+ Konu Cevapla
42 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 32 40 41 42 43 44 ... SonuncuSonuncu
206 den 210´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Günlük Hava Tahminleri...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Günlük Hava Tahminleri... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #206
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Kar geliyor, hava 5-7 derece soğuyacak!

  Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Sıcaklıklarda ani düşüş görülecek.


  Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Marmara ve doğu bölgelerde kuvvetli yağış, ülke genelinde hava sıcaklığında hissedilir derecede azalma bekleniyor.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, bugün; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağış geçişleri olacağı tahmin ediliyor.

  Yağışların, Marmara'nın kuzeyi (sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul'un Avrupa yakası, öğleden sonra ve akşam saatlerinde İstanbul il geneli, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli ve Tekirdağ), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  Yarın; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek yağışların, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri başta olmak üzere Marmara bölge geneli ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  Pazar günü; Yurdun büyük bir bölümünde devam edecek yağışlar, sabah ve gece saatlerinde Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Rüzgarın yarın ve Pazar günleri Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI 5-7 DERECE DÜŞECEK

  Hava sıcaklığının; hafta sonunda iç ve batı bölgeler başta olmak üzere ülke genelinde hissedilir derecede (5 ila 7 derece) azalarak, mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

  Pazartesi günü; yurdun büyük bölümünde devam edecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri (Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan) ve Eskişehir ile Kütahya'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, İskenderun ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Salı günü; yurdun doğu bölgeleri ile batı kıyılarının yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların, sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu bölgelerde devam eden yağışların Çarşamba günü etkisini kaybedeceği, batı bölgelerde ise yağışların aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

  Vatandaşlardan ve ilgililerden, kuvvetli yağış, ani sıcaklık düşüşü ve kuzeybatı kesimlerdeki poyraz fırtınasının oluşturabileceği ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, çatı uçması, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, gribal enfeksiyon riski gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.


  haberaktuel.com

 2. #207
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Bu hafta hava sıcaklıkları nasıl olacak?  Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava sıcaklık tahminleri...


  Yapılan son değerlendirmelere göre: Trakya kesimi dışında kalan bütün bölgelerimizde görülecek olan yağışların; Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ile İstanbul'un Anadolu Yakasında), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Kayseri, Niğde ve Yozgat), Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Eskişehir, Afyon ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-80 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normalleri altında...

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (poyraz), ülkemizin doğu bölgeleri ile Orta ve Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve fırtına şeklinde...

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  Yağışların; Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ile İstanbul'un Anadolu Yakasında), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Kayseri, Niğde ve Yozgat), Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Eskişehir, Afyon ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-80 km/saat) olarak esmesi ve ani sıcaklık düşüşü beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, sıcaklık düşüşüne bağlı gribal enfeksiyon riski vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı... Yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ile İstanbul'un Anadolu Yakasında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

  EGE: Parçalı çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege ile sabah saatlerinde Güney Ege kıyıları sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı... Yağışların; sabah saatlerinde Afyon ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-80 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

  AKDENİZ: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı... Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusu ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri (Kızılcahamam ve Çamlıdere) karla karışık yağmur ve kar yağışlı... Yağışların; Eskişehir ile öğle saatlerinden sonra Sivas, Kayseri, Niğde ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı... Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olacak. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı... Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde... Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve yağışlı... Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan) karla karışık yağmur ve kar şeklinde... Yağışların; bölgenin güney ve batı kesimlerinde (Erzincan, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak ile Erzurum'un güney ve batı ilçelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı... Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  haberaktuel.com

 3. #208
  VIP HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  derinlerde bir yerlerde
  Mesajlar
  3.157
  Blog Yazıları
  32
  Tecrübe Puanı
  107374586

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Türkiye’nin Batı bölgeleri, dün akşamdan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi.

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bugün Muğla ve Antalya çevrelerinde, Doğu Akdeniz’de, Güney ve Batı bölgelerde şiddetli yağış ve fırtına beklendiğini açıkladı.

  METEOROLOJİ İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olacağını belirterek, vatandaşı tedbirli olmaya çağırdı. Çağlar, “Denizcilerimizi de uyarmak istiyoruz. Rüzgârın hızı saatte 60-80 kilometre arasında değişebilecek” dedi. Mehmet Çağlar, hava sıcaklığının bugünden itibaren ülke genelinde 5 ile 7 derece artarak mevsim normallerinde seyredeceğini, yağışlı havanın cuma günü Türkiye’yi terk etmesinin beklendiğini belirtti.
  Antalya Valiliği, bugün etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtına nedeniyle kentteki ilköğretim ve liseleri bir gün süreyle tatil etti. Antalya’da beklenen yağış ve fırtına, İtfaiye Daire Başkanlığı’nı alarma geçirdi. İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, personelin tüm izinlerinin kaldırıldığını belirtti.
  Mardin’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle THY’nin İstanbul-Mardin seferini yapan yolcu uçağı Mardin’e iniş yapamadı. Uçak, Diyarbakır Havalimanı’na indi.

  Van’da yollar kapalı

  Kar yağışı, Van’ın Bahçesaray İlçesi’nin Yukarı Narlıca Köyü ile 2 bin 985 rakımlı Karabet Geçidi bölgesini ulaşıma kapattı. İlçeye ulaşım kış boyunca Van’dan 240 kilometre uzunluğundaki Bitlis’in Hizan İlçesi üzerindeki bağlantı yolundan sağlanacak.
  hürriyet

 4. #209
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Meteoroloji'den 7 İl için yağış uyarısı  Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevresinde kuvvetli yağış bekleniyor.
  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışın, 05.00-19.00 saatleri arasında etkili olacağı tahmin ediliyor.

