+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

picasa resim düzenleyici

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Ücretsiz Yazılımlar Forumunda Bulunan  picasa resim düzenleyici Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2.171
  Tecrübe Puanı
  2335008

  turkey picasa resim düzenleyici

  picasa resim düzenleyici

  tıklayın

  Picasa ile resimleriniz her zaman düzenli olacağından emin olabilirsiniz.

  Yeni! Saniyeler içerisinde bilgisayarınızdaki resimleri bulun ve zevkini çıkarın.

  Picasa ile bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulabilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hem de saniyeler içerisinde. Picasa yı her açtığınızda, yazılım tüm resimlerinizi (sizin varlığını unuttuklarınız da dahil) bulur ve görsel albümler şeklinde düzenler. Bu düzenleme tarihe göre tanıyabileceğiniz klasör isimleri şeklinde olmakta. Albümlerinizi sürükle bırak yöntemi ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketler oluşturarak yeni gruplar ekleyebilirsiniz. Picasa resimlerinizin her zaman düzenli olacağını size garanti eder.

  Tek klik ile ileri seviye resim düzenlemeleri yapmanız picasa ile mümkündür. Ayrıca, son derece güçlü efektler elinizin altındadır. Picasa ile resimlerinizi paylaşmanız son derece kolaydır. Resimleri, email ile gönderebilir, resimlerin çıktısını alabilir, Hediye CD ler basabilir hatta blog kullanıyorsanız, resimlerinizi blog sitenizde kullanabilirsiniz.


  ---------
  Düzenle
  ---------
  - picasa, öncelikle bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulur ve düzenler.
  - Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.

  - Karma karışık olmuş klasörleri temizlemek ve resimleri hard diskinizde oradan oraya taşımak istermisiniz? Tek yapmanız gereken, resimleri bir klasörden diğerine sürükle bırak yöntemi ile taşımak. Picasa, isteğinizi iki kere onaylattıktan sonra bu taşıma işlemini kalıcı hale getirecektir. Resmin adını 828483232.jpg yerine websitem.jpg gibi anlamlı bir isimle değiştirmek istermisiniz? Picasa ile bir resmi veya bir grup resmin adını değiştirmek sadece saniyeler alıyor.
  - Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.
  - Picasa içinde hızlı gruplandırma için etiketler kullanabilirsiniz. Bir etiket altında yer alan resimleri izlemek ve paylaşmak kolay olduğu gibi, arkadaşlarınıza email ile gönderebileceğiniz muhteşem slide gösterileri ve sinemalar da oluşturmanızı sağlar.
  - Sevdiğiniz resimlere bir altın yıldız verin. Böylece bir bakışta sevdiğiniz resimlere ulaşabilirsiniz. Hatta saniyeler içinde en sevdiğiniz resme ulaşmanızı sağlayacak yıldız arama filitre özelliği picasa ile gelmektedir.
  - Etiket kullanarak bir resmin diskinizde yer kaplamadan birden fazla albümde yer almasını sağlayabilirsiniz.
  - Sadece sizin görmek istediğini resimler mi var? Picasa albümlerinize şifre ekleyebilirsiniz. Bu işlem disk üstündeki dosyaları etkilemez.

  --------
  Paylaş
  --------
  Resimlerinizi paylaşmanın en zor tarafı hangi resmin en sevdiğiniz olduğuna karar vermeniz olacak. Picasa, resmi email ile gönderirken alacak arkadaşınız tarafından alması mümkün olacak boyutlara göre resmi yeniden boyutlandırır. Google Gmail dahil olmak üzere bir çok mail programı ile bu özellik çalışmaktadır.

  Picasa daki blog düğmesini kullanarak seçtiğiniz resimleri ve yazınızı otomatik olarak blog unuza gönderebilirsiniz.

  Tek bir klik ile bir grup resimden slide show hazırlayabilir bunu cd ye basarak paylaşabilirsiniz. Picasa tüm yeni flash disklerle çalışabildiğinden resimleri istediğiniz gibi yanınızda taşıyabilirsiniz.


  ---------
  Yedekle
  ---------
  Dijital hatıralarınızı kaybetmeyin. Picasa ile güvenli bir şekilde resimlerinizi yedekleyebilirsiniz.

  Arşivleme amacıyla CD veya DVD ye kayıt yapabilirsiniz.
  Picasa, CD veya DVD ye arşiv yaparak resimlerinizi korumanızı sağlar. Hatta henüz arşivlemediğiniz resimleri göstererek resimlerinizin kaza ile kaybolmasına engel olur.

  Slide showlarınızı hediye CD olarak verin.
  Aileniz ve arkadaşlarınız için yorulmadan slide show cd leri hazırlayabilirsiniz.

  Resimlerinizin yedeklerinden bir network oluşturun.
  Resimleri bilgisayarınızdaki diske veya harici bir diske kaydedebilirsiniz. Export düğmesine basarak düzenlenmiş resimlerinizi picasa dışına gönderebilirsiniz. Hatta export ettiğiniz resimlerin kalite ve çözünürlüklerini de ayarlayabilirsiniz.


