Foça'daki saldırı ardından binlerce kişi kan vermek için hastanelere akın etti.İzmir'in Foça İlçesi'nde 1 askerin şehit olduğu 11 kişinin de yaralandığı terör saldırısının ardından binlerce kişi kan vermek için hastanelere akın etti.

Ege Üniversitesi, Alsancak, Üçkuyular, Balçova, Bornova, Foça, Gaziemir, Şirinyer, Çiğli, Bergama ve Dikili'de bulunan kan toplama çadırları ve konteynerler kan vermek için gelenlerle doldu, taştı.

TAKSİCİLER PARA ALMADI
Bazı İzmirliler, taksilerle ve belediye otobüsleri ile kan vermeye giderken, kimi şirketler kan grubu uyan personelini hastanelere götürmek için özel servisler kaldırdı. Taksiciler, kan vermeye giden İzmirliler'den para almadı. Duyarlı İzmirliler'in çabalarıyla 2 saat içinde 6 bin kişi kan vermek için başvurdu. Yoğun talep olması nedeniyle her gruptan bin kişi kan verilebildi. 5 bin kişiye ise randevu verilerek iki gün içerisinde kan verilmesi önerildi. Üç gün içerisinde 6 bin kişiden kan alındı.

BÜYÜK MİTİNG BUGÜN
Foça'daki saldırıdan sonra pek çok ilçede yürüyüş yapılan İzmir'de bugün de büyük miting düzenleniyor. Sosyal paylaşım siteleri üzerinde birleşen ve spor kulübü taraftarlarının da destek verdiği miting Gündoğdu Meydanı'nda saat 13.00'de yapılacak. Mitinge binlerce kişinin katılması bekleniyor.
HT