+ Konu Cevapla
25 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 15 23 24 25 26 27 35 ... SonuncuSonuncu
121 den 125´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Günlük Hava Tahminleri...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Günlük Hava Tahminleri... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #121
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956765

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  D-100 kara yolunun Bolu Dağı ve Bolu dağı Tüneli viyadükleri kesiminde kar yağışı başladı. Kara yolları ekipleri güzergahta hazır bir şekilde bekliyor.

  Trafik ekipleri sürücülerden etkili olan kar yağışı ve buzlanmaya karşı dikkatli olmalarını isterken, araçlarında da çekme halatı ve takoz bulundurmaları gerektiğini bildirdi.

  AA

  ensonhaber

 2. #122
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956765

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Bayramda hava nasıl olacak


  Bu haberi okumadan bayram programı yapmayın!..  Türkiye, Kurban Bayramı'nı baharı aratmayan bir havada geçirecek. Bu haftadan itibaren sıcaklıklar 4-5 derece yükselirken, gelecek hafta bayram boyunca mevcut hava şartları devam edecek.

  KURBAN BAYRAMINDA GÜNEŞLİ GÜNLER
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bu hafta Türkiye'de bahar havası yaşanacak. Yağışlar ara verirken, sıcaklıklar da artacak. Tüm bölgelerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 4-5 derece üzerinde seyredecek.

  8 Aralık'ta yani Kurban Bayramı'nda da havalar açık ve güneşli geçecek. Bayramda bazı illerde görülecek sıcaklık değerleri şöyle olacak: İstanbul 19, Ankara 14, İzmir 20, Bursa 19 ve Antalya 21 derece.

  ensonhaber

 3. #123
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374941

  ;;) Ce: Günlük Hava Tahminleri...
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin İç kesimleri, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Trabzon, Giresun, Rize ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde sis görüleceği tahmin ediliyor..

  HAVA SICAKLIĞI :Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde (6 ila 8) azalacak, doğu bölgelerde değişmeyecek.

  RÜZGAR :Yurdun kuzeybatısı ile Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, iç ve doğu bölgelerde güneybatı, zamanla kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA Parçalı çok bulutlu, Doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevreleri) ile akşam saatlerinden itibaren İstanbul il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Yüksek (°C) En Düşük (°C)

  EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu 9 3
  ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 6
  KOCAELI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 8
  SAKARYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 8
  TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu 9 4  EGE Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak ve Kütahya çevreleri) aralıklı yağmurlu geçecek.

  AYDIN Parçalı bulutlu 16 5 IZMIR Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar kuzeybatıdan kuvvetlice esecek. 15 7
  KUTAHYA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9 1
  MANISA Parçalı ve çok bulutlu 13 4
  MUGLA Parçalı bulutlu 12 1
  AKDENİZ Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Burdur ve Isparta) ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ADANA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren il geneli aralıklı sağanak yağışlı 18 9
  ALANYA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 19 10
  ANTALYA Parçalı çok bulutlu, Alanya, Manvagat ve Gazipaşa başta olmak üzere iç ve doğu kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 17 11
  BURDUR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur 10 -1
  MERSIN Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren il geneli aralıklı sağanak yağışlı 18 7
  İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Yozgat, Sivas ve Çankırı) ile öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ANKARA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8 -1
  ESKISEHIR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7 -2
  KAYSERİ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8 -1
  KONYA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 -2
  YOZGAT Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10 -2

  BATI KARADENİZ Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren iç kesimleri karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek.

  BARTIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10 3
  BOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Bolu Dağı geçidi başta olmak üzere yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10 1
  KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Ilgaz Dağı geçidi başta olmak üzere yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3 -1
  SINOP Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17 10
  ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 6
  ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz bölümü, akşam saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Gümüşhane çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AMASYA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 5 0
  RİZE Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 17 10
  SAMSUN Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16 9
  TOKAT Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 6 -3
  TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 18 10  DOĞU ANADOLU Az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı (Erzincan, Malatya, Elazığ ve Tunceli) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin batısında (Malatya, Elazığ, Erzincan ve Tunceli) sis bekleniyor.

  AGRI Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 8 -9
  ARDAHAN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 8 -12
  ERZURUM Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 6 -12
  MALATYA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. İl genelinde sis bekleniyor. 8 2
  MUS Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 4 -5
  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeyinde (Diyarbakır, Batman ve Siirt) sis görülecek.

  DIYARBAKIR Parçalı az bulutlu ve sisli 5 0
  GAZIANTEP Parçalı bulutlu 8 2
  KILIS Parçalı bulutlu 17 6
  MARDIN Parçalı az bulutlu 14 7
  SANLIURFA Parçalı bulutlu 16 9
  DENİZLERDE HAVA
  Batı Akdeniz'in batısında öğle saatlerinden itibaren fırtınamsı rüzgar bekleniyor.. KARADENİZ Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı 2 ila 4, batısı 5,öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5, batısı yer yer 6, Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m., Batı Karadeniz'de 2,5m., Görüş: iyi, yağış anında orta. MARMARA Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar; kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: iyi. EGE Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, açıkları 4 ila 6, Güney Ege'de kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m., orta ve güneyinde 2,5m., Görüş: iyi. AKDENİZ Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar; Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan sabah 3 ila 5 öğle saatlerinden itibaren 4 ila 6 açıkları 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m., zamanla Batı Akdeniz'de 2,0 ila 3,0m., Görüş: iyi, yağış anında orta. VAN GÖLÜ Parçalı az bulutlu, Rüzgar; batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m., Görüş: iyi.


