Eskişehir'de belediyenin iki gün önce asfaltladığı öne sürülen yolun çökmesi sonucu park halindeki bir minibüs, oluşan 2 metrelik çukura düştü.Çökme, Uluönder Mahallesi Ali Fuat Cebesoy Caddesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi.

Markete kuru yemiş getiren Levent Albayrak, şirkete ait 26 TL 034 plakalı minibüsü yol kenarına park etti. Albayrak'ın park etmesinden kısa süre sonra asfalt yol çöktü. Yolun çökmesi sonucu yaklaşık 2 metre derinliğinde çukur oluştu. Yol üzerinde park halindeki minibüs ise çukura düştü. Minibüs vinçle çıkarttılırken şoför Levent Albayrak, "Yolun kenarına park edip araçtan indim. Bir dakika sonra yol çöktü" dedi.

Semt sakinleri ise belediyenin caddeyi 2 gün önce asfaltladığını belirterek, "Yolumuz asfaltlandı diye sevinirken, böyle bir çökme ile karşılaştık. Burada 8-9 yıl önce de aynı yerde çökme olmuş. Burası daha önceden foseptik kuyu olarak kullanılıyormuş. Üzerine toprak atılmış. Tam olarak dolgu yapılmamış. Böyle olunca üzerine ağırlık geldiğinde yolun bir kısmı çökmüş" diye konuştular.

DHA