+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
Like Tree12Likes
 • 5 Post By Kaileena
 • 2 Post By
 • 3 Post By VamoS
 • 1 Post By Westanbul
 • 1 Post By arcelik

Neşet Ertaş vefat etti

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Neşet Ertaş vefat etti Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Neşet Ertaş vefat etti

  Neşet Ertaş vefat etti


  İzmir'de bir haftadır hastanede tedavi gören Türk Halk Müziği’nin efsane isimlerinden Neşet Ertaş, hayatını kaybetti.

  Güncelleme:25 Eylül 2012 09:52

  Türk halk müziği sanatçısı, besteci, söz yazarı Neşet Ertaş, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede bugün saat 08.45’te hayatını kaybetti. Medicalpark Hastanesi doktorları, düzenledikleri basın toplantısında Ertaş’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.
  Ölüm haberini, Genel Müdür Veysi Kubba verdi. Doktoru Ahmet Uğur Yılmaz ise, “Neşet Ertaş, iki hafta önce genel durumunda bir bozulma olduğu için hastanemize yatırılmıştı. Kendisi zaten iki yıldır ileri evre bir hastalık yüzünden tedavi edilmekteydi. Gereken tedaviler yapıldı fakat durumunda bir iyileşme olmaması üzerine pazar günü yoğun bakıma aldık. Maalesef bütün önlemlere ve tedavilere rağmen bu sabah 08.45’te kendisini kaybettik. Herkes gibi biz de böyle bir ozanı kaybetmekten dolayı oldukça özgünüz.” dedi. Dr. Yılmaz, ölüm sebebi hakkındaki bir soruya, “İleri evre kanseri vardı. Bu hastalığın sonucu olarak hastanemizde yatıyordu. Genel durumu bozulunca yoğun bakım servisine almıştık. İki haftadır ben takip ediyordum. 10 Eylül’de hastanemize gelmişti.” şeklinde cevap verdi.

  Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, babasının, vasiyeti üzerine dedesi Muharrem Ertaş’ın yanına defnedileceğini söyledi. Ertaş, “Acımız taze. Biz de haberini yeni aldık. O, Türkiye’ye mal olmuş biri. Bizim ailemiz, babamız. O Türkiye’nin ağabeyi, babası, kardeşiydi. O yüzden pek vakit kaybetmeden sizlere bir açıklama yapalım dedik. Hocalarımız sağolsunlar, ilgilendiler. Hepsine teşekkür borcumuz var. Yolcumuzu bugün uğurladık. Kendisini Kırşehir’e götüreceğiz. Vasiyeti üzerine babasının yanına defnedeceğiz.“ dedi.

  'KALBİ KIRIK GİTTİ'

  Türk halk müziği sanatçısı simlerinden olan Neşet Ertaş’ın yaşamını yitirmesi, hayranları ve sanat dünyasını yasa boğdu.

  İnci Çayırlı:

  "Çok üzüldüm. Beklemedik, çok ani bir olay. İnsan olarak çok değerli bir kişiydi. Çok büyük bir kayıp. Büyük bir hocayı, iyi bir enstrüman çalan birini kaybettik. Başımız sağ olsun. Nur içinde yatsın. Yaptığı işi önce saygı ve sevgi, sonra da derin bilgisini katıyordu. Büyük üzüntü duydum."

  Selda Bağcan:

  “Çok üzüntülüyüz, değerli bir ozandı. Birinci kaynaktan türküler dinleyemeyeceğiz artık. Kendisinden 2-3 eser aldım. Çok üzgünüm, nur içinde yatsın. Hayatı acılar içinde geçti. Hasan Saltık onu yeniden var etti, popüler olmasını sağladı. Hak ettiği değeri bulamayan insanlardandı. Bu kadar değerli bir ozan, kalbi kırık olarak gitti."

  CHP Milletvekili Sanatçı Sabahat Akkiraz:"Hepimizin türküleriyle büyüdüğü, yaşadığı bir büyük usta. En büyük tesellim onun gibi çalan, söyleyen bir değerimiz yoktu. Sonsuza kadar her tele vurulduğunda, türkü söylendiğinde onu hep yaşıyor hissedeceğiz. Onu hep öyle duyacağız, öyle anımsayacağız."

  BAŞBAKAN AİLEYİ ARADI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaşama gözlerini yuman sanatçı Neşet Ertaş'ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.

  'BENİ BABAMIN AYAK UCUNA DEFNEDİN'

  Ertaş'ın tedavisinin yapıldığı ve hayatını kaybettiği hastanede düzenlenen basın toplantısında konuşan Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, acılarının çok taze olduğunu söyledi.

  Babasının Türkiye'ye malolmuş bir sanatçı olduğunu kaydeden Ertaş, "Bizim babamızda ama Türkiye'nin abisi, babası, kardeşiydi. Cenazesini Kırşehir'e götüreceğiz. Babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedilmeyi istemişti. En kısa zamanda cenazeyi götüreceğiz" dedi.

  Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ise değerli halk ozanı Neşet Ertaş'ı ağırlamaktan dolayı onurlu olduklarını belirtti. Hastanelerine iki hafta önce yatırılan Ertaş'ın ciddi bir tedavisinin olduğunu dile getiren Kubba, "Bugün maalesef değerli halk ozanımızı kaybettik" diye konuştu.

