+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Deep Freeze Enterprise 6.0.220.1523!!!Ayrıntılı ve Resimli Anlatım!!!

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Ücretsiz Yazılımlar Forumunda Bulunan  Deep Freeze Enterprise 6.0.220.1523!!!Ayrıntılı ve Resimli Anlatım!!! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Acemi Üye kaan_fast Artık bizden biri kaan_fast Artık bizden biri kaan_fast - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  ADANA
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  256

  (=) Deep Freeze Enterprise 6.0.220.1523!!!Ayrıntılı ve Resimli Anlatım!!!

  DeepFreeze nedir?
  DeepFreeze Faronics tarafından geliştirilmiş, bilgisayarınızın her açılmasında kurulduğu andan itibaren geçerli olan ayarlarla çalışmasını sağlayan bir programdır. Daha çok internet cafe tarzı yerlerde müşterilerin bilgisayarlara yazılımsal olarak zarar verilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Deepfreeze kurulu bir makinede yaptığınız tüm değişikliklerin (program kurma, belge kaydetme, dosya silme, duvar kağıdını değiştirme vs.) yaşam süresi sadece bilgisayarınızı kapatıp açma süresi kadar olacaktır.

  Bilgisayarınız her açıldığında deepfreeze’i kurduğunuz günkü gibi olacaktır. Yani bir önceki kullanımda kurduğunuz tüm programlar silinmiş, üzerine ekleme yapıp kaydettiğiniz belge eklemelerden arındırılmış, sildiğiniz dosyalar hatta format attığınız sürücünüzün içeriği geri gelmiş olacak. Ve bunlar olurken siz elinizdeki sıcak çayınızı büyük bir keyifle yudumluyor olacaksınız.

  “Peki ama bilgisayarımda değişiklikler yapmam gerekirse” diye düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda DeepFreeze’i devre dışı bırakarak istediğiniz değişikliği yapabilir ve DeepFreeze’i tekrar çalıştırdığınızda o andan sonra bu değişikliklerin etkin olmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak DeepFreeze kullanarak sanal bir sürücü oluşturabilir veya hali hazırda varolan (örn: D sürücüsü) sürücünüzü koruma dışı bırakarak deepfreeze çalışsa dahi buraya istediğiniz şekilde müdahale etme (dosya ekleme/silme) hakkına sahip olabilirsiniz.
  Download Deep Freeze Enterprise 6.0.220.1523
  Arkadaşlar Bu Programı indirdikten sonra Rardan Çıkarın,rardan çıkardıktan sonra yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir şekilde aşağıda açıklıyacağım.Tabiki bu açıklamalar benim DeepFreeze'i kullanırken edindiğim tecrübeleri ve tabiki netten bulduğum DeepFreeze hakkındaki dökümanları da içermektedir. Netten bulduğum dökümanlara kendi tecrübelerimi de ekleyerek ve ayrıntılı bir derleme yaparak sizlere sunuyorum. Saygılar...


  DeepFreeze Kurulum ve Ayarları
  DeepFreeze programının işletim sistemine ve yönetim düzeyine bağlı olarak birkaç farklı sürümü bulunmaktadır. Bu yazıda Windows XP için sürümünün kurulum ve ayarlarının anlatıldığını söylemekte fayda var.

  DeepFreeze kurulum bakımından diğer programlarla aynı. Yani elimizdeki deepfrezee kurulum paketine çift tıklıyor ve lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra gelen tüm pencereleri “Next” diyerek geçiyoruz. Yaptığımız kurulum aslında DeepFreeze’in kendisine ait olmayıp DeepFreeze’i bir çok bakımdan özelleştirmemizi sağlayan DeepFreeze Administrator programına ait. Başlat->Programlar->Faronics->Deep Freeze Enterprise->DeepFreeze Administrator kısa yolunu kullanarak programı çalıştırıyoruz. Kullanımı gayet kolay bu program sayesinde sistemimizi kontrol altında tutacak asıl DeepFreeze programının ayarlarını yapacak ve kurulum paketini oluşturacağız.

