+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Acemi Üye REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  ALAÇAM-SAMSUN
  Mesajlar
  82
  Tecrübe Puanı
  8926434

  Tanımlı Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

  Hür Ve Bağımsız Site Yöneticilerinin Dikkatine!..
  Ulusal basın, korkusuna haberlerimi yapamıyor.Bazı köle siteler de üyeliğimi sona erdiriyor.Şu anda bu yazımı okuyorsanız,açmış olduğunuz diğer sitenizde yazılarımı hiçbir baskıya uğramadan kamuoyuna özgürce duyurabilirsiniz diyorsanız, sitenize üye olabilmem için iletişime geçin!..
  Reklam Yazarı Şair Hasan Sancak:
  Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

  Facebook-Twitter ve Gmaillimi Kapattıran,
  Cevap Veremeyen Coca Cola Avukatları Üye Forum Sitelerime de Yasak Koydurtuyor!..
  .
  Aşağıdaki sebep´ten dolayı yasaklandınız:
  Forumda firmamızı kötülediğiniz için uzaklaştırma cezası aldınız.
  Not:Coca Cola Avukatları.
  Yasaklandığınız süre: 24.03.13, 08:00
  COCA COLA’YA KARŞI VERDİĞİM HUKUK MÜCADELEME DESTEK OLUR MUSUNUZ?
  Skandal Bilirkişi Raporunu İhbar Ediyorum!..
  Bilirkişilere Hodri Meydan!...
  Haberimde yazdıklarımın doğru olmadığını düşünüyorsanız,
  kendinize güveniyorsanız,
  raporumuzun arkasındayız diyorsanız,
  yüreğiniz yetiyorsa,
  canlı bir televizyon yayınında, hepinizi tartışmaya bekliyorum.
  BASIN MESLEK İLKESİ-AYAK ALTINA İNDİ
  BİRİ KÖLE BASININ-TAM DA ÜSTÜNE BİNDİ
  İÇTİRMEYİN COLAYI-BULURSUNUZ BELAYI
  ALT TARAFLARA DÖKÜN-TEMİZLİYOR HELAYI
  TARAFLI RAPOR YAZDI-GERÇEKTEN BİLİRKİŞİ
  İNŞALLAH CEVAP VERİR-(İŞİNİ) BİLİR KİŞİ
  Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ili olan Samsun’umuzun güzel,şirin, turistik, yeşille mavinin kucaklaştığı, denizle kumun ve ormanın buluştuğu, Alaçam’dan en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır.Alaçamlı Halk Şairi,Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim.57 yaşındayım. Aslen Trabzon’un Köprübaşı ilçesindenim. Bize, Hacı Dedeoğlu, Sancak’lar derler. 3 tanesi çıkan 50 şiir kitabım, 50 tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır.1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, gördüğü Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Senaryosunu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.Bu tarihten itibaren de düşlerimde senaryolar görerek, notere onaylattım ve yazmayı sürdürdüm. Reklamın R’sinden anlamıyordum. Noter Onaylı ‘Rüya’dan sonra da reklam yazarlığım başladı.5 Aralıkla, 12 Aralık 2000 tarihleri arasında ulusal,yerel televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaş haber olarak duyurdular. Doksan tane gerçek düşüm vardır. Bunları, RÜYAMDA REKLAM GÖRDÜM. Kitabım ile kamuoyu ile paylaşacağım. Belediye başkanlarından, iş adamlarından şiir kitaplarımın baskısına destek bekliyorum. Dünya ve Türkiye’de en çok senaryoları kopyalanan kişiyim. 1 Aralık 2000’ de, yazılı metin halinde notere onaylattığım NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU, dünyada sadece şahsıma ait olan bir senaryomdur. Bu senaryomu, Coca Cola 5 ,Tombi Sofix Şeker 7,10 sene sonra da 2010 yılında,1 Ocak 2009’dan itibaren Vestel ile anlaşan Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklam Ajansı tarafından kopyalanmıştır.Bu reklam ajansı tekrar 2011 yılında başka bir ısıtıcı senaryomu da 3 sene sonra kopyalamıştır. İki senaryom da tıpatıp aynıdır.Türkiye’de haklı olmak yetmiyor. Ankara’da çok güçlü olmanız gerekiyor. Emeğe saygı duymayan Vestel’i de mahkemeye vereceğim. FİKRİ HAKLARI ÇOK İYİ BİLEN UZMAN AVUKATTAN DESTEK BEKLİYORUM. Bu davayı alacak avukat arkadaşın ismi, üye olduğum yüzlerce forum ve video sitesi desteğiyle kamuoyuna duyurulacaktır.Konu hakkında yazdıkları ve söyledikleri sözler, ulusal medyada ses getirecektir. Maddi gücüm yerinde değildir. Ben,reklam senaryolarımın benzer olduğunu ispat edeceğim.Bu işin üstünden gelirim. Mahkemeyi kazanırım. Şirketten de hakkını ve hakkımı alırım diyorsanız, lütfen beni arayınız.Başka bir kâbus reklâmımı da Mavi Jeans=Ali Taran 4-5 ay sonra, başka bir kâbus reklâmımı da Blendax 5, Ufo 8 sene sonra Türkiye’deki ve dünyadaki ulusal televizyonların reklâm kuşaklarında oynatmıştır.Noter Onaylı ‘Rüya’mı kopyalayan Coca Cola’yı Samsun’da, mahkemeye verdim.Dava, Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesine gönderildi. Üç kişiden oluşan sözde bilirkişiler, iki rüya senaryosu arasında bir benzerlik bulamadılar. Noter Onaylı ‘Rüya’ Davası şu anda Yargıtay’a taşınmıştır.
