Mehmetçik tüm bölgeden görülebilen ay-yıldızlı bayrakları hakim noktalara dikti.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 bin askerin katıldığı bir operasyon başlatıldı. Şemdinli'nin zirvesine dev Türk bayrağı diken güvenlik güçlerine helikopterler ve topçu birlikleri de destek veriyor. Operasyonda şu ana kadar 2 terörist etkisiz hale getirildi.


Zirvelere "Özel" Operasyon
Sabah saatlerinde başlayan büyük operasyon çerçevesinde özel eğitimli birlikler, Hudut Tugay Komutanlığı ile Dağ ve Komando Taburundan havalanan helikopterlerle Goman Dağı'nın zirvelerine indirildi.

Kobraların desteğiyle operasyon genişletildi. Operasyona korucular da katıldı. Teröristlerin geçiş ve kaçış noktaları güvenlik güçleri tarafından kontrol altında alındı. Teröristlere ait barınaklar ise top atışlarıyla dövülüyor.

O Tepelere Türk Bayrağı ÇekildiOperasyonda, terör örgütü PKK'nın internet sitelerinde kontrolü altında bulundurduğunu öne sürdüğü tepelere, Mehmetçik tüm bölgeden görülebilen ay-yıldızlı bayrakları çekti.
Teröristlerle Sıcak Temas

Öte yandan güvenlik güçleri, teröristlerin Ortaklar ve Zorgeçit köyleri arasında yol kesme girişiminde bulunması üzerine süratle bölgeye ulaştı.

Kaçan teröristleri takibi sırasında teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Teröristlerin, etkisiz hale getirilen terörist sayısını az göstermek için bazı terörist cesetlerini çatışma bölgesinden kaçırmaya çalıştıkları tespit edildi.

Çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi.

Güvenlik güçleri Şemdinli'deki operasyonlarına ara vermiyor. Sınırdaki birliklere ve Goman dağındaki askeri üslere lojistik malzeme ve asker takviyesi devam ediyor.


TRT Haber