  --------
  Düzelt
  --------
  Temel düzeltmeler daha iyileştirilmiş olarak elimizin altında. Temel işlemler arasında, resmi kırpmaya yarayan düğmeleri, kırmızı göz sorun gidericisini, renk ve kontrast düzenleyicisini ve dijital resmin kalitesinin arttırılmasını sayabiliriz.

  Muhteşem efektler resimlerinizi sanat eserine çeviryor. Picasa da kullanabileceğiniz oniki adet resim efekti bulunmakta.
  Resimlerle birlikta kalacak başlıklar ekleyebilirsiniz. Resmi bir web sayfası olarak göndersenizde bir cd olarak bassanızda bu başlıklar kalacaktır. Başlıklar tamamen düzenlenebilir ve arama filitrelerinde resmi bulmak için kullanılabilir. Dilerseniz başlıkların resim ile birlikte görüntülenmemesini de sağlayabilirsiniz.

  Bulutlu bir havayı pırıl pırıl bir güne çevirin.


  Zoom, Pan ve Tilt. İstediğiniz görüntüyü alamadınız mı? Picasa ile resme yaklaşın, sola veya sağa doğru odaklanın

  --------
  Yazdır
  --------
  İstediğiniz boyutlarda resimlerinizi bastırın. Veya resim basma hizmetini internet üzerinden veren şirketler vasıtası ile resimlerinizin çıktısını alın.

  Standart boyutlar veya sizin istediğiniz boyutlarda evde çıktı alın.
  Picasa, otomatik olarak evdeki yazıcınızın kullandığı kağıda uygun olacak şekilde resmi boyutlandırır. Hatta dilerseniz bir sayfaya birden fazla resim dahi bastırabilirsiniz.

  Resimlerinizi resim işleyen web sitelerine gönderebilirsiniz.
  Bu özellik yurdumuzda ne kadar işinize yarar bilemeyiz ama, zamanla bizde de bu tür servislerin çoğalacağı kesin. Resim baskı servisi veren siteye bu özellik sayesinde basılmak üzere resminizi gönderiyorsunuz.


  Herşey çok güzel. Bu yazılımı nereden indireceğim?

  Sayfanın en üstünde sağ tarafta yer alan "Get photo software from Google" düğmesi ile bu yazılıma erişebilirsiniz.

  Günümüzde eski teknoloji makinalar giderek tarihe karışıyor. Dijital kamera ile resim çekmek hem çok zevkli hem çok ekonomik. En azından beğenmediğiniz resmi silmenin hiç bir maliyeti yok.

  Google sadece bir arama motoru olmadığını bizlere bir çok konuda güzel yazılımlar sunduğunu picasa ile bir kere daha gösteriyor. Aynı işlevi yapan programları bir çok kuruluş ücret karşılığı satarken picasa ya ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Bu yazılımı biz beğendik ve kullanıyoruz. Bedava olduğu düşünülürse en azında bir denemenizde fayda var diyoruz.

  Fotoğraflarınızı çevrimiçi ortamda istediğiniz kadar çok veya az kişiyle paylaşmanın ücretsiz ve kolay bir yolu. Fotoğraflarınızı doğrudan Picasa'dan Web Albümü düğmesini tıklayarak yükleyin.
  Diğer yeni özellikler:

  * İç İçe Klasör Görünümü Bilgisayarınızda iç içe klasörlerdeki fotoğraflara göz atın.
  * Değişiklikleri Diske Kaydet Orijinal dosyaları dışa aktarmadan güncelleyin.

  Bu yeni özellikleri kullanmaya başlamak için Picasa'yı kapatıp yeniden açın.

  Picasa şimdi yeni versiyonları otomatik olarak kontrol edip, en son özellikleri eklemektedir. Eğer otomatik olarak eklenmek istemezseniz, bu özelliği kapatabilirsiniz.


  ''Tecrübe insanın başına gelen şey değildir; o insanın başına gelenle ne yaptığıdır.''
  Aldous Huxley

  ''Yanlış yapmayan insan yoktur. insanlık, yanlışını kabul ve düzeltmekle ölçülür.''
  Albert Einstein
 2. #2
  Üye xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  170
  Tecrübe Puanı
  349

  Tanımlı

  saol

 3. #3
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  Tanımlı

  guzel valla bende picasa 2 var cok memnunum 4. #4
  Acemi Üye PİRAYE Buraların yabancısı PİRAYE - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  66
  Tecrübe Puanı
  233

  Tanımlı

  bende de bu programdan var.güzel bir program.paylaşımın için teşekkürler..;
  İNSANLAR DOĞAR,BÜYÜR,YAŞAR,ÖLÜRLER.ÖNEMLİ OLAN ÇOK YAŞAMAK DEĞİL,YAŞADIĞI SÜRE İÇİNDE FAZLA ŞEYLER YAPABİLMEKTİR!!

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-31-2009, 09:56
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-10-2009, 15:48
 3. Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 07-23-2008, 19:44
 4. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-03-2008, 00:07
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-16-2007, 00:31

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375