  SÖZDE BİLİRKŞİLERİ TANIYIN!..
  BİLİRKİŞİLER İÇİN ŞOK SUÇLAMA!..
  12 Şubat 2011 - 01:00
  BAHRİ KARATAŞ İzmir DHA
  “Sayın yargıcım, sayın savcım bana bir emrin var mı diyenler, davaların taraflarını mağdur edenler var...”
  İzmir Yeminli Adli Bilirkişiler Derneği Onursal Başkanı İzzet Şahin, çarpıcı konuştu. Şahin, bilirkişilerin etiğe aykırı çalıştıklarını, bugün gelinen noktada, bazı Afrika ülkelerinin bile gerisine düşüldüğünü söyledi.Şahin, adaletin önemli bir parçası olan bilirkişiler için şöyle konuştu: “Derneğimiz kuruluşundan itibaren meslek etiği üzerinde bir yıl süreyle seminerler verdi. Maalesef bu konuda çağdaş bir düzeyi yakalamak mümkün olmadı. Bilirkişiliğin etiğini düzenleyen hukuki mevzuat da yok. Bilirkişilerden az bir kısmı ‘sayın yargıcım, sayın savcım bana bir emrin var mı’ tarzında beyanlarla savcı ve yargıçları ziyaret ediyor. Oysa bu tarz, bize göre mesleki etiğe aykırıdır. Bu tür yaklaşımlara savcı ve yargıçların izin vermemesi gerektiğine de inanıyoruz.”
  TAŞERON GİBİ DAVRANILIYOR!..
  Bazılarının, avukatların ‘taşeronları’ gibi davranarak, davanın taraflarını mağdur edebilecek, hak kayıplarına sebep olabilecek şekilde hareket ettiklerini da üzüntüyle izlediklerini kaydeden Şahin, her yıl bine yakın yeminli adli bilirkişinin yemin ederek hizmete talip olmasına rağmen, yıl içinde hiç dosya verilmediğine ya da yılda birkaç dosya verildiğine tanık olunduğunu belirtti. Bazılarına ise yüzlerce dosya verildiğinin bilindiğini, bu uygulamanın çok üzücü olduğunu dile getirdi, “Bilirkişilik işinin ‘ırgat pazarında’ iş bekleyen ‘amelilik’ olmadığını sık sık vurguladık. Onurlu bir bilirkişi adliye koridorlarında oturarak kendisinin çağırılmasını değil, iş yerindeyken çağırılmasını bekler” dedi.
  İstanbul'da bilirkişi operasyonu
  Bilirkişi operasyonu; 18 kişi gözaltına alındı
  13:27 13 Nisan 2010, Salı
  İstanbul'da 20 davada yanlış karar sebep olarak haksız çıkar elde edilen 18 bilirkişi gözaltına alındı.
  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyonda 18 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
  Edinilen bilgiye göre gözaltına alınan şüpheliler, mahkemeler tarafından görevlendirilen bilirkişiler ve bilirkişilere rüşvet veren dosya sahipleri... Mahkemeler tarafından görevlendirilen bilirkişinin hakim tarafından kendilerine verilen görevle ilgili incelemelerini yazarken davalılardan rüşvet aldığı iddia ediliyor.
  Bilirkişilerin yazdığı dokuz sayfalık rapor, tamamen skandallarla ve çelişkilerle doludur. Rapordaki yanlışlıklar, bir kitap olur.Bilirkişilere Noter Onaylı ‘Rüya’ ile Coca Cola Rüya Reklam Filmini objektif ve tarafsız bir şekilde rapor hazırlama görevi verilmiştir.Bunun için mahkemeye,emekli öğretmen maaşmdan 450 lira verdim. Makam ve mevki sahibi üç kişiden oluşan bilirkişilere sadece bir soru soracağım. Kendilerine güveniyorsalar, yürekleri yetiyorsa, sorduğum sorunun cevabını versinler? Yazdıkları raporun en önemli bölümünde şöyle demektedirler. ’TARAFLARA AİT SENARYOLAR, MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ yazmaktadırlar.