Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde akşam saatlerinde teröristler Güzelkonak Karakoluna saldırdı.


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde akşam saatlerinde teröristler Güzelkonak karakoluna saldırdı. Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde ise PKK'nın tuzağı son anda fark edilerek facianın eşiğinden dönüldü.

TERÖRİSTLER AMBULANSLA SALDIRDI

Şemdinli ilçesi Güzelkonak karakolu önüne kadar teröristlerin ambulansla taşındığı ve ilk saldırıyı ambulans içinde bulunan teröristler ile onlarla beraber gelen sivil araç içerisindeki teröristlerin yaptığı öğrenildi. Teröristlerin daha sonra olay yerinden kaçtıkları, tepelere kurulan doçkalarla saldırıya devam ettikleri belirtildi.

Karakola saldıran teröristleri etkisiz hale getirmek için karadan ve havadan operasyon başlatıldı.

YÜKSEKOVA FACİADAN DÖNDÜ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde faciadan dönüldü. Yüksekova Esendere beldesi yolu üzerine döşenmiş patlayıcı son anda fark edildi.

Yüksekova Esendere yolu 17 kilometresinde arazi arama tarama faaliyetine çıkan güvenlik güçleri, yola döşenmiş el yapımı patlayıcıyı buldu. Roketatar başlıklarından yapılmış ve basmalı sistem ile patlatılmaya hazır hale getirilip yola döşenmiş patlayıcıyı imha edildi.

PKK'DAN TREN YOLUNA BOMBALI TUZAK

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde de demiryoluna döşenen bomba, yük treninin geçtiği sırada patlatıldı. Olayda makinist ve yardımcısı yaralandı.

İslahiye'nin Fevzipaşa İstasyonu'ndan saat 15.45'te hareket eden ve İskenderun'a demir götüren 63287 sefer sayılı yük treni gardan 750 metre kadar ilerledikten sonra demiryolunda patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre uzaktan kumandalı bombayla gerçekleştirilen patlamada makinistlerin bulunduğu lokomotifin camları kırıldı. Makinist Salih Ateş ile makinist yardımcısı Hüseyin Yılmaz yaralandı. İslahiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan makinist ve yardımcısının hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

SonDakika.com