  Ertaş'ın tedavisini yapan hastanenin Onkoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uğur Yılmaz da, ünlü halk ozanının iki senedir hastalığı nedeniyle takip edildiğini ifade etti. Yılmaz, "İleri bir kanseri vardı. 10 Eylül'de hastanemize yatmıştı. Gereken tedaviler yapıldı ama durumunda iyileşme olmayınca pazar günü yoğun bakıma alındı. Bu sabah 08.45'te kendisini kaybettik" şeklinde konuştu.

  Neşet Ertaş'ın kardeşi Necati Ertaş ise, abisinin Kırşehir'de defnedileceğini kaydederek, "(Babamın avucuna defnedin) demişti" ifadelerini kullandı.

  NEŞET ERTAŞ KİMDİR?

  Bağlama ve türkü deyince akla ilk gelen isimlerden Neşet Ertaş, 1938'de Kırşehir'de doğdu.

  Çocukluğu Kırtıllar köyünde geçen Ertaş, müzikle babası saz ustası Muharrem Ertaş sayesinde ilkokul yıllarında tanıştı.

  Önce keman, ardından bağlama çalmayı öğrendi. Babasıyla birlikte yörenin düğünlerinde saz çalıp türkü söylemeye başladı.

  Profesyonel müzik hayatına 1950'li yılların sonunda İstanbul'a gidişiyle başladı.

  İlk plağı "Neden Garip Ötersin Bülbül"ü işte bu yıllarda kaydetti. Çok sevilen plağın ardından yenileri geldi, konserler başladı.

  Halk ozanı bir süre sonra yeniden İç Anadolu'ya döndü ve Ankara'ya yerleşti.

  23 YIL SONRA TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

  Sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin yanına, Almanya'ya giden Ertaş'ın 23 yıllık vatan hasreti de başlamış oldu.

  2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle yeniden ülkesinde sahneye döndü.

  Gurbet yıllarında kendisine Erdoğan Atakar tarafından takılan "Bozkırın Tezenesi" lakabı halk ozanıyla adeta bütünleşti.

  Süleyman Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' unvanını; "Halkın sanatçısı olarak kalmak, benim için en büyük mutluluk" diyerek geri çevirdi.

  UNESCO tarafından "yaşayan insan hazinesi" kabul edilen Ertaş, İTÜ Devlet Konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görüldü.

  ALBÜMLERİ

  1988 – Gönül Ne Gezersin Seyran Yerinde

  1988 – Kendim Ettim Kendim Buldum

  1988 – Kibar Kız

  1989 – Hapishanelere Güneş Doğmuyor

  1989 – Sazlı Sözlü Oyun Havaları

  1990 – Gel Gayri Gel

  1992 – Türküler Yolcu

  1992 – Gitme Leylam

  1993 – Kova Kova İndirdiler Yazıya

  1995 – Seçmeler 2

  1995 – Seçmeler 3

  1995 – Seher Vakti

  1995 – Altın Ezgiler 3

  1996 - Polis Lojmanları

  1997 – Benim Yurdum

  1998 – Gönül Yarası

  1999 – Zülüf Dökülmüş Yüze

  1999 – Gönül Dağı

  1999 – Muhur Gözlüm

  1999 – Zahidem

  1999 - Neredesin Sen

  1999 - Gönül Dağı

  mynet

 2. #2
  Onursal Üye eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  Antalya
  Mesajlar
  3.750
  Blog Yazıları
  16
  Tecrübe Puanı
  107374649

  Tanımlı Ce: Neşet Ertaş vefat etti

  Ahh yalan dünya
  Kaileena and sus like this.

 3. #3
  Moderator VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını VamoS Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  2.202
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374518

  Tanımlı Ce: Neşet Ertaş vefat etti

  "Ben ne zaman ölürsem Neşet yoruldu desinler..."
  Kaileena, Odysseia and sus like this.

 4. #4
  Süper Üye Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul Baktabul'un Çılgını Westanbul - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Bulunduğu Yer
  istanbul
  Mesajlar
  204
  Tecrübe Puanı
  21475135

  Tanımlı Ce: Neşet Ertaş vefat etti

  allah rahmet eylesin....
  Kaileena likes this.

 5. #5
  yabanci arcelik Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Oct 2012
  Mesajlar
  1
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Neşet Ertaş vefat etti

  Allah Gani Gani Rahmet Eylesin.
  Kaileena likes this.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Neşet Ertaş hayatı-Neşet Ertaş kimdir,biyografisi
  By sonaskim in forum Edebiyatçılar Şairler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-13-2014, 15:02
 2. Web sayfasında Neşet Ertaş çalıyor
  By MeLeK GiZeM in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-16-2009, 13:20
 3. Neşet Ertaş Resmi- Neşet Ertaş Resimleri
  By alos in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-12-2007, 12:59
 4. Ozanlarımız - Neşet Ertaş (Garip)
  By CaNDy'S in forum Ozanlarımız Ve Biyografileri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-24-2007, 03:37
 5. Neşet Ertaş
  By kevboy_80 in forum Sarki Sözleri
  Cevaplar: 41
  Son Mesaj: 11-03-2006, 20:21

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375