Van'ın Özalp İlçesi'nde AK Partili İlçe Başkanı'nı kaçırmaya gelen 2 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.


Son dönemde siyasi partilerin temsilcilerini hedef alan eylemler gerçekleştiren PKK, iddiaya göre Özalp'te de AK Parti İlçe Başkanı'nı kaçırmak istedi. O sırada bölgede olan güvenlik güçleri saldırıyı püskürttü ve iki PKK'lıyı ölü ele geçirdi.

Van'ın Özalp İlçesi'nin Gültepe Köyü'nde dün gece güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 2 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. Çatışmanın, PKK'lıların AK Parti İlçe Başkanı'nı kaçırmak istedikleri için çıktığı bildirildi.

Olay dün saat 20.00 sıralarında ilçeye 19 kilometre uzaklıkta bulunan Gültepe Köyü kırsalında meydana geldi. Daha önce AK Parti İlçe Başkanı Naif Önder'i tehdit eden PKK'lılar, ilçe yöneticiliğini de bırakmasını istedi.

Bu tehditin ardından köyde nöbet tutan askerler, dün gece yaya olarak bir grubun köye doğru yaklaştığını fark ettiler. Bunun üzerine önlem alan güvenlik güçleri, girdikleri çatışmada 2 PKK'lıyı ölü olarak ele geçirdi.

Yaklaşık yarım saat süren çatışmanın ardından kaçan diğer PKK'lıların yakalanması için, bölgede helikopter destekli hava operasyonu başlatıldı. Ölü olarak ele geçirilen 2 PKK'lının cenazeleri otopsilerinin yapılması için Malatya'ya gönderildi.

HÜSEYİN AYGÜN'DEN HABER YOK

Geçtiğimiz gün PKK tarafından kaçırılan CHP milletvekili Hüseyin Aygün hala serbest bırakılmadı. PKK tarafından yapılan en son açıklamada operasyonların durdurulması talep edildi.

Açıklamada "Alanlar helikopterlerce rastgele bombalanıyor. Hüseyin Aygün'ün can güvenliği için operasyonlar derhal durdurulmalı" denildi.

SonDakika.com