Geçtiğimiz yıl CeBit Broadcast Cable & Satellite 2004 fuarına katılan firmalardan sadece “Uydu” sektöründe üretici, ithalatçı konumundakiler firma ismi web adresleri ve markaları ile aşağıda harf sırasına göre verilmiştir.

İzmir Çiğli’de kurulu Aktis Elektronik Sanayi ve Ticaret (www.aktis.com.tr) STB alıcılar geliştiren ve pazarlayan öncü OEM firması. SAR Elektronik Firmasının ürettiği PILOT marka uydu alıcıları ile fuarda idi.

Ar Elektronik( www.arelektronik.com ) de İzmir Işıkkent’de kurulu ar-ge bölümü olan bir kuruluş. Elektronik devre tasarım ve üretimi konusunda Arçelik A.Ş’nin yardımcı sanayisi, Vi-Ko A.Ş.’nin elektronik partneridir. PROTOKOL markasıyla 500 değişik cihaza ait uzaktan kumandalar, RF modülatör, RF kontrollu prizler ve kapı sistemleri, ayrıca LNBF, DiSEqC sviç, multisviç üretimi var.

ARAL İthalat Ltd., (www.aral.com.tr ) ASAHI marka ev cihazları ile İstanbul’da uydu sektöründe Star Com ile calışıyor.

AS-FA İthalat Ltd. (www.aciko.com.tr ) Ankara’da bu yıl ACIKO markası ile uydu alıcıları pazarına girmiş.

Atlanta ticaret A.Ş. (www.atlanta.com.tr ) İstanbul yüksek kaldırım caddesinde ATLANTA ve diğer markalı digital ürünleri pazarlamaktadır.

Atmaca Elektronik (www.sunny.web.tr ) Bayrampaşa İstanbul’da SUNNY markalı ve diğer (OEM) uydu alıcılarını üretmekte ve pazarlamaktadır. Aynı anda 6 farklı kanalı harddiske kayıt yapabilme, USB2.0 bağlantısı, PIP, MP3 kayıt, RMS internet bağlantısı ile internet kontrolu, güvenlik kamerası, çift tüner gibi ileri özelliklere sahip bir yeni ürünü var.

İsviçre firması Axing (www.axing.com) de uydu TV dağıtım chazları (yükselticiler, multisviçler v.s.) ile fuarda idi.

Aydın A.Ş. (www.bright-tr.com ) BRIGHT markalı uydu alıcıları ile yer aldı.

İsanbul, Sefaköy’de üretim yapan Ayyıldız imalat ve pazarlama A.Ş. (www.goldmaster.com.tr ) Goldmaster ve Topfield markalı uydu alıcıları ile oradaydı.

Baff Elektronik Ltd. , Baff dış ticaret Ltd., Düşmez Pazarlama Ltd.,( www.baff.com.tr ) ve almanyada bulunan Baff elektronik GmbH birlikte bir grup şirketi. Türkiyede Baff-Germany, REX, ve Digistar markalı ürünleriyle yer alıyor.

Barbaros Elektronik (www.barbaros.com.tr) beşiktaş İstanbul’da EMP, Astra, ALCAD, ve ALCIA markalı uydu dağıtım cihazlarını temsil etmekte.

Botech (www.botech.com.tr ) sultanbeyli İstanbul’da 1993 yılında kurulmuş. SMD üretim tesisleri var. Çeşitli firmalar için fason OEM uydu alıcısı ve LNB üretimleri , ayrıca çeşitli chaz ithalatları da var. Bir süredir Botech markasıyla da piyasada.

Celsa Elektroteknik Ltd. (www.celsatochibo.com ) istanbul yüksekkaldırım caddesinde TOCHIBO, ve BAFTEC marka digital uydu alıcıları ve LNB’leri temsil etmekte.

Alman, Christian Schwaiger GmbH (www.schwaiger.de ) de uydu prizleri, multisviçler, yükselticiler gibi dağıtım malzemelerini sunmakta.

Çilingir Elektronik, (www.cilingirelektronik.com.tr) Gaziosmanpaşa Ankara merkezli, uydu alanında Grundig(almanya) temsilcisi, anahtar teslimi projeler gerçekleştiren bir firma.

Dehan Pazarlama Ltd, (www.dehan.org ) ve Flotal Elektronik Ltd.(www.flotal.com ) Ümraniye İstanbul’da yeralıyorlar ve elektronik ürünler Goldmaster ve diğer markalı uydu cihazlarının dağıtımı ile, 100bin ad/ay çanak üretimi ve dağıtımı kapasitesine sahip.

DEPA Elektronik Ltd. Şti. (www.minton.com.tr ) 2004 yılında sektöre “minton” marka ürünlerle giriş yapmış bir tahtakale İstanbul firması.

Digiçağ Gümüşdağ Elektronik Ltd. (www.digicag.com.tr ) ikitelli İstanbul’da kurulu. Digiçağ markalı uydu çanak anten ve çeşitli cihazları üretiyor.

