Piyasaya yeni giren D-Smart’ın ’bedava’ kampanyasına, Digiturk; aylık 9.90 YTL ödemeli paketiyle karşılık verdi!..

DİJİTAL TV yayıncılığındaki rekabet, Türk tüketicisinin hem cebine kazanç hem de ekranına kalite getirecek. D-Smart, bu alanda yıllardır tekel konumunda bulunan Digiturk’ün karşısına ’bedava’ kampanyasıyla çıktı. Digiturk de bu kampanyaya, uydu alıcısı hediye, kurulumu bedava ayda 9.90 YTL’lik giriş paketi kampanyasıyla yanıt verdi. Önümüzdeki dönemde rekabetin tüketici lehine hem ucuzluk hem de kalite getirmeye devam edeceği bildiriliyor.

DİGİTURK PAKETLERİ: Şu anda Digiturk tüketicilere, ucuz giriş paketi hariç, yıllık 210 YTL’lik ekonomik paket, 336 YTL’lik aile paketi, 420 YTL’lik sinema paketi, 615 YTL’lik eko-spor paketi, 756 YTL’lik spor paketi, 804 YTL’lik süper paket, 960 YTL’lik mega süper paket ve en pahalı paket olan 1056 YTL’lik gold paketi ile hizmet veriyor. Digiturk D-Smart’ın piyasaya girişiyle tüketiciyi cezbetmek için satışına başladığı Giriş Paketi’nde herhangi bir antenle seyredilebilecek normal kanalların yanında birkaç tane de özel kanal sunuyor. Ancak bu pakette 2 yıllık sözleşme sonunda tüketicinin neyle karşılaşacağı belirsiz. Digiturk’ün bu ucuz Giriş Paketi’ndeki özel kanallar şöyle: National Geographic, MGM, Fashion TV, Jojo, Türkmax, Elmax, S’nek, İz TV.

D-SMART 7 ÖZELLE BEDAVA: D-Smart ise tüketicinin karşısına ’TV izlemenin bedava olduğunu’ söyleyerek yerli, yabancı film ve özel kanalların yer aldığı bir paketiyle çıktı. D-Smart’ta şu anda 4 olan özel film ve dizi kanallarının sayısı yakında 7’ye çıkacak. Ayrıca dünya çapında iddialı, zengin içerikli 8 kanal daha geliyor. D-Smart’ta 22 olan ozel kanal sayısı yakında 34’e çıkmış olacak. D-Smart’ın bu zengin içeriğinin bedava olduğuna seyirci bile inanamıyor. Çünkü D-Smart’ın bedavası, Digiturk’ün 2 yıl hediye ettiği içerikten çok daha fazlasını kapsıyor. D-Smart, üyelik için 5 büyük uydu alıcısı üreticisiyle anlaştı.

D-SMART ATAK YAPACAK: Pazarda uzun süre tekel konumunda at koşturan Digiturk’ün karşısına hızlı bir çıkış yapan D-Smart, teknoloji alanında da atak yaparak yoluna devam edecek. Şu anda iki dijital platformun da elektronik program rehberleri var. D-Smart’ın Turksat izleyicilerinin alışık olmadığı sıralama ve program rehberi çok beğenildi. Çok yakında borsa bilgilerinin de izlenebileceği farklı seçenekler eklenecek. D-Smart’ın ayrıca interaktif hizmetlerde de yeniliklere başlayacağı bildiriliyor.

NEREDEN PARA KAZANACAK: D-Smart’ın bu kadar özel hizmeti ücretsiz sunması tüketicinin aklına ’nereden para kazanacaklar’ sorusunu getiriyor. D-Smart’ın işletmesi Doğan TV’nin ana iş olan reklam satışlarıyla önemli kazançlar sağlayacak ayrıca bir süre sonra izlediğin kadar öde sistemi de başlayacak.

Digiturk reklamla kendini anlatıyor

D-Smart’ın pazara girişiyle tekel konumu sarsılan ve rekabet başladığı için tüketici lehine adımlar atmaya başlayan Digiturk ise son dönemde ’abone kaybetmemek’ ve için yoğun bir reklam kampanyasına başladı. TV ve gazetelere büyük bütçelerle reklamlar veren firma reklam içeriklerinde de D-Smart’ı rakip olarak görmediklerini vurguluyor. D-Smart’çılar ise kendi dijital platformlarının Digiturk’ün platformundan daha ileri bir teknolojiye sahip olduğunu iddia ediyor.

habershow