MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Türk milletine ve TBMM'ye meydan okumanın hiç kimsenin hakkı ve haddi olmadığını kaydetti.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Türk milletine ve TBMM'ye meydan okumanın hiç kimsenin hakkı ve haddi olmadığını kaydetti.

Şandır, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Selahattin Demirtaş, 'dokunulmazlıkların kaldırılması halinde Meclis çalışmalarına katılmayacaklarını' söyledi. Ne diyeceksiniz-" sorusuna Şandır, şu yanıtı verdi:

"Selahattin Demirtaş'a cevap vermeyi gerekli görmüyoruz. Türk milletine ve TBMM'ye meydan okumak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Demirtaş eğer hukuka ve hukukun üstünlüğüne inanıyorsa, hukuka uymak ve bölücü teröre destek vermemek mecburiyetinde. Bölücü teröre destek vererek yasama dokunulmazlığından faydalanabilme hakları yoktur. Milletimizin takdirine sunuyoruz. MHP olarak siyaset kurumunu, bu hukuk dışı davranışa karşı koruyuculuktan vazgeçmeye davet ediyoruz."

Şandır, "Afyonkarahisar'daki patlama ile ilgili yorumunuz ne-" sorusunu yanıtlarken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün kapsamlı bir açıklama yaptığını anımsattı.

Bu tür olayların Türkiye'ye yakışmadığını belirten Şandır, "Adı kaza da olabilir, yanlışlık da ihmal de olabilir ama bu türlü kazalar ve çok sayıda insanın kaybına neden olan olayları kabullenebilmek mümkün değil. Beklediğimiz ve istediğimiz; bu patlamanın tüm gerçeklerinin sonuna kadar araştırılması ve ihmal ya da sorumlu, başka ihtimaller varsa bunların araştırılması" diye konuştu.

Mehmet Şandır, "Sabotaj ihtimali var mı-" sorusuna, "Biz araştırılmasını istiyoruz. Araştırılsın gerçekler ortaya çıksın ve kamuoyuna açıklansın" dedi.

Yerel seçimlerin öne çekilmesi konusunda adım atıldığını ifade eden Şandır,

"Muharrem İnce'nin soy ismine yakışmayan kaba yakıştırmasını da kendisine iade ediyoruz, kabul etmiyoruz" diye konuştu.

Muhabir: Coşkun Ergül

Yayıncı: Sefa Salantur - TBMM

sondakika.com