Dünyanın En İyi Tarayıcı İle TanışınGüvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası ile, Firefox İnternet'i kullanma tarzınıza uymak için yapılmış. Ücretsiz olup kurulumu kolaydır!

Firefox 3.5.7 Türkçe sürümünü yüklemek için TIKLAYIN....
Firefos 3.6 Türkçe yeni versiyon win 7 sistem uyumlu sürümünü yüklemek için TIKLAYIN....Arkadaşlar alttaki linklerde firefox 3.6 sürümünün eklentilerini de bulabilirsiniz...Tek Tip Herkese Uymaz


Herkes Web'i farklı bir şekilde kullanır, öyleyse neden tarayıcınız bir başkasınınkiyle tamamen aynı olsun ki? İster sohbet etmek isteyin için ister yemek pişirmek ya da kod yazmak, Firefox onu kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize yardımcı olacak 6000'den fazla eklentiye sahiptir. Ayrıca anında dış görünümünü değiştirmek için binlerce Personas.
Bütün Özelleştirme Özelliklerine Bakın.Arkadaşlar sizlere kolaylık olsun diye hem kendimde kullandığım faydalı Firefox'un bazı eklentilerinide ekliyorum.....


Colorful Tabs
Her sekmeyi farklı renk kullanarak birbirinden ayırmayı kolaylaştıran ve tarayıcınıza renk katan bir eklenti.
Download Statusbar

Download Statusbar eklentisi, Firefox'un indirme yöneticisne ihtiyaç duymadan, indirdiğiniz dosyaları derli toplu bir durum çubuğundan takip etmenizi sağlar.


Video DownloadHelper


YouTube ve benzeri sitelerde, çoklu ortam galeri sitelerinde, gömülü video dosyalarını indirmenize yardımcı olan bir eklenti.Adblock Plus


Web sitelerinde canınızı sıkan reklamlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. Eklentinin güncellenen reklam engelleme listelerini kullanarak can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz. Eğer listede bulunmayan reklamlara karşılaşırsanız, reklama sağ tıklayarak reklam kaynağını engelleyebilirsiniz.

Ancak AdBlock Plus'ı çok sık ziyaret ettiğiniz sitelerde kullanmamakta fayda var. Çünkü PC Labs gibi bir çok site, hayatını reklam gelirlerinden sağlamakta ve AdBlock gibi yazılımlar kullanıldığı zaman yayın hayatını sürdürmemizin çok zor olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu yüzden AdBlock eklentisi, her tarafı reklamlarla kaplı siteler için sistem kaynaklarını rahatlatmak için kullanılabilecek bir eklenti.

AdBlock Plus'ın bir diğer artısı ise, gösterilen flash dosyalarının kaynaklarını görebilmeniz ve indirebilmeniz.
Extended Statusbar


Firefox durum çubuğuna, sayfa yüklenme hızı, resim sayısı, yüklenme süresi, yüklenen veri boyutu gibi sayaçlar ekleyen kullanışlı bir eklenti.ScreenGrab!

Screengrab internet sayfalarının tamamını resim olarak kaydetmeyi sağlayan bir eklenti. İsterseniz sayfanın sadece belirlediğiniz kısımlarını da alabiliyorsunuz.

Extended Copy Menu


Özellikle editörlerin işine yarayacak bu eklenti, herhangi bir sitede bulunan metini daha akıllıca kopyalayabilmenizi sağlıyor. Örneğin bir sayfada seçtiğiniz metini html kodlarıyla kopyalayabiliyorsunuz.
pray times:


bulunduğunuz koordinata göre namaz saatlerinde sizi uyarır
NoSquint:

görme zorluğu yaşayanlar için metin, resim yakınlaştırır, arka plan rengi değiştirir.


Lazarus: Form Recovery:

blogunuza yazı yazıyorsunuz tam gödnerdiniz ama sayfa hata verdi. Lazarus: Form Recovery kullanıyorsanız yazdıklarınızı kurtarabilirsiniz.Integrated Gmail:


gmailnizin arayüzünü daha kullanışlı hale getirir.FoxLingo:


internet sitelerini tek tıkla istediğiniz dile çevirin.


Dip not; Arkadaşlar sizlere küçük bir tavsiye buraya eklediğim gibi daha çoook faydalı firefox eklentileri vardır ama şunuda belirteyim fazlada eklenti kullanırsanız firefox'unuz da yavaşlama olabilir o yüzden kendinize faydalı buldugunuz eklentileri indirip kullanınız...


Saygılar.... by.Kahramankentli...