İşlettiği spor salonunun önüne park ettiği için uyardığı kişi, Tekvando Milli Takım Antrenörü ile spor hocasını öldürdü

Türkiye Taekwondo milli takımı antrenörlerinden Ahmet Sarı (46) ve fitness hocası Emrah Kaygusuz (33), Maltepe’de park yeri nedeniyle çıkan tartışmada öldürüldü. Sarı ve Kaygusuz'un ölümü, Taekwondo camiasını yasa boğdu.

Maltepe Altayçeşme Mahallesi Saldıray Sokak’ta dün akşam meydana gelen olayda, Taekwondo milli takım antrenörlerinden Ahmet Sarı, kendisine ait spor salonu önünde fitness hocası Emrah Kaygusuz ve taekwondocu eşi Arzu Kaygusuz ile sohbet ettiği sırada aynı binada oturan Burçin Eren isimli şahıs arabasıyla yanlarına geldi.


EVE GİRİP SİLAHIYLA DÖNDÜ


Arabasını spor salonunun önüne parkeden Eren, evine çıkmak istedi. Ahmet Sarı Burçin Eren’i arabasını binanın otoparkına çekmesi yönünde uyardı ancak Sarı’nın uyarılarını dinlemeyen Eren, evine çıktı.

SİLECEK CAMININ HAVAYA KALDIRILDIĞINI GÖRÜNCE ÇILDIRDI

Bir süre sonra aşağı inen Eren, arabasının silecek camının Ahmet Sarı tarafından havaya kaldırıldığını gördü ve Ahmet Sarı ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine tekrar evine çıkan Eren, bu kez silahını alarak aşağı indi. Spor salonu önünde oturan Ahmet Sarı ve Emrah Kaygusuz’a eşinin gözü önünde adeta kurşun yağdıran Eren, daha sonra arabasına binerek kaçtı.

Saldırı sonrası neye uğradığını şaşıran Arzu Kaygusuz, hemen polis ve ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan Ahmet Sarı yolda, Emrah Kaygusuz ise hastanede hayatını kaybetti. Ahmet Sarı’nın vücuduna 4 kurşun, Emrah Kaygusuz’un vücuduna ise 1 kurşun isabet ettiği öğrenildi. Yaşanan olay taekwondo camiasını yasa boğdu. Hastaneye gelen Sarı ve Kaygusuz’un yakınları gözyaşlarını
tutamadı.


UFACIK BİR ARABA MEVZUSU


Ahmet Sarı’nın yakınlarından Murat Akın, “Ufacık bir araba mevzusu. Fiilen bir kavga bile yok, sadece tartışma. Arabasını park edince hoca uyarmış. O da silahını evinden alıp rastgele ateş açmış” dedi.

Sarı’ın bir başka yakını ise, “Ahmet hoca bizim her şeyimiz. Ahmet Sarı salonun dışında otururken bir park etme yüzünden ufak bir tartışma yaşandı. Münakaşa çıktıktan sona şahıs yukarı çıkıyor silahını alıyor ve rastgele ateş açıyor” diye konuştu.