+ Konu Cevapla
44 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 34 42 43 44 45 46 SonuncuSonuncu
216 den 220´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Günlük Hava Tahminleri...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Günlük Hava Tahminleri... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #216
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Sıcak hava ve nem nefes aldırmıyor


  Bugün ve yarın yağışlı hava geliyor. Hafta sonu yerini güneşe bırakan yağmur, pazartesi tekrar geri dönecek. Marmara'da hissedilen sıcaklık nemle birlikte birleşince nefes almak bile zorlaşıyor. İstanbul'da sıcaklıklar 30 derecenin üzerinde hissedilirken nemle birlikte sıcaklık 36 dereceye kadar çıkıyor. İstanbul'da nem oranı neredeyse yüzde yüz. Bugün yüzde 86 hissedilen nem hafta sonunda yüzde 96'ya çıkacak.


  İŞTE METEOROLOJİ'DEN ALINAN NEM ORANLARI

  Yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde aralıklara sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Yağışların; Rize ve Artvin çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.
  MARMARA'DA KUVVETLİ YAĞIŞ

  Bursa'nın Karacabey sahilleri ve açıkları, Balıkesir'in Bandırma sahilleri ve açıkları ile Marmara Denizi'nin doğusunda kuvvetli gök gürültülü sağanak ve yağış anında kısa süreli fırtına bekleniyor.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “meteorolojik uyarı”da, Bursa'nın Karacabey ilçesi sahilleri ve açıkları, Balıkesir'in Bandırma ilçesi sahilleri ve açıkları ile Marmara Denizi'nin doğusunda gök gürültülü sağanak beklendiğini belirtti.

  Yağış anında kısa süreli fırtınanın etkili olabileceği bildirilen açıklamada, su baskını, sel, yıldırım düşmesi, çatı uçmasına karşı vatandaşların ve ilgililerin gerekli tedbirleri almaları istendi.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Artvin çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 31

  ANKARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 32

  İZMİR: Az bulutlu ve açık 35

  ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 35

  SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek 29

  ERZURUM: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuzey çevreleri başta olmak üzere lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor 29

  DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık 41

  BÖLGELERDE HAVA

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Sakarya, Bilecik ile Balıkesir'in kuzey çevreleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık eçecek.

  habertürk

 2. #217
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...

  Meteoroloji'den 11 ile yağış uyarısı  Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.


  Meteoroloji Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve zamanla Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve öğle saatlerinden sonra çok bulutlu (32)
  ANKARA: Parçalı bulutlu (33)
  İZMİR: Az bulutlu ve açık (36)
  ADANA: Az bulutlu ve açık, kuzey ilçeleri parçalı bulutlu (34)
  ANTALYA: Az bulutlu ve açık, kuzey ve batı ilçeleri parçalı bulutlu (33)
  SAMSUN: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (29)
  ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinden itibaren lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. (24)
  DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (40)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Sakarya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu, kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl ve Muş) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Erzurum, Kars,Iğdır ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

  haberaktuel

 3. #218
  silence.. elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  notre dame
  Mesajlar
  9.937
  Blog Yazıları
  43
  Tecrübe Puanı
  107375073

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...


  DMİ

 4. #219
  silence.. elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  notre dame
  Mesajlar
  9.937
  Blog Yazıları
  43
  Tecrübe Puanı
  107375073

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...


  DMİ

 5. #220
  silence.. elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  notre dame
  Mesajlar
  9.937
  Blog Yazıları
  43
  Tecrübe Puanı
  107375073

  Tanımlı Ce: Günlük Hava Tahminleri...


  DMİ

+ Konu Cevapla
44 / 46 Sayfa BirinciBirinci ... 34 42 43 44 45 46 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kar Ne Kadar Daha Sürecek? / 5 Günlük Hava Tahmini
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2010, 20:54
 2. İşte derbi tahminleri!
  By _PESSİMİST_ in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-28-2010, 13:22
 3. Hava Hoş Şarkı Sözleri-Ziynet Salı(Hava Hoş)
  By dreams in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2009, 08:21
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 14:34
 5. Olimpiyatların hava tahminleri IBM'den
  By prenses in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2007, 21:55

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375