Mahkemeden cezaevine ilginç not!İstanbul Sultanahmet'teki bir otel odasında 4 yaşındaki kızını sütüne ilaç katarak öldürdükten sonra pencereden atlayarak intihar girişimde bulunan anne, mahkeme tarafından yakın akrabayı öldürmek suçundan tutuklandı. Anne ifadesinde 'İlk fırsatta intihar edeceğim" dedi. Bunun üzerine mahkeme cezaevine yazı yazarak, annenin intihar edebileceği yönünde yetkilileri uyardı.

Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü mezunu 32 yaşındaki Nur Şahin, ayrıldığı eşi Ayhan Şahin'in velayetini aldığı 4 yaşındaki Tanya Su Yılmaz'ı geçtiğimiz ay babaannesinden tatile gitme bahanesiyle aldı. Ardından Sultanahmet'teki Oldcity Hotel'e yerleşti. Kızına 5 ayrı ilacı biberondaki süte karıştırarak içirdi. Ardından da üçüncü kattaki odanın penceresinden atlayarak ölmek istedi. Otel çalışanları tarafından yaralı halde bulunan kadın, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Taburcu edilen Nur Şahin, yürüyemediği için ambulansla sedye üzerinde İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Ve tutuklandı.

İKİMİZİ DE İDARE ETMEK İÇİN BENİ BOŞADI

Şahin, mahkemede verdiği ifadesinde "Eşim Ayhan'ın, Almanya'da çalışabilmesi için orada bir Alman ile evlenmesi gerekiyordu. Ben de böylelikle Almanya'ya gidebilecektim. 17 Nisan'da boşandık. Ancak evliliğimiz normal devam ediyordu. Almanya'da çalıştığı işyerinde bir kadına aşık olmuş. İkimizi de idare edebilmek için benden boşanmış. Onunla konuştuğumuzda tartıştık, hamile olduğumu söyledim. Boğazımı sıkarak kürtaj olmamı istedi" dedi.

30 HAP İÇTİM 20 GÜNDÜR ÖLÜMÜ DÜŞÜNÜYORDUM

Olay günü intihar etmeyi düşündüğünü belirten genç kadın, ifadesini şöyle sürdürdü:

"Sultanahmet'te bir otele gittik. Kızımın yanında sigara içmediğim için banyoya girdim. Ancak odanın kapısını kitlemedim. Yarım saat sonra banyodan çıktığımda kızımın gözleri büyümüş, dili dışarı çıkmıştı. Hareketsizdi, biberondan süt içerken genzine kaçıp boğulduğunu zannettim. 30 tane hap içtim ama ilaçlar bana birşey yapmadı. Kızım zaten ölmüştü. Oturup intihar mektubu yazdım. 20 gündür ölümü düşünüyordum. Ölmek için çabalıyordum. Pencereden atlamadan önce mektuba 'Senin gibi berbat birine kızımı bırakmam. O hep benimle birlikte olacak' diye niye yazdığımı hatırlamıyorum."

KIZIMI ÖLDÜRMEDİM

Kızının ne şekilde öldüğünü halen bilmediğini belirten Nur Şahin, "Biberonda süt ve bebe bisküvisinden başka bişey yoktu. Haplardan zehirlendiyse ben banyodayken çantamdaki haplardan içmiş olabilir. Kızımı zehirlemedim, öldürmedim, tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi. Şahin'in avukatı ise Nur Şahin'in en kısa zamanda tekrar intihar etmeyi deneyeceğini söylediğini belirterek, bunun cezaevinde rahatlıkla gerçekleştirebileceğini, aile ortamında bu düşünceden kurtulacağını belirterek tutuksuz yargılanmasını istedi. Mahkeme genç kadını tutuklayarak cezaevine gönderdi. Mahkeme cezaevine, 'intihar edebilir dikkat' yazısı gönderdi.


HT