İki rüya senaryosunu karşılıklı olarak mukayese yaptıklarını üstüne basa basa rapor etmektedirler. Bilirkişiler, benim aleyhime karar verirlerken, karşılıklı olarak, Noter Onaylı ‘Rüya’nın ilk baştan yazılı metnini cümle cümle, Coca Cola Rüya Reklam Filminin görüntüsünü mü seyrederek, yoksa renkli resim karelerine bakarak mı aleyhime karar vermişlerdir? Bilirkişiler, bu sorunun cevabını verebilirler mi? Veremezler! Çünkü bilirkişiler, Coca Cola avukatları mahkemeye filmin görüntüsü ile ilgili olarak dolu diye boş CD verince, Rüya Reklam Filminin görüntüsünü seyretmemişlerdir.O zaman benim aleyhime karar vermek, ‘ASLA VE ASLA’ mümkün değildir. Filmin görüntüsünü seyretmeyen bilirkişiler,Coca Cola Rüya Reklam Filminin renkli resim kareleri ile Noter Onaylı ‘Rüya’ yazılı metninin karşılaştırmasını yapmışlar mıdır? Bunu da yapmamışlardır. Üstelik hiçbir bilirkişinin yapmayacağı bir karara imza atmışlardır. Coca Cola Rüya Reklam Filminin renkli resim karelerinin, Coca Cola avukatlarının noktasına virgülüne kadar mükayesesi olduğunu teyit etmişlerdir. Filmin görüntüsü boş çıkmışsa,renkli resim kareleri de avukatlara ait bir mukayese ise,bilirkişiler, Noter Onaylı ‘Rüya’nın yazılı metnini ne ile karşılaştırarak, benim aleyhime karar vermişlerdir? Ortada üçüncü olarak ne bir filmin görüntüsü ne de renkli resim kareleri vardır!Bilirkişiler, iki rüya senaryosunun mukayesesini tapmadıkları halde, yapmışlar gibi rapor hazırlamışlardır.İki rüya senaryosunu karşılıklı olarak çakma,düzmece,sözde yapılan bir mukayesesi vardır. Bilirkişiler, renkli resim karelerinde anlatılanların kendilerinin değil,Coca Cola avukatlarının mukayesesi olduğunu onaylamışlardır. ‘BENİM ALEYHİME KARAR VEREN BİLİRKİŞİLER, TEYİT ETTİKLERİ COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLAN RENKLİ RESİM KARELERİNE GÖRE ALEYHİME KARAR VERMİŞLERDİR.YAZDIK DEDİKLERİ BİLİRKİŞİ RAPORU,KABUL ETTİKLERİ COCA COLA AVUKATLARININ MUKAYESESİNE GÖRE YAPILMIŞTIR.ÇÜNKÜ ORTADA COCA COLA RÜYA REKLAM FİLMİ’NİN RENKLİ RESİMLİ KARELERİNDEN BAŞKA BİR MATERYAL YOKTUR.O ZAMAN BU RAPOR BİLİRKİŞİLERE DEĞİL, COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLMUŞ OLUR.’Bilirkişiler,yazdık dedikleri bu skandallarla dolu raporu, Coca Cola avukatları ile birlikte hazırlamışlardır. Yazdıklarını iddia ettikleri rapor,Coca Cola’yı aklamak üzerine kurulmuştur.Yazdık diyerek iddia ettikleri rapor, şimdiye kadar dünyada sözde bilirkişiler tarafından yazılan skandallarla dolu kapkara bir rapordur.Bu dava nereye kadar gidecekse,oraya kadar gidecektir. Haber yapmaktan korkan ulusal basın, emekli bir öğretmenin verdiği onurlu mücadelesini reklam alamam diye yapmasa da onurlu gazetecilerin ve habercilerin olduğuna inanıyorum. Yukarıda önemle bahsettiğim bilirkişi raporundaki bu skandal bölümleri ibretle dikkatinize sunuyorum.Bu yazılanlar okunduktan sonra, başka bir söze ihtiyaç yoktur’dedi.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  RAPORUNUN HEPSİNİ İNCELEMEK İSTEYENLER, AŞAĞIDAKİ BİLGİLERDEN ULAŞABİLİRLER!
  BİLİRKİŞİ HEYETİ RAPORU:
  TALİMAT NO:2010/56
  DOSYA ESAS NO:2009/314
  DAVA TARİHİ:17.04.2006
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  COCA COLA RÜYA REKLAM FİLMİ:
  ilişim çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız!..
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Dünyadaki İlk Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Senaryosu Bana Aittir!..
  Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.
  NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7 ,VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.
  DÜNYADA İLK İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ, 1 ARALIK 2000’DE NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ İLE BAŞLAMIŞTIR!..
  NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
  GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU
  ÂLEMDE İLK VE TEK
  DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK
  BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI
  İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.
  ‘ÖNEMLİ NOT:
  AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA...REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.
  ‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ
  KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve mühürlendi.
  1 ARALIK 2000
  İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
  T.C.
  BAFRA İKİNCİ NOTERİ
  NİLGÜN KURT
  RESMİ MÜHÜR VE İMZA
  ASLININ AYNIDIR
  NO:1 6 8 6 2
  1 ARALIK 2000
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Sayfa 1-2. Savunma:
  Davalı vekili 15.12.2009 tarihli esasa cevaplarında ve diğer beyanlarında özetle,
  Davacı tarafın hak sahibi olduğunu iddia ettiği metin (veya görüntüsü içeriği) ile dava konusu reklam filmi metni (reklam senaryosu) arasında herhangi bir benzerlik ya da iktibas yaratacak bir durum bulunmadığını,bu husususun 15.12.2009 tarihli dilekçeleri ekinde sunulan ve reklâm filmi içeriğini konu alan CD incelendiğinde de açıkça görüleceğini…
  SAYFA 4: 4. Davalı tarafça sunulan deliller tetkik edilmekle;
  Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde,04.03.2005–17.04.2005 tarihleri arasında yayınlandığı belirtilerek, sunulan davaya konu reklâm CD’sinin içinde kayıtlı herhangi bir dosya bulunmadığı CD’nin boş olduğu) görülmüştür.
  İŞTE BİLİRKİŞİLERİN AVUKATLARA AİT MUKAYESELERİ ONAYLADIĞI RAPORDAKİ BÖLÜM!..
  SAYFA 4:
  Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıda verilmiş olup:resimli senaryo dosyasındaki ‘GÖRÜNTÜLERİN’ bu anlatımları teyit ettiği gözlenmiş…
  AŞAĞIDAKİ MUKAYESELER, COCA COLA AVUKATLARI VE BİLİRKİŞİLERİN ORTAK GÖRÜŞÜDÜR.
  Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıdaki şekildedir.
  Dava konusu reklâm filmi içeriği
  SAYFA 4: 1.Bölüm:
  İki genç birlikte kanepede otururlar iken, gençlerden biri mutfağa gidip buzdolabının kapağını açar. Buzdolabında sadece 1 adet COCA COLA şişesi görür. Bu esnada kanepede uyumakta olan diğer genç rüya görmeye başlar.
  SAYFA 4: 2.Bölüm:
  Rüya görmeye başlayan genç rüyasında sokağa çıkar ve bir markete girer.MARKET SAHİBİNE COCA COLA OLUP OLMADIĞINI SORAR,MARKET SAHİBİ GENCE, COCA- COLA’NIN OLMADIĞINI VE DÜNYADA SADECE 1 ADET KALDIĞINI SÖYLER.
  SAYFA 5: Son Bölüm:
  …Coca Cola içtiğini görür ve ve yanındaki arkadaşına İÇTİĞİ ŞİŞENİNİN ‘SON ŞİŞE’ OLUP OLMADIĞINI SORAR.ARKADAŞI İÇMİŞ OLDUĞU ŞİŞENİN ‘SON ŞİŞE’ OLDUĞUNU FAKAT PAYLAŞABİLECEKLERİNİ SÖYLER.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Noter Onaylı ‘Rüya’ ve Coca Cola Rüya Reklamının En Önemli Ortak Özellikleri:
  Coca Cola, Noter Onaylı ‘Rüya’mı beş sene sonra kopyalamıştır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’nın konusu bir ‘Rüya’dır.
  Coca Cola Reklam Filminin konusu da bir ‘Rüya’dır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı vardır.
  Coca Cola Rüya Reklamında da susuzluk ihtiyacı vardır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı olan benim.
  Coca Cola Rüya Reklamında da susuzluk ihtiyacı olan kişi, rüya görendir.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da ben rüyasında yiyecek arayan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.
  Coca Cola Rüya Reklamında da rüyasında içecek arayan kişi,dünyadaki ilk ve tek kişidir.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da bilinmeyen, bulunamayan, ortada olmayan yiyecek maddesine rüyada ulaşma anlatılmaktadır.
  Coca Cola Rüya Reklâmı’nda da aynen rüyada içecek maddesine ulaşma tekrar edilmektedir.
  Ben,yiyecek bulmak için bulunduğum yerden kalkıyorum.Yürüyorum. Mutfağa gidiyorum. Buzdolabının kapağını açarak,içinde yiyecek arıyorum.
  Coca Cola Rüya Reklamında da içecek bulmak için aynı hareketler tekrar edilerek, arama yapılmakta ve mutfağa gidilerek,buzdolabının içinde içecek aranmaktadır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için ben rüyada İnternet üzerinden market arıyorum.
  Coca Cola Rüya Reklamında da rüya gören mutfaktan dışarı çıkar. Yürüyerek, cadde ve sokaklarda içecek bulmak için market aramaktadır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için verilen mücadeleden sonra ‘Rüya’dan uyanmaktayım.
  Coca Cola Rüya Reklamında da rüyadan uyanma tekrar edilmektedir.
  HASAN SANCAK
  ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
  REKLÂM YAZARI
  (EĞİTİMCİ-GAZETECİ)