  DeepFreeze Administrator’ı ilk olarak çalıştırdığımızda bizim dışımızdaki kullanıcıların kendinse ulaşamaması için bir şifre isteyecek. Bizim belirleyeceğimiz en az 8 haneli harf veya rakamdan oluşan şifreyi girdikten sonra “OK” düğmesine tıklayalım

  Welcome – Configuration - One Time Passwords – Create Programs seçeneklerinin bulunduğu ekran karşımıza gelecek. Welcome program ve kullanımı hakkında açıklamaları içeren birer bölüm. İsteyen arkadaşlar buradan yazan linke tıklıyarak program hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirler. Kendi arasında altı kategoriye ayrılan Configuration bölümü ise hayati önem taşımakta ve oluşturacağımız DeepFreeze programının hangi şartlarda koruma sağlayacağına dair ayarları içermekte.
  Configuration / Passwords
  Daha önce belirttiğim gibi DeepFreeze programını kurduktan sonra zaman zaman sisteminizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda programı durdurmanız, değişiklikleri yaptıktan sonra ise tekrar çalıştırmanız gerekecektir. Bu işlem ancak CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuş kombinasyonu ile sağlansa da güvenlik açısından birde şifre ile korunmaktadır. Configuration / Passwords bölümü sayesinde bu şifreyi ve erişim denetimini belirleyebilirsiniz. Yapmamız gereken Enable’ın altındaki kutucuğu işaretleyerek Password kısmına bir şifre yazmak.

  Configuration / Drivers
  Bazı durumlarda bilgisayarınızdaki sürücülerin birini veya bir kaçını koruma dışında bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmamız gerek Frozen Drives’in altındaki kutucuklardaki işaretleri kaldırarak altta aktif olan sürücü harflerinden sadece korunmasını istediğimiz sürücülerin işaretli olmasını sağlamak.

  Frozen Drives’in hemen yanında Programın en can alıcı noktalarından biri olan ThawSpace yer alıyor. Tek bir sürücünüz var (Örn: C) ve bazı dosyalarınız sürekli değişiyor. (Örn:Belgelerim Klasöründeki Excel dosyaları) Her seferinde DeepFreeze devre dışı bırakmak hem zaman hem de iş gücü bakımından kayıp. Ama bilgisayarınızın korumaya ihtiyacı var. Bu durumda TawSpace bölümü imdadınıza yetişiyor. C: sürücüsü üzerinde sanal bir sürücü yaratarak bu alanın koruma dışı kalmasını sağlıyor. İstediğiniz boyutta oluşturabileceğiniz bu sanal sürücüye ayrıca istediğiniz bir harfi atamanız mümkün. Bunun için TawSpace/Create kutucuğunu işaretleyerek sürücü harfini ve Gb yada Mb cinsinden ayırmak istediğiniz miktarı belirtmeniz yeterli

  Configuration / Restart-Shutdown
  Bilgisayarımızın belli gün ve saatlerde, hatta açıldıktan belli bir süre sonra kapanmasını veya yeniden başlamasını isteyebiliriz. Bu durumda Enable Restart/ Shutdown… kutucuğunu işaretleyip Gün, Saat ve yapılmasını istediğimiz işlemi seçmemiz yeterli olacaktır.

  Configuration / Maintenance
  Bazı gün ve saatlerde (örn: Pazar günleri 01:00-06:00 arası bilgisayarların bakım günü) DeepFreeze’in devre dışı kalmasını sağlayabiliriz. Bunu daha sonra elle yapmak tek bir bilgisayar için zor olmasa da bir çok bilgisayar için zahmetli olabilir. Faronics bunu düşünmüş olsa gerek programa Maintenance bölümünü eklemiş. Programı devre dışı bırakmak için kutucuğunu işaretleyerek gün ve saat belirtmemiz yeterli olacaktır.

  Configuration / Advanced Maintenance
  Arkadaşlar bu bölümle ilgili açıklama yapamayacağım çünkü hiç kullanmadım, kullanmadığım şeyinde açıklamasını yaparak sizi yanıltmak istemiyorum. Bu bölüm hakkında bilgisi olan arkadaş varsa burda açıklama yapsın lütfen ve operatör yada admin arkadaşlarımdanda onu buraya eklemesini rica ediyorum.

  Configuration / Miscellaneous
  Geldik son bölüme. Deepfreeze gerek koruma sırasında gerekse koruma dışında saatin yanında kendini bir simge olarak gösterir. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar isterlerse bu simgeyi kaldırabilirler. Show Frozen Icon On System Tray seçeneği işaretli olduğu sürece koruma anında simge gözükür, Show Thawed Icon On System Tray seçeneği işaretli olduğu sürece koruma dışı simge gözükür. Her iki seçenekte iptal edilirse programınız ne durumda olursa olsun simge gözükmeyecektir.


  One Time Passwords
  Uzun süre önce kurduğunuz Deepfreeze programının şifresini unuttunuz, belki de hiç şifre vermediniz. Bu durumda Deepfreeze’i sisteminizden kaldırmanız dahi mümkün değil. Peki ama ne olacak şimdi? CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuş kombinasyonu ile çalıştırdığınız deepfrezee programının üzerindeki TOKEN numarasını bu bölüme yazıp “Generate” düğmesine tıklayacak olursanız OTP bölümünde programa ulaşabileceğiniz şifreye sahip oluyorsunuz.

