+ Konu Cevapla
31 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 21 29 30 31 32 33 41 ... SonuncuSonuncu
151 den 155´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Günlük Hava Tahminleri...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Günlük Hava Tahminleri... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #151
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  MART SOĞUĞU GELİYOR  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin Balkanlar Üzerinden Gelen Yeni Bir Soğuk ve Yağışlı Havanın Eksini Gireceğini Bildirdi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın eksini gireceğini bildirdi.
  Yapılan uyarıda, halen kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla devam eden yağışlara ilave olarak, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edildiği belirtildi. Perşembe günü Türkiye genelinde aralıklarla görülecek yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Gazipaşa, Serik, Manavgat) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı kaydedildi.

  Marmara'nın güneydoğusu (Bursa ve Bilecik), Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak ve Kütahya), Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Eskişehir ve Ankara'nın batı çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Yozgat, Sivas ve Kayseri), Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde ''etkili'' olması beklendiği bildirildi. Yağışların Cuma günü doğu bölgelerde aralıklarla devam edeceği, batı kesimlerde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
  Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu başta olmak üzere iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri (Gümüşhane, Artvin ve Bayburt'un yüksekleri) ile Doğu Anadolu bölgesinde (Muş, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı) görülecek kar yağışının çığ tehlikesine neden olabileceği yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi. Hava sıcaklıkları ise batı bölgelerden başlamak üzere Cuma günü kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. İç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olacak yağışların neden olabileceği vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerektiği kaydedildi. (CİHAN)

 2. #152
  Üye HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** Baktabul'un Çılgını HaYaL** - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  195
  Tecrübe Puanı
  107374411

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Hafta sonu hava nasıl olacak?27.03.2009 07:12  Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri.....

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Hatay, Anamur,Alanya, Manavgat, İbradı, Gazipaşa, Serik) ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Batı Karadeniz ve iç Anadolu'nun batısında (Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman)öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu (Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Niğde, Aksaray, Karaman), Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli olarak esecek. Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olarak esecek rüzgarın toz taşınımına neden olması bekleniyor.

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Mart kapıdan baktırdı kazma kürekleri yaktırdı. Son yılların en soğuk kışını yaşan
  Türkiye'de Mart ayı sonlarına yaklaşılmasına rağmen meteorolojiden kuvvetli kar uyarısı geldi.

  Meteoroloji, Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce ve Kastamonu) ile İç Anadolu'nun batısında (Konya, Eskişehir, Ankara ve Çankırı) kuvvetli kar uyarısı yaptı.

  Kar yağışının Karadeniz'in iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat) ile İç Anadolu'nun doğusunda (Yozgat, Sivas,
  Kayseri, Kırşehir, Aksaray, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale) etkili olması bekleniyor. Yetkililer kuvvetli kar yağışı ile birlikte kuvvetli don olayı beklendiğini belirterek, vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışlar; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Hatay, Anamur,Alanya, Manavgat, İbradı, Gazipaşa, Serik) ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Batı Karadeniz ve iç Anadolu'nun batısında (Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman)öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu (Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir,
  Kayseri, Niğde, Aksaray, Karaman), Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; Doğu Anadolunun güneybatısı ile Güneydoğu Anadoluda güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, Toz taşınımı, soba ve baca zehirlenmeleri, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu gece ve yarın sabah saatlerinde doğu bölgelerde (Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu) buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ÇIĞ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinden itibaren doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova) ile Tekirdağ çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, bu akşam saatlerinde Trakya'nın yükseklerinde (Edirne ve Kırklareli'nin yüksekleri) ile bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; İstanbul çevrelerinde hafif olması bekleniyor.

  EGE: Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli) ile Aydın ve Muğla, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İç Ege'de (Afyon, Kütahya ve Uşak) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  AKDENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, gece ve yarın (Cuma) sabah ilk saatlerde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Hatay, Anamur) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, İbradı, Gazipaşa, Serik) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece veyarın (Cuma) sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların bu gece geç saatler ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde batısında (Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman), öğle saatlerinden sonra doğusunda (Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir,
  Kayseri, Niğde, Aksaray, Karaman) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Trabzon, Giresun, Rize, Gümüşhane çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç ve batı kesimleri (Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Muş) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.Gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı (Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis) ile yarın öğle saatlerinden sonra Mardin, Siirt ve Batman çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra batısında (Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte bölgede toz taşınımı bekleniyor.  Sabah

 3. #153
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra Afyon, Uşak, Kütahya, Aydın, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muğla'nın iç kesimleri, Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri ile gece saatlerinde İzmir ve Manisa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı gececek. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sabah ve gece saatlerinde yoğun olmak üzere sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artarken, kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, sabah saatlerinde İstanbul ve Tekirdağ çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice esecek.


