Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemlerinde üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve dün hakkında tutuklama kararı çıkarılan şüpheli Serkan K., polis tarafından yakalandıktan sonra adliyeye getirildi.
Eskişehir'de 2 Haziran'daki eylemler sırasında 5-6 kişinin sopalı saldırısına uğradığı iddia edilen Korkmaz'ın hayatını kaybettiği olaya ilişkin soruşturma sürüyor. Olayın şüphelisi olarak geçtiğimiz günlerde gözaltına alınıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından Serkan K.'nın serbest bırakılmasına, 4 gün önce savcılık itiraz etmişti. Başvuruyu inceleyen üst mahkeme olan Eskişehir 6. Asliye Ceza Mahkemesi, itirazı haklı bularak Serkan K. hakkında tutuklanması için yakalama kararı verdi.

Serkan K., polis tarafından dün akşam saatlerinde evinde yakalandı. Serkan K., gözaltı işlemi sonrasında Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra emniyet müdürlüğüne götürülen ve geceyi burada geçiren Serkan K., bugün öğleden sonra adliye ye sevk edildi. Burada, nöbetçi mahkeme tarafından 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nce hakkında verilen tutuklama kararı yüzüne okunacak olan Serkan K., kararın vicahiye çevrilmesinin akabinde polis nezaretinde cezaevine gönderilmesi bekleniyor.