Geçirdiği kaza yüzünden aylarca komada kalan, yürümeyi, konuşmayı yeniden öğrenen milli sporcu, hukuk savaşı başlattı2,5 yıl önce geçirdiği trafik kazası, milli sporcu Seda Tekindağ'ın hayatını kararttı. Aylarca komada kalan, yürümeyi, konuşmayı yeniden öğrenen Tekindağ, ölüme karşı verdiği sınavın ardından şimdi de hukuk savaşı başlattı. Tekindağ, hem kaza anında aracı kullanan erkek arkadaşına hem de kamyon sürücüsüne tazminat davası açtı.


Çok değil, 2,5 yıl öncesine dek Türkiye Bayanlar Basketbol Milli Takımı sporcusu, Seda Tekindağ'ın 16 yıllık başarılı bir kariyeri, parlak bir geleceği vardı. Ancak erkek arkadaşıyla birlikte Adana Ceyhan'daki antremanına yetişmek isterken trafik canavarı onu buldu ve tüm hayatını alt üst
etti.

Kazanın ardından beyin travması geçiren, aylarca yürüyemeyen ve 56 gün boyunca konuşamayan genç kız, kaderine inat hayata tutundu. Yaşam savaşından sonra bu kez hukuk savaşı için kolları sıvayan 28 yaşındaki Tekindağ, kaza anında aracı kullanan eski erkek arkadaşı Veysel Hakkı Bindebir ile kamyon sürücüsü Kenan Tufan'a 75 bin TL manevi, 30 bin TL maddi tazminat davası açtı.

En çok basketbolu özlediğini anlatan Tekindağ, her sabah kabusa uyandığını söylüyor. Artık potalara basket atamasa da o korkunç kazadan sonra yaşadığına şükrediyor.

Ailesinin desteği sayesinde artık desteksiz birkaç adım atabilen 1.90 boyundaki Tekindağ, her gün düzenli olarak kum torbaları ve minik halterlerle egzersiz yapıyor.

Eski fotoğraflarına özlemle bakan Tekindağ, sağlığına kavuşunca menejerlik yapmayı hedefliyor. Ama onun için herşeyden önce sağlık geliyor.


HT