Adana'da tartıştığı eşine sinirlenerek DSİ'ye ait sulama kanalına atlayan kadın, kurtarmak için peşinden suya atlayan kocası için böyle bağırdı...Olay, Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi Kıyıboyu Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Fevzipaşa Mahallesi'ndeki evlerinde tartışan M.S. (31) ile eşi F.S. (32), sorunlarını konuşmak için motosikletle kanal kenarına gitti. Çift, burada konuşurken tekrar kavga etmeye başladı. Kocasına sinirlenen M.S, sulama kanalına atlayarak intihar etmek istedi.

Boğulma tehlikesi geçiren eşinin arkasından suya atlayan F.S., akıntıya kapıldı. Suda çırpınan çifti gören Kazım Güney (23) ve Ümit Kılıç (24) da, sulama kanalına girdi. 2 genç, yüzme bilmeyen ve boğulmak üzere olan M.S'ı kanaldan çıkardı. Genç kadın sudan çıkar çıkmaz, Ne olur kocamı kurtarın diyerek gençlerden yardım istedi.

Suya tekrar giren gençler, yüzme bilmeyen kocayı da kurtardı. Kanal kenarına çıkardıkları çifte suni teneffüs yapan gençler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen 112 acil servis ekipleri, olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından M.S'yi Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesine, F.S'yi ise Adana Devlet Hastanesine götürdü. Çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
DHA