indireceğiniz Daemon Tools'u windows'a kuracaksınız...

Kurulum bittiğinde ekranın sağ altında kırmızı şimşek işareti gibi bir simge ile program kullanılmaya hazır hale gelecektir. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi "Device 0" cihazında "No Media" yazılı bu şu anda hiçbir image dosyasının tanımlanmadığı anlamına geliyor. Buradaki "L:" tanımlaması bilgisayarınızda oluşacak yeni sanal sürücünün adını verecektir. Bende L olarak gözüküyor, zira bolca harddisk ve DVD-RW cihazım var.
Buradan ISO dosyasını seçeceğiniz kısıma geçeceksiniz.Image dosyanızı seçmeniz gereken aşama, burada 9 farklı image dosyası tipini kullanabilirsiniz. Dosyanızı seçerek Open ile tanıtacaksınız.

Resmi Büyütmek İçin Tıkla

Eğer Image dosyası doğru tanımlanırsa aşağıdaki gibi daha önce boş olan bu kısımda sizin image'ınızın adı gözükecektir...

Resmi Büyütmek İçin Tıkla

Bir sonraki aşamada da yeni sürücünüzü yeni bir drive adı ile My Computer veya Bilgisayarım bölümünden görebilirsiniz. Bu program 4 adet sürücü tanımlayabildiğinden 4 adette Drive adınız olacaktır ve bu isimler sizin ISO dosyanızı yaratırken kullanacağınız isimlerden oluşacaktır.Son aşama, oldu ya image dosyasının işi bitti veya bunun yerine bir başkasını kullanacaksınız, işte bu durumda image dosyanızı Unmount ederek Daemon'dan ayırmanız yada bir başka tanımla boşaltmanız gerekiyor.

Resmi Büyütmek İçin Tıkla

Buraya kadar anlattıklarımı birçok programı bağlamak için kullanabilirsiniz. Oyun oynayacaklar için ise kopya korumalı CD'leri veya DVD'lerden normalde kopyaladığınızda çalışmayacak olan kopya korumalı oyunları ise oynayabilmeniz içinde Emulation ayarlarından All Options seçeneğini aktif hale getirerek oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Kopya koruma standartları resimdeki gibi birkaç çeşit olacaktır ve bunu bilmeniz mümkün değilse hepsini aktif hale getirebilirsiniz...Umarım programın kullanımı hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Birkaç kez kullanırsanız sanırım iyice alışacaksınız ve sorununuz kalmadan her türlü ortamda sanal sürücü kullanacaksınız. Herkese başarılar, kolay gelsin...

__________________