Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 il ve çevresi için yağış alarmı verdi. Toğrağın yağmura doymuş olması büyük tehlike oluşturuyor

Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bugün saat 19.00'a kadar Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile 12.00-18.00 saatleri arasında Trabzon çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak ile birlikte yerel dolu yağışı beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.


OLUMSUZ ŞARTLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMALI


Öte yandan, Sinop'un Ayancık, Çatalzeytin, Türkeli, Erfelek, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan ilçelerinde 12.30'a kadar kuvvetli gökgürültülü sağanak beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, taşkın, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞNAK YAĞIŞ


Yağışın; aralıklarla yerel olmak üzere bugün Sinop çevrelerinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.
Diğer taraftan, Kastamonu'nun Bozkurt ve Abana ilçelerinde saat 12.30'a kadar kuvvetli gökgürültülü sağanak beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, taşkın, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.