  Bu özelliği sizden başkasının kullanmamasını istiyorsanız mutlaka administrator programınıza şifre koymalısınız. Bunun için administrator programının ‘ File ’ Menusünden Pasword Protectionu aktifleştirmeniz gerekiyor.

  Create Programs
  Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra sıra geldi sistemimizi koruma altında tutacak deepfreeze programının kurulumunu hazırlamaya. Bunun için tek yapmamız gereken pencerenin sağ üst köşesindeki “Create Program” düğmesine tıklamak ve aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi "W" tuşuna basıp kurulum programını kaydetmek.


  Böylece istediğimiz ayarlarda çalışacak bir programa sahip olduk. Eğer bu programı birden fazla bilgisayar üzerinde çalıştıracaksak ve her bilgisayar için aynı ayarların etkin olmasını istiyorsak bu işlemleri bir kere yapmamız yeterli olacaktır. Şimdi oluşturduğumuz yeni kurulum dosyasına tıklayarak DeepFreeze’in yüklenmesini keyifle izleyelim. Kurulum sonunda bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Eğer Configuration / Miscellaneous bölümünden simge gösterimini kapatmadıysanız saatin yanında programın simgesini görebilirsiniz. Bu simge sayesinde programın durumunu da kontrol etmemiz mümkün. Çünkü korumayı kaldırdığımız durumlarda simge üzerinde kırmızı bir “X” yanıp sönecektir.

  Programımızı herhangi bir sebepten dolayı devre dışı bırakmak istersek yapmamız gereken CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuş kombinasyonu kullanarak açılacak pencereye daha önce belirlemiş olduğumuz şifreyi yazmak olacaktır. Şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelecek Boot Control bölümünden bilgisayarın bir sonraki açılışında programın çalışıp çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Boot Thawed seçeneği korumayı kaldırırken Boot Frozen seçeneği korumayı sağlayacaktır. İster korumayı kaldırmak ister sağlamak adına olsun bu bölümde yaptığınız değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

  DeepFreeze Kaldırılması (Uninstall)
  Program kendini sistemden kaldırabilmek için oluşturduğunuz kurulum dosyasına ihtiyaç duyuyor. Aksi takdirde kaldırmanız mümkün değil. Birde korumanın kaldırılmış olması gerekli. Yapmanız gereken kurulum dosyasına çift tıklayarak açılan pencereden “Uninstall’ı seçmeniz.


  Alıntıdır...
  .Amaç paylaşmak.

 2. #2
  Isınan Üye sevtap29 Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  39
  Tecrübe Puanı
  235

  ?

  arkdsım ben kurdum amambende logo vardı kalktı pcden silinmişmıdr acaba

 3. #3
  yabanci yexan Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  1
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Eksİkler

  Configuration / Advanced Maintenance
  Arkadaşlar bu bölümle ilgili açıklama yapamayacağım çünkü hiç kullanmadım, kullanmadığım şeyinde açıklamasını yaparak sizi yanıltmak istemiyorum. Bu bölüm hakkında bilgisi olan arkadaş varsa burda açıklama yapsın lütfen ve operatör yada admin arkadaşlarımdanda onu buraya eklemesini rica ediyorum.


  Bu eksik kalan bölümün açıklaması şöyledir;

  XP ve üzeri işletim sistemleri Otomatik Update ile Microsoft sitesine bağlanır ve update eder. Eğer siz burda bu Updatelerin SUS/WUS (Software Update Service/Windows Update Service) olarak bilinen yerel server üzerinden yapıp yapmayacağınızı, yapılacaksa bunun url adresini girmeye yarar Ör : http://192.168.1.2 gibi, yandaki batch böşümünde ise bakım esnasında windows update yerine batch seçildi ise (bir önceki Maintenance sekmesinde bakımın batch olarak seçilmesi) burda hangi batch komutlarını yada dosyasını çalıştıracağo, ve bu esnada hangi şifreyi kullanacağı anlatılır.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. İmza yapımı ayrıntılı + resimli
  By damla_13 in forum Photoshop
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-01-2010, 18:36
 2. Yüz GüzeLLeştirme (Resimli Anlatım)
  By elma in forum Photoshop
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-14-2010, 18:26
 3. Diş Eti Hastalıkları Resimli Anlatım
  By eJhem in forum Diş ve Ağız Sağlığı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-21-2009, 15:57
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-07-2008, 15:59
 5. MP3DirectCut Resimli Anlatım
  By zeynep in forum Resimli Program Açıklamaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-19-2008, 21:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375