Kültür Turları Departmanı Müdürü Kerem Gökçe, kültür turlarına olan talepte geçen yıla göre yüzde 50’lik bir artış olduğunu söyledi.


EKONOMİ SERVİSİ

Gökçe, “Birkaç destinasyonu aynı anda keşfetme imkanı ve cazip fiyatlar kültür turlarına ilgiyi artırdı. Fiyatları 200 - 1200 TL arasında değişen kültür turlarında talep Ege - Akdeniz ve Karadeniz’de yoğunlaşıyor” dedi.

8 - 12 Ağustos arasındaki Ramazan Bayramı’nda kültür turlarına olan ilginin yükseldiğini kaydeden Gökçe, şunları söyledi: “Erken rezervasyon, kredi kartlarına uygulanan cazip ödeme koşulları sene boyunca kültür turlarında hareketlilik yaşatırken, bayram döneminde ise tavan yaptı. İstanbul hareketli turların yanısıra Ankara - İzmir - Bursa - Adana - Mersin - Konya ve Gaziantep çıkışlı turlar talebi daha da artırdı.” Gökçe, Karadeniz’de uçaklı turların yüzde 80’inin, otobüslü turların yüzde 55’inin, Ege - Akdeniz bölgelerine düzenlenen turların yüzde 70’inin, Assos - Ayvalık - Bozcaada, Batı Karadeniz turlarının yüzde 70’inin dolduğunu söyledi.