  UYARILAR Sabah saatlerinde, Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat ve Merzifon), Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan ve Tunceli) ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde (Diyarbakır, Batman ve Siirt) sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.


  Meteoroloji Genel Müdürlüğü

 4. #124
  ♥ ѕєν∂αη вιя αтєş ♥ angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  Sorma ne haldeyim... Sorma kederdeyim... Sorma Yangınlardayım başım duman... !!!
  Mesajlar
  3.522
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374650

  Oku Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek

  Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ile 10 derece düşecek. İç ve doğu bölgelerdeki yağışların kara dönüşmesi bekleniyor.

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “Meteorolojik Uyarı”ya göre, Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havaya ilave olarak bu geceden itibaren Balkanlar'dan gelecek soğuk havanın etkisine girecek. Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ile 10 derece düşecek, iç ve doğu bölgelerdeki yağışlar kara dönüşecek.

  Tahminlere göre, yarın Marmara'nın doğusu (İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik), kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyonkarahisar ve Kütahya), orta ve doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle Isparta ve Antalya'nın doğu kesimlerinde yağış bekleniyor.

  Yağışlar, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları, orta ve doğu Akdeniz kıyı kesimleriyle Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek. Kar yağışının özellikle orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, iç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında yoğun olması öngörülüyor.

  Yağışların yarın Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Sivas, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl'ün yanı sıra orta ve doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  Abant ve Kartalkaya'da kar başladı

  Bu arada, Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı ve Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Kartalkaya'da kar yağışı başladı. Kurban Bayramı'nın birinci gününde Abant Tabiat Parkı'na gelen tatilciler, kar yağışının altında yürüyüş yaparak, fayton ve ata binerek, göl etrafında fotoğraf çekerek tatilin keyfini çıkarıyor.

  Abant'taki oteller, bayram tatilinde yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor. Abant'ta kar kalınlığı yüksek kesimlerde 3 santimetreye ulaşırken, göl çevresinde zeminde de birikmeye başladı. Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da da kar yağışı etkili oluyor. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle merkezde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

  Kayak merkezinde bulunan oteller de sezonu açarak, tatilcileri ağırlamaya başladı. Kar kalınlığının istenen seviyeye gelmesiyle kayak sezonunun da açılacağı bildirildi.

  Bayramda Uludağ'daki kar kalınlığı 3 santimi geçemedi

  Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kar kalınlığı 3 santimetreyi geçemedi.

  Uludağ Meteoroloji İstasyonu'nun alınan bilgilere göre sabah saatlerinde gerçekleşen kar yağışı, öğle saatlerinde sise dönüştü. Meteroloji yetkilileri, hava sıcaklığının yeterli ısıya düşmemesi nedeniyle kar yağışının gerçekleşmediğini, Kurban Bayramı tatili süresince de kar yağışı beklemediklerini bildirdi.


  (ekolayhaber)

 5. #125
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922811

  Siren Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Bolu'da kar etkili oluyor

  D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, yerini kara bıraktı.

  Güzergahta etkili olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiliyor. Karayolları ekipleri, ulaşımın aksamaması için yolda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

  Bolu Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, sürücüleri kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak, araçlarında çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmalarını istedi.

  Öte yandan, kar yağışı Bolu kent merkezinde de etkili olmaya başladı.

  Sivas

  Kar yağışı ve tipi Sivas'ta ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.

  Sivas-Tokat kara yolunun Çamlıbel mevkisinde kar yağışı ve tipi etkisini artırdı. Yolun açık kalması için ekipler bu bölgede sürekli kar temizleme çalışması yapıyor. Kara yolunun ulaşıma açık olduğunu belirten yetkililer, sürücülerin söz konusu bölgelerde dikkatli olmasını istedi.

  Sivas-Malatya kara yolunun Yağdonduran ve Sivas-Erzincan kara yolunun Kızıldağ ile İmranlı bölgelerinde de kar yağışının etkili olduğunu kaydeden yetkililer, bu yollarda zincirsiz araç geçişine izin verilmediğini belirtti.

  Yoğun yağış ve görüş mesafesinin yetersizliği nedeni ile Sivas'a inemeyen bir THY uçağı da Kayseri'ye yönlendirildi.

  cnntürk

+ Konu Cevapla
25 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 15 23 24 25 26 27 35 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kar Ne Kadar Daha Sürecek? / 5 Günlük Hava Tahmini
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2010, 20:54
 2. İşte derbi tahminleri!
  By _PESSİMİST_ in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2010, 13:22
 3. Hava Hoş Şarkı Sözleri-Ziynet Salı(Hava Hoş)
  By dreams in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2009, 08:21
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 14:34
 5. Olimpiyatların hava tahminleri IBM'den
  By prenses in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 21:55

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375