  UYARILAR
  ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
  YOĞUN SİS UYARISI: Orta ve Doğu karadeniz kıyılarında sabah ve gece saatlerinde yoğun olmak üzere sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (hava ulaşımı başta olmak üzere) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  dmi.gov.tr

 4. #154
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  HAVA SICAKLIĞI ARTIYOR

  Hava Sıcaklığı Güney, İçanadolu ve Batı Bölgelerde 2 ile 4 Derece Artarken, Doğu Bölgelerde Önemli Bir Değişiklik Olmayacak.

  Hava Sıcaklığı güney, içanadolu ve batı bölgelerde 2 ile 4 derece artarken, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Yurdun doğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Samsun, Ordu ve Siirt ile öğle saatlerinden sonra Göller yöresi, Antalya'nın iç ve batı kesimleri, Muğla'nın iç kesimleri ile Denizli (Çardak) çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin (Hopa) çevreleri ile Trabzon'un doğu kıyılarında (Arsin, Araklı, Sürmene ve Of ilçelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava Sıcaklığı güney, iç ve batı bölgelerde 2 ile 4 derece artacak, doğu bölgelerde değişmeyecek.
  Rüzgar ise, ülke genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetlice esecek.
  KUVVETLİ YAĞIŞ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI-
  Meteoroloji, Doğu Karadeniz'de görülecek yağışların Rize ve Artvin (Hopa) çevreleri ile Trabzon'un doğu kıyılarında (Arsin, Araklı, Sürmene ve Of ilçelerinde) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.
  Uzmanlar, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.
  -BÖLGELERDE HAVA-
  Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde güney doğusunda (Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Kocaeli) sis görülecek.
  Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla Güney ve iç Ege parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla'nın iç kesimleri ile Denizli (Çardak) çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde İç Ege'de hafif sis görülecek.
  Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller yöresi (Isparta, Burdur) ile Antalya'nın iç ve batı kesimleri (Kemer, Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  İç Anadolu: Az bulutlu, zamanla güney ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek.
  Batı Karadeniz: Az bulutlu, Sinop çevreleri parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde hafif sis görülecek.
  Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevreleri yağışlı geçecek. Rize ve Artvin (Hopa) çevreleri ile Trabzon'un doğu kıyılarında (Arsin, Araklı, Sürmene ve Of ilçelerinde) kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak ) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde kuzeydoğusu ile Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusu parçalı çok bulutlu, Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
  (ANKA)

 5. #155
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

  Yurdun büyük bir kesimi yağışlı havanın etkisi altına girerken, yağışla birlikte hava sıcaklığı 3 ile 5 derece azalacak.

  Yurdun büyük bir kesimi yağışlı havanın etkisi altına girerken, yağışla birlikte hava sıcaklığı 3 ile 5 derece azalacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Trakya dışında kalan diğer bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak), Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Giresun, Rize ve Hopa) kuvvetli olması bekleniyor.


  Hava sıcaklığı, yağışla birlikte ülke genelinde 3 ile 5 derece azalacak.
  Rüzgar ise, Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla ülkemizin iç ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney ve doğu bölgelerimizde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
  -KUVVETLİ YAĞIŞ, TOZ TAŞINIMI, ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI-
  Meteoroloji, Yağışların; Doğu Anadolu'nun güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak), Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Giresun, Rize ve Hopa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.
  Uzmanlar, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.
  Yetkililer, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.
  -BÖLGELERDE HAVA-
  Marmara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölgenin güney ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  Ege: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  Akdeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  İç Anadolu: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  Batı Karadeniz: Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölge geneli, öğleden sonra Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Giresun, Rize, Artvin ve Hopa) kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Doğu Anadolu: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bölgenin güney ve batısında (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Güneydoğu Anadolu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde bölge genelinde, öğleden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. (ANKA)

+ Konu Cevapla
31 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 21 29 30 31 32 33 41 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kar Ne Kadar Daha Sürecek? / 5 Günlük Hava Tahmini
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2010, 20:54
 2. İşte derbi tahminleri!
  By _PESSİMİST_ in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2010, 13:22
 3. Hava Hoş Şarkı Sözleri-Ziynet Salı(Hava Hoş)
  By dreams in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2009, 08:21
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 14:34
 5. Olimpiyatların hava tahminleri IBM'den
  By prenses in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 21:55

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375