KÖYLERE GİZLENDİLER
Özel timler, 6 yıl aradan sonra, Türkiye-İran ve Irak üçgenini kapsayan Derecik ve Anadağ arasında bulunan derin vadiye indi. Bölgedeki teröristlerden 15'i etkisiz hale getirildi. Helikopterler ve savaş uçakları da, ANKA'ların belirlediği hedeflere bomba yağdırdı. Şemdinli'nin etrafındaki tepelerde konuşlanmak üzere Kuzey Irak'tan yola çıkan terörist unsurlar, amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirildi. Şemdinli'nin etrafındaki alanlarda sıkışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında ise bir haftadan beri çatışmalar aralıklarla devam ediyor. Kuzey Irak'a kaçmaları halinde imha edileceklerini düşünen teröristler, köylere gizlenerek bölgede kalmayı tercih ediyor.

İRAN, IRAK VE SURİYE'DEN "SURİYE'YE KARIŞMA" MESAJI
Öte yandan Sabah gazetesinde Şemdinli hakkında çarpıcı bir tespit yer aldı. A Haber Güvenlik Danışmanı Mete Yarar Şemdinli'deki provakasyon girişimleriyle ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu. İran'ın öncülüğünde Irak ve Suriye'nin PKK'ya destek verdiğine dikkat çeken Yarar, şunları söyledi:
6 HAVAN 6 DOÇKA 500 CİVARI TERÖRİST
"Şemdinli'de Suriye'deki olayların benzerini yaratıp 'Kendi ülkeni kontrol edemiyorsun. Başka ülkelerin içişlerine neden karışıyorsun' algısı yaratmak istiyorlar. Örgütün amacı küçük bir yerin, askeri birliğin ya da devlet dairelerin kontrolünü ele geçirip PKK bayrağı dikmek. İlk kez bu kadar kalabalık bir grupla saldırı yapıyor. 6 havan, 6 doçka 500 civarı terörist.

150 ASKERİ ÖLDÜRMEYİ PLANLIYORLARDI
150 askeri öldürmeyi 50 askeri kaçırma hesapları yapıp kaos yaratmak istiyorlar. Bir başkaldırı hareketi planlanıyor. Türkiye akıllıca hareket edip, bu oyunu deşifre etmeli. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Güvenlik Zirvesi'nde ishitbarat örgütlerinin getirdiği bilgileri, belgeleri ve gelişmeleri kontrollü bir şekilde kamuoyuyla paylaşarak planı bozmalı. Türkiye'nin Suriye konusunda üstlendiği rolden rahatsız olan bazı Avpura ülkelerinin de bunu açıktan olmasa da desteklediği çok açık bir gerçek."

Etiketler pkk şemdinli bayrak, şemdinli pkk bayrak dikmesi önlendi

DHA