  Uyarıda, su baskını ve ani sel ihtimaline karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli olması istendi.

 5. #210
  VIP "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Bulunduğu Yer
  "aşkın en çıkmaz sokağında..."
  Mesajlar
  4.496
  Blog Yazıları
  33
  Tecrübe Puanı
  107374662

  Oku Kar İstanbul'un kapısını çalacak


  Meteorolojik tahminlere göre pazar günü Trakya'da etkili kar yağışı bekleniyor.  Günün ilk saatlerinden itibaren Trakya'nın tamamı ve İstanbul'da kuvvetli yağmur şeklinde görülen yağış saat 18.00 den itibaren kar yağışına dönüşecek. Kar yağışı Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın tamamında etkili olacak.

  Pazarı pazartesi bağlayan gece de devam etmesi beklenen kar yağışının
  İstanbul'un Silivri ve Çatalca gibi uzak ilçelerinde bu bölgede kalan oto yollarda etkili olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü akşam saatlerinden itibaren türkiye'ye girecek soğuk ve kar yağışı halen Romanya ve çevresini etkiliyor. Soğuk havanın önce yunanistan'in içi kesimlere daha sonra da trakya'ya ulaşması bekleniyor.

  BODRUM'DA SEL KABUS OLDU
  Muğla'nın
  Bodrum İlçesi'nde bu sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur, sokak ve caddede sele neden oldu. Otomobiller ve motosikletler sürüklendi, mahsur kalan insanları belediyenin iş makineleri kurtardı.

  Metrekareye 70 kilogram yağışın düştüğü ilçede Gökçeler, Tırman ve Yokuşbaşı dağlarından gelen sular, sokak ve caddelerde sele dönüştü. Otomobiliyle sürüklenen 34 yaşındaki Şenal Kara, çevredekiler tarafından kurtarıldı. Bodrumlular okullarına ve işyerlerine gidemedi. Yüzlerce
  ev ve işyeri sular altında kalırken kriz masası oluşturuldu. Sel sularının İslamhaneleri Köyü'ndeki köprünün üzerinden aşması nedeniyle Bodrum- Turgutreis yolu yaklaşık iki saat trafiğe kapalı kaldı.

  Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, yüzlerce ev ve işyerini su bastığını söyledi. Mehmet Kocadon, "Sele karşı hazırlıklıydık. Yine de dağlardan gelen ve eski dereleri dolduran sular baskınlara neden oldu. Bazı evlerin alt katları tamamen su doldu. Bazı evleri tahliye etmeye başladık. Hasarımız büyük. Ancak en büyük tesellimiz can kaybı olmaması" dedi.

  YAĞIŞ FETHİYE'DE ETKİLİ OLDU
  Şehrin en işlek caddeleri sular altında kalırken, meteoroloji yetkilileri son 24 saatte metrekareye 38 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Fethiye'de 2 hafta önce şiddetli yağan, ev ve dükkanların tamamen sular altında kaldığı yağmurun ardından bugün sabahın erken saatlerinde şiddetli yağmur kendini gösterdi. Gece sürekli yağan ve son 1 saat boyunca doluyla birlikte aralıksız yağan etkili yağış şehrin en işlek caddelerinden Çarşı Caddesi'yle
  Atatürk Caddesi'ni sular altında bıraktı. Şiddetli yağıştan dolayı, yağmur suları kaldırım boyunu geçerek, iş yerlerini tehdit etti. Vatandaşlar ellerine aldıkları fırçalarla, yağmur sularını dükkanlarından uzaklaştırmaya çalıştı. Karşıdan karşıya geçme mecburiyetinde olanlar ise ıslandı. Hasarın meydana gelmediği ilçede, meteoroloji yetkilileri son 24 saatte metrekareye 38 kilogram yağış düştüğünü yağmurun akşam saatlerine kadar devam edeceğini belirtti.

  AĞRI, ERZURUM, MUŞ, HAKKARİ, ŞIRNAK VE BİTLİS'TE YÜZLERCE KÖY YOLU KAPALI
  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde iki günden beri aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar ve tipi yüzünden Ağrı, Erzurum, Hakkari, Şırnak, Bitlis ve Muş'ta 723 köyün merkezlerle ulaşım bağlantısı kesildi. Kar kalınlığı Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yüksek kesimlerde 1 metreyi buldu.

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar kalınlıkları Ardahan'da 5, Erzurum'da 9, Kars'ta 12, Ağrı'da 17, Muş'ta 18 santime ulaştı. Gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum, Kars, Ardahan'da 3, Ağrı ve Muş'ta 1 dereceyi buldu.


  kaynak: ekolay.net

+ Konu Cevapla
42 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 32 40 41 42 43 44 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kar Ne Kadar Daha Sürecek? / 5 Günlük Hava Tahmini
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2010, 20:54
 2. İşte derbi tahminleri!
  By _PESSİMİST_ in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2010, 13:22
 3. Hava Hoş Şarkı Sözleri-Ziynet Salı(Hava Hoş)
  By dreams in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2009, 08:21
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 14:34
 5. Olimpiyatların hava tahminleri IBM'den
  By prenses in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 21:55

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375