Dijital Teknoloji Ürünleri A.Ş. (www.dijitalteknoloji.com ) bu yıl Lig TV’nin distribütörü olarak kurulmuş. LigTV, SCM microsystems, Universal Electronic, Samsung markalarının distribütörü.

Alman, Dream Multimedia TV GmbH (www.dream-multimedia-tv.de ) Digital uydu alıcılarına Linux sistemini yerleştiren ilk firma.

DreamBOX markasının Türkiye temslcisi , ulus, Ankara’da kurulu Kaya İletişim Pazarlama Ltd. Şti. (www.kayacenter.com ) ile fuarda yer aldı. KayaCenter aynı zamanda Alman Technisat (www.technisat.de ) uydu alıcıları ve diğer ürünlerini satıyor.

Dikey İletişim pazarlama ltd. (www.dikeyelektronik.com ) Tuzla İstanbul’da kurulu. Grundig, InvertoPro, Apollo markalı Lnb’lerin, ayrıca TripleDragon, ve ltv DMC markalı uydu alıcılarının ve italyan Rover uydu ölçüm cihazlarının ithalatçısı ve distribütörü.

DTS Elektronik Ltd. (www.redline.gen.tr ) 2002 yılında beyğlu İstanbul’da kurulmuş. REDLINE uydu cihazları ve aparatlarını temsil ediyor.

Ekingen Elektronik Ltd. (www.ekingenelektronik.com ) Şirinevler İstanbul’da bu yıl kurulmuş. DIGILINE ve NAEMO MEGA markalı ürünleri temsil ediyor.

Elit Elektronik Ltd (www.elitsat.com ) Kozyatağı İstanbul’da kurulu. Sektörden Uydu alıcıları, LNB, multisviç gibi çok çeşitli cihazların ithalat ve satışını yapıyor.

Elkon Elektronik Ltd. (www.elkonka.com) zeytinburnu, İstanbul’da kurulu. Beylikdüzünde TV üretimi var. Çinli KONKA firmasının türkiye distribütörü.

Endam Mühendislik A.Ş. , ve ENDEM Elektronik A.Ş. (endam@superonline.com ) Gayrettepe İstanbul’da kurulu. Hirschmann, Kathrein, Harris gibi markaların türkiye distribütörü.

ER-MAT Elektronik Ltd.( www.shadowdigital.net ) Antalya’dan, Shadowdigital markalı uydu alıcılarını üretmek üzere bu yıl kurulmuş.

ESMETAL Ltd. (www.bessat.com.tr ) Kahramanmaraş Yeni Sanayi’de 8 yıldan bu yana 300.000 adet/yıl kapasiteyle BESSAT marka galvanizli saç ve aluminyum çanak antenleri üretiyor.

Fidan Elektronik Ltd. (www.leader.com.tr ) İstanbul Sirkeci’de LEADER markasıyla çalışıyor.

Fujiyama Technology Group (www.fujiyama.com.tr ) Eminönü İstanbul’da kurulu. Fujiyama markasıyla elektronik cihaz imalat ve satışı yapıyor.

Gate Elektronik A.Ş. (www.gateelektronik.com.tr )Ankara, Çankaya’da kurulu elektronik üretim, teknik servis, yazılım geliştirme firması.

GES Elektronik A.Ş (www.gessat.com.tr ) Ümraniye İstanbul’da 2000 yılından bu yana ayda 80bin adet kapasiteyle GES markalı çanak antenler ve cihaz kutuları üretiyor ve ihraç ediyor.

Göktan Elk. Paz. Ltd. (www.goktan.com.tr ) Konya’da kurulu, bu yıl HEMCO marka uydu alıcılarını üretmeye başlamış.

Hüseyin Baykuşoğlu A.Ş. (www.huseyinbaykusoglu.com ) İstanbul Aksaray’da kurulu, INVACOM markalı LNB’lerin türkiye distribütörü.

Işık Elektronik A.Ş. (www.amstrad-tr.com ) 2000 yılında İstanbul Kağıthane’de kurulmuş. Halen Amstrad, ve Echosat markalı uydu alıcılarının OEM üretimini sürdürmektedir.

İNTAŞ Elektronik Ltd. (www.intaselektronik.com ) Karaköy İstanbul’da kurulu, çeşitli uydu cihazları pazarlıyor. 2005 yılında Ümraniye’de çanak anten üretimine geçmeyi planlıyor. .

Karabalık Elektronik (www.peyss.com.tr ) İstanbul Yüksek Kaldırım’da kurulu. Kendi markası PEYSS ve çeşitli yurtiçi uydu cihazları markalarının toptancısı.

Koçsan Makine (kocsan@ttnet.net.tr ) İstanbul Büyükçekmece’de kurulu. 1991 yılından bu yana 70-150cm arası çaplarda çanak anten üretiyor.