+ Konu Cevapla
41 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 31 39 40 41 42 43 ... SonuncuSonuncu
201 den 205´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Günlük Hava Tahminleri...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Günlük Hava Tahminleri... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #201
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Hava Birden Soğuyacak

  Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklığı, 6 Derece Azalacak.
  Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, kuzey ve iç bölgeler ile Akdeniz'de 4 ila 6 derece azalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik), Batı ve Orta Karadeniz ile Adana, Osmaniye, Giresun, Yozgat, Sivas, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, kuzey ve iç bölgeler ile Akdeniz'de 4 ila 6 derece azalarak, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.
  Rüzgar ise Türkiye'nin batı bölgelerinde kuzey ve batı, iç ve doğusunda güney ve batı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
  -BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-
  Bölgelere göre hava durumu da şöyle tahmin ediliyor:
  MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek.
  AKDENİZ: Parçalı az bulutlu, akşam saatlerine kadar iç kesimleri ile gece saatlerine kadar doğusu çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Adana ve Osmaniye çevreleri gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  İÇ ANADOLU: Kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Eskişehir ve Çankırı ile akşam saatlerinden sonra Yozgat ve Sivas çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, Orta karadeniz ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kesimi sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek. GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinde batısı parçalı çok bulutlu geçecek. (ANKA)

 2. #202
  VIP HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  derinlerde bir yerlerde
  Mesajlar
  3.157
  Blog Yazıları
  32
  Tecrübe Puanı
  107374587

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Sıcaklar Marmara ve Ege bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa), Edirne, Çanakkale, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri, Denizli, Uşak, Burdur, Antalya, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kısa süreli ve yerel yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı Marmara ve Ege bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava sıcaklığı Türkiye’nin güney, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  Rüzgar ise genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  Bölgelere göre hava durumu da şöyle tahmin ediliyor:

  MARMARA: Parçalı bulutlu, Çanakkale ve Edirne ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa, Muğla) ile Denizli ve Uşak çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ: Doğusu parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, Antalya ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Doğusu az bulutlu, batısı parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Kuzeyi parçalı bulutlu, diğer kesimleri az bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
  hürriyet

 3. #203
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Türkiye'de havalar soğuyacak!

  Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri şöyle:

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli,) ve Batı Akdeniz ( Antalya, Burdur ve Isparta) ile akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Gaziantep, Kilis, Adıyaman) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye) ve Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava sıcaklığı ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; Muğla (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye) ve Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Sabah Bursa çevrelerinde sis görülecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Muğla çevrelerinde (Bodrum, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye) kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ: Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ile akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Antalya'nın kıyı kesimlerinde (Kemer, Finike, Kumluca, Kaş, Kalkan, Manavgat, Alanya, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney kesimleri çok bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  haberaktuel.com

 4. #204
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  28 Ekim
  2oo9

  Türkiye genelinde aralıklarla yağış görülecek. Yağışlar, Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'da öğle saatlerinde sonra etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinde aralıklarla görülecek olan yağışların; öğleden sonra Doğu Karadeniz kıyıları (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Çarşamba ve Fatsa) ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt) kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım düşmesi vb.) vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

  Hava sıcaklığı ise Kuzey ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
  Rüzgar ise genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Kıyı Ege ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydogu, zamanla iç bölgelerde kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
  -BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-
  Bölgelere göre de hava durumu şöyle olacak:
  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif olmak üzere bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (ANKA)

 5. #205
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Türkiye bugün ve haftasonu yağmurlu
  Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışın etkili olacağı bölgeler şöyle:
  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik uyarı''ya göre, Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışın etkili olacağı bölgeler şöyle:

  Marmara ve doğu bölgelerde kuvvetli yağış, ülke genelinde hava sıcaklığında hissedilir derecede azalma bekleniyor.

  Bugün ve hafta sonu boyunca ülke genelinde hava durumu şöyle olacak:
  ''Bugün: Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağış geçişleri bekleniyor.
  Yağışların, Marmara'nın kuzeyi (sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul'un Avrupa yakası, öğleden sonra ve akşam saatlerinde İstanbul il geneli, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli ve Tekirdağ), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  31 Ekim Cumartesi: Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek yağışların, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri başta olmak üzere Marmara bölge geneli ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  1 Kasım Pazar: Yurdun büyük bir bölümünde devam edecek yağışların, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik), Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.''

  Uyarıda, rüzgarın cumartesi ve pazar günleri Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceğinin tahmin edildiği ifade edildi.

  Hava sıcaklığının, hafta sonunda iç ve batı bölgeler başta olmak üzere ülke genelinde hissedilir derecede (5 ila 7 derece) azalarak, mevsim normallerinin altında seyretmesinin beklendiği belirtilen uyarıda, Cuma günü ve hafta sonunda beklenen kuvvetli yağış, ani sıcaklık düşüşü ve kuzeybatı kesimlerdeki poyraz fırtınasının oluşturabileceği ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, çatı uçması, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, gribal enfeksiyon riski gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  İSTANBUL

  İstanbul ve çevresinde, bugünden itibaren hafta sonu 07.00-14.00 saatleri arasında kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün sabah saatlerinde İstanbul'un kuzey ve batı kesimlerinde, öğleden sonra ve akşam saatlerinde de il genelinde kuvvetli poyrazla birlikte sağanak beklendiği kaydedildi.

  Uyarıda, cumartesi günü poyraz fırtınasıyla birlikte il genelinde, pazar günü de yine poyraz fırtınasıyla birlikte Anadolu yakasında kuvvetli sağanak beklendiği duyuruldu.

  Uyarıda ayrıca, ani sel, su baskını, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, kara ve deniz ulaşımında aksamalar gibi muhtemel risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

  haberaktuel.com

+ Konu Cevapla
41 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 31 39 40 41 42 43 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kar Ne Kadar Daha Sürecek? / 5 Günlük Hava Tahmini
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2010, 20:54
 2. İşte derbi tahminleri!
  By _PESSİMİST_ in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2010, 13:22
 3. Hava Hoş Şarkı Sözleri-Ziynet Salı(Hava Hoş)
  By dreams in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2009, 08:21
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 14:34
 5. Olimpiyatların hava tahminleri IBM'den
  By prenses in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 21:55

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375