 2. #2
  Acemi Üye GolfStrim Buraların yabancısı GolfStrim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  59
  Tecrübe Puanı
  219

  Tanımlı Ce: Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

  Haber için Teşekkürler..

 3. #3
  Acemi Üye REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI Baktabul'un Çılgını REKLAMYAZARI - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  ALAÇAM-SAMSUN
  Mesajlar
  82
  Tecrübe Puanı
  8926434

  Tanımlı Ce: Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

  Yorumunuz için teşekkür eder,saygı ve sevgilerimi sunarım.
  Saygılarımla.

 4. #4
  Acemi Üye cakal1010 Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  May 2013
  Mesajlar
  66
  Tecrübe Puanı
  89

  Tanımlı

  11paylasim icin tesekkurler

 5. #5
  Acemi Üye theucak Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  98

  Tanımlı Ce: Bilirkişiler,Yüreğiniz Yetiyorsa,Bir Sorumu Cevaplandırın?!

  güzel konu olmış bence

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Bilirkişiler Haber55 Reklam Yazarı Şair Hasan Sancakın Videosu
  By REKLAMYAZARI in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-09-2013, 12:07
 2. Bilirkişiler, haberimi okuyun.Reklam Yazarı Şair Hasan Sancak
  By REKLAMYAZARI in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-23-2012, 21:03
 3. Sorumu Cevapla Oyunu
  By -FuRiOuS- in forum Muthis Geyikler
  Cevaplar: 136
  Son Mesaj: 06-29-2009, 20:53
 4. Bir Gün Yüreğiniz Sessizliğe Bürünürse..
  By cindy in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-28-2008, 19:08
 5. Yüreğiniz Yoksa Sevmeye ...
  By zuzuu in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-04-2007, 05:09

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375