Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde devam eden operasyonda öldürülen terör örgütü mensubu sayısının 17'ye çıktığı bildirildi.


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde devam eden operasyonda öldürülen terör örgütü mensubu sayısının 17'ye çıktığı bildirildi.

ARDAHAN'DA 1 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Ardahan Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, bir teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

Ardahan Valiliği'nden yapılan açıklamada, Göle ilçesi Büyükkale Tepe mevkiinde güvenlik güçleri ile bir grup bölücü terör örgütü mensubu arasında önceki gece saat 23.00 sularında silahlı çatışma çıktığı belirtildi. Çıkan çatışmada, Hejar kod adlı terörist silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği belirtilen açıklamada, "Ölü olarak ele geçirilen BTÖ mensubunun civar iller dahilinde 19 Mayıs 2012 günü Kars ili Sarıkamış ilçesinde doğal gaz boru hattının patlatılması, 12 Haziran 2012 günü Kars-Erzurum kara yolunda yol kesme eylemi, 16 Haziran 2012 günü Erzurum ili Şenkaya ilçesi Yazılı köyü yakınlarında askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcı madde konulması ve patlatılması eylemlerine katılması tespit edilmiştir" denildi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor.

ESNAF KEPENK AÇMADI

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi kırsalında iki gündür devam eden askeri operasyonları protesto eden esnaf kepenk açmadı.

Şemdinli İlçesi'nde Rüzgarlı ve Bağlar köyleri arasında 2 gün üst üste yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lı teröristlere karşı güvenlik güçleri tarafından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şemdinli'de esnaf operasyonları protesto etmek amacıyla bugün kepenk açmadı. Sadece fırın ve eczanelerin açık olduğu ilçede polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

SonDakika.com