayı izleyen polis, zanlının geceyi bir ağaç altında geçirdiğini tespit etti. Bombacının yattığı yerin yakınında, bomba arama köpeği Tomy'nin ve 50'nin üzerinde polisin yaptığı aramalarda iki noktada 20 kilogram daha C-4 plastik patlayıcı ile bomba düzenekleri bulundu. İki noktadan birinden çıkan patlayıcıların nemden etkilendiği, fünyelerin de paslandığı, bu nedenle birkaç yıl önce o noktaya gömüldüğünün değerlendirildiği kaydedildi. İkinci noktada ise plastik kova içinde çok iyi ambalajlanarak saklanan plastik patlayıcı ile fünyeler ve telefonlar bulundu.

  KULLANMA TALİMATI PATLAYICININ YANINDA ÇIKTI
  Polis, yaptığı kazıda ilginç bulgulara da ulaştı. Patlayıcıların yanında uzaktan kumanda için özel telefonların olduğu, hangi tuşlara basılıp nasıl çalıştırılacaklarının, hangi tuşa basınca patlatacağının ayrıntılı şekilde yazılı olduğu da görüldü.

  KALEM VE SİGARA GÖRÜNÜMÜNDE FÜNYELER
  Polis, bugüne kadar örgüt tarafından sadece özel eylemlerde kullanılan fünye düzeneklerini de buldu. Ankara'daki ve Antalya'daki eylemlerde de kullandığı belirtilen kalem şeklindeki 4 fünye ile lüks bir marka sigara görünümündeki 2 fünye zanlıyla birlikte ele geçirildi. Kalem şeklindeki fünyelerin plastik patlayıcıya batırıldığı, düğmesine basınca içindeki asit düzeneğinin harekete geçip 15 dakika içinde patlamayı gerçekleştirdiği belirtildi. Sigara şeklindeki fünyenin de sigara gibi yakıldığı ve bir süre sonra bombayı patlattığı kaydedildi.

  ANKARA VE ANTALYA BOMBACILARI İLE AYNI EKİPTEN
  Bombacının, Ankara ve Antalya'da gerçekleştirilen bombalı eylemlerin failleriyle aynı ekipten olduğu da ileri sürüldü. Çiçek'in üzerinden çıkan listede, bombanın etkisini artırmak için kullanacaklarını yazdığı kaydedildi. Listedekilerin Ankara'daki olayda kullanılan malzemeyle aynı olması ise dikkat çekti. Listede, parça tesiri için 5 kilogram çivi ve bombanın basınç etkisini artırmak için alınacak çelik tencerenin yazılı olduğu öğrenildi. Uğur Çiçek'in ayrıca, yurt genelinde başka bombalı eylemlere katılıp katılmadığının da araştırıldığı belirtildi.

  10 DÜZENEĞİN HEDEFİ ASKER VE POLİSTİ
  Hedefinde, özellikle yakalandığı ilçede yoğun şekilde bulunan asker ve polise ait yerlerin olduğu öğrenilen Çiçek'in, yakalanmaması halinde art arda eylemlerini gerçekleştireceği de bildirildi. Polisin, yaptığı aramalarda 10 ayrı eylemde kullanılacak düzeneklere ulaştığı da öğrenildi.  STAR

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-16-2010, 21:52
 2. ETA üyesi üç kişi yakalandı
  By leyla_59 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-09-2008, 11:27
 3. Tecavüzcü terör örgütü üyesi çıktı
  By DarkNess in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-12-2008, 20:01
 4. PKK'ya Terör Örgütü Demedim
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-22-2007, 18:45
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-13-2007, 16:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375