24. Dönem 3. Yasama Yılı'nda, TBMM Genel Kurulu'nda, ilginç eylem ve protestolar yapıldı. Genel Kurul'da eylem ve protestoları gerçekleştirenler coğunlukla CHP 'li milletvekilleri oldu.

Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında CHP İstanbul Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Mahmut Tanal ve Mevlüt Aslanoğlu, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, ''Grev yasakları, grev erteleme, grev durdurma, 12 Eylül yasakları yasa ile sürüyor, yenileri geliyor'' yazılı tişörtlerle Genel Kurul'a geldi.

CHP'li Milletvekilleri, 1 Mayıs'ta yaşanan olayları TBMM'de protesto etti. Milletvekilleri, Genel Kurul'da basın mensuplarının olduğu bölüme dönerek kaldırdıkları dövizlerde "1 Mayıs 2013 faşizmin 3 hali. Faşizmin gaz hali: Biber gazı. Faşizmin sıvı hali: Tazyikli su. Faşizmin katı hali: AKP" yazıyordu.

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, çek mağdurlarına dikkati çekmek amacıyla, Genel Kurul kürsüsüne, birbirine iliştirilmiş çok sayıda çekle geldi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “gaz maskesi direniş seti“ ile kürsüye çıktı.

Kürsüde kask ve gaz maskesi takan Ağbaba, Taksim'de kendisinin de biber gazına maruz kaldığını ve hala gözlerinin yandığını ifade etti.

Ağbaba,"Önce küçük bir maske ve gözlük aldım ama yetmedi. Sonra bu kaskı ve 250 liraya gaz maskesini aldım. Bu da yetmedi" dedi. Kürsüye biber gazı kapsülü de bırakın Ağbaba, AK Parti milletvekillerine yönelik, "Sizin, demokrasiyle ilginiz, alakanız yok" iddiasında bulundu.

Gündemdışı söz alan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Genel Kurul'da kürsüye elinden paketlerle çıktı. "Hükümete köylünün gönderdiği sevgililer günü hediyesi. Altın değerindedir. Bunu, hükümetin masasına, protesto etmek için sunacağım" diyen Öğüt, hükümetin saman yerine sap ithal ettiğini, üreticilerin hayvanlarına bunları yediremediğini savundu ve eleştirilerde bulundu.