Erdoğan, One Love MüzikFestivali’nde getirilen alkol yasağından önce İstanbul BilgiÜniversitesi yöneticilerini bizzat arayıp uyardığını açıklayarak, “Üniversitenin içinde böyle bir şey nasıl olur?

Güncelleme:26 Temmuz 2012 09:30

Öğrenci oraya gelip de alkolü alıp kafayı mı bulacak yoksa ilmi alıp kendini mi bulacak?” dedi.
Erdoğan dün katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

“Bu olay, bu üniversitede yapılacak olan birtoplantıyla ilgili bir çalışma. Fakat ilginç olan şey şu; ben o zamana kadar bilmiyordum, buradaki restoranlar tütün alkol kurulundan alkollü içki satışına yönelik izin almışlar. Yav Allah aşkına bir üniversitenin içinde restoranlarında alkollü içki satılmasına müsaade edilebilir mi, böyle bir şey olabilir mi? Üniversitenin içinde böyle bir şey nasıl olur? Öğrenci oraya gelip de alkolü alıp kafayı mı bulacak yoksa ilmi alıp kendini mi bulacak? Üniversitenin dışında malum yerlerde gider alkolünü alır, bizim meyhane filan kapattığımız yok, hepsi ortada. Ben de üniversite yönetimini aradım, ‘Yahu nedir bu hal’ dedim, ‘Biz buna üzülüyoruz’ dedim. Bu Anayasa ortada dururken ben anlamıyorum kalkıyor bu köşe yazarları nasıl oluyor da bu işi savunuyor. Yani bizim gençliğimizin bunlar tamamen alkolik olmasını istiyor.”
Fakir Tayyip Erdoğan’ız

Erdoğan, Çamlıca’ya cami tartışmasıyla ilgili “Sultan Tayyip Erdoğan” yakıştırmalarına karşı “Elhamdülillah bizim öyle bir derdimiz falan yok. Biz fakir Tayyip Erdoğan’ız. Diyorlar ki ‘orada meskun mahal yok’... Orada meskun mahal de var. Bizim kadim medeniyetimizde camiler çekim noktalarıdır, bunlarla beraber şehirler oluşmuştur” dedi.
kaynak:mynet