Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki cephanelikte meydana gelen patlamada şehit olan Yozgatlı er Abdullah Tokgöz'ün Konya'da imamlık yapan babası Faruk Tokgöz, şehit olacağının oğlunun içine doğduğunu söyledi.

Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki cephanelikte meydana gelen patlamada şehit olan Yozgatlı er Abdullah Tokgöz'ün Konya'da imamlık yapan babası Faruk Tokgöz, şehit olacağının oğlunun içine doğduğunu söyledi. Tokgöz, "Oğlum telefonda bana, 'Topraktan geldik, toprağa gideceğiz. Şehit olmak istiyorum' demişti" diye konuştu.

Aslen Yozgatlı olan ve Açık Öğretim'de okurken vatani görevini yapmaya giden şehit er Abdullah Tokgöz'ün Konya'daki baba evi ziyaretçi akınına uğradı, şehit evi ve sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Patlamayı haberaldıktan sonra eşi ve kızıyla birlikte Afyonkarahisar'a gittiklerini belirten Saraçoğlu Mahallesi Mehmet Efendi Camii İmamı Faruk Tokgöz, DNA testi için kan verdiğini ve en geç pazar gününe kadar şehit oğlunun cenazesinin teslim edileceği bilgisinin kendilerine verildiğini kaydetti.

Şehidin cenazesinin Konya'da defnedileceğini belirten Tokgöz, en son, olaydan 3 gün önce oğluyla telefonla görüştüğünü belirterek şunları söyledi:

"Sanki şehit olacağı oğlumun içine doğmuştu. Bana, 'Topraktan geldik, toprağa gideceğiz. Şehit olmak istiyorum' demişti. Hem görev başında hem de yanarak 2 kere şehit oldu benim evladım."

MKY,ÖÇ(İA/CK) - Konya

sondakika.com