Aynı mahalleye 7 ayda 5. operasyonKonya'da özel harekat polisinin desteğiyle gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 4'ü kadın 8 kişi gözaltına alındı. Operasyonun Yeni Mahalle'ye 7 ay içerisinde yapılan 5'inci uyuşturucu operasyonu olduğu belirtildi. Bazı ev sahiplerinin "Aman kapıyı kırmayın, masraf oluyor" diyerek baskına gelen polise bahçeden ev anahtarını verdiği, bazılarının da evleri dağılmasın diye uyuşturucunun yerini kendilerinin gösterdiği öğrenildi.

"AMAN KAPIYI KIRMAYIN" DİYE EVLERİNİN ANAHTARINI POLİSE VERDİLER
Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla bir süredir takip ettikleri şüphelilere yönelik sabah ezanının okunmasıyla birlikte operasyon düzenledi. Daha önceden de 4 kez operasyon gerçekleştirilen merkez Karatay ilçesindeki Yeni Mahalle ile Tatlıcak ve Sedirler mahallelerindeki 24 eve eş zamanlı baskın düzenlendi. Özel harekat polisinin destek verdiği ve çok sayıda polisin katıldığı operasyonda kilitli kapılardan bazıları çilingir yardımıyla açıldı. Bazı ev sahiplerinin ise "Aman kapıyı kırmayın, çok masraf oluyor" diyerek bahçeden anahtarı polise verdikleri belirtildi.

Narkotik köpeklerinin de kullanıldığı operasyonda, evlerin çatıları, bahçe duvarlarının araları, ayakkabı dolapları, bahçelerdeki parke taşların altları ve kömürlükler de didik didik arandı. Aramalarda uyuşturucu madde ve uyuşturucu ticaretinden elde edilen bir miktar para ele geçirildi. Bazı ev sahiplerinin evlerinin dağılmaması için uyuşturucunun yerini kendilerinin gösterdiği belirtildi. Aramaların sürdüğü sırada küçük bir kız çocuğunun elinde bir çantayı yakınlarına verdiğini fark eden polis, çantada bir miktar para ele geçirdi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 4'ü kadın 8 kişi, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.


4 OPERASYONDA 140 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Yeni Mahalle'ye son 7 ay içinde yapılan 4 operasyonda gözaltına alınan aralarında kadınların da bulunduğu 189 kişiden 140'ı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

HT