+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Dİjİtal Tv Karti Uygulamalari Ve KarŞilaŞilan Genel Sorunlar

 Ücretsiz Yazılımlar Katagorisinde ve  Uydu Rehberi Forumunda Bulunan  Dİjİtal Tv Karti Uygulamalari Ve KarŞilaŞilan Genel Sorunlar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  nono Dİjİtal Tv Karti Uygulamalari Ve KarŞilaŞilan Genel Sorunlar

  topice katkılarınızı bekliyoruz


  İÇERİK

  *DVB Wiever Programları
  *PROGDVB PowerInstall Kurulumu
  *Mpeg 2 Kayıt (manuel, zaman ayarlı, EPG bilgisi yardımıyla)
  *Offline Download
  *Mpeg2 Kayıtların DivX'e Dönüştürülmesi (AutoGK 2.26 ve DivX Create Bundle 6 programlarının kullanımı)
  *DivX'e Dönüştürülen Filmlere Altyazı Eklenmesi ve Senkronizasyonunun Sağlanması (BS Player Pro 1.41.83 ve Subtitle Workshop kullanımı)
  *Filmlerin Altyazı ile (önceden indirdiğimiz altyazılar ile) İzlenmesi
  *Mpeg2Cut Programı ile Kayıtlarımızda Fazlalıkların ve Reklamların Çıkarılması
  *DVB-S Programlarda Filmleri, Önceden İndirdiğimiz Altyazılar ile İzleme (Project IGI)
  *Güncel Uydu Frekansları ve Kapsama Alanlarının Program Yardımıyla Bulunması (Satellite List Toolkit)
  *Temel Tanımlamalar
  *Tv Kartlarında Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları
  *VCD Hazırlama
  *Skystar 2 Sürücüleri
  *Kumanda Uygulamaları

  *DiseqC Problemleri


  [hr]

  Dijital tv kartlarının analog kartlara göre en önemli avantajları; çok daha kaliteli görüntü sunan dijital yayınları alması, offline download yapabilmesi, HDTV yayınları desteklemesi (marka ve modele göre) ve çeşitli eklentiler yardımıyla, bazı şifreli kanalları gösterebilmesidir.
  Uydu kartlarının etkin şekilde kullanılabilmesi geliştirilmiş başlıca programlar vardır.
  Bunlardan bazılar:
  AltDVB
  ProgDVB
  My Theatre
  DVB-TV
  DVB Dream

  ProgDVB Kurulumu

  BUradan İndir
  Powerinstall olanlarda, hazır kanal listesi bulunmaktadır.
  ProgDVB Powerinstal'ın kurulumu: progdvb.exe kurulum dosyasına çift tıklayınız.  Açılan pencerede "devam" deyin

  "Kabul ediyorum" yazan pencere gelene kadar, tüm pencerelerde "devam "deyin  "Kabul ediyorum" deyin

  Sonraki pencerede, kullandığınız tv kartını seçin


  Bu penceredeki işaretleri değiştirmenize gerek yoktur. "Devam" deyip ilerleyin. Ben, PC'mde BS Player yüklü olduğu için, o seçeneği devre dışı bıraktım. PC'nizde BS Player yüklü değilse, kaydettiğiniz mpeg2 dosyaları açabilmek için BS Player seçeneğini işaretli bırakın. Ayrıca, Windows Media Player Classic de kullanabilirsiniz.


  Burdaki seçenekleri değiştirmeyin. Gerekli olan tüm codecler yüklenecektir; "devam deyin. Ben, benim için gerekli başka codecler de yüklü olduğu için, benzer codecleri sildirtmedim.


  Bu bölüm çok önemli! Birden fazla çanak anten kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz DISEqC switch tipini seçip, gerekli ayarları dikkatlice yapın.


  Kullanığınız kartın kumanda aktarıcısı ya com porttan ya da USB'den bağlanmaktadır. Kullanmakta olduğunuz kartta göre, doğru ayarı yapınız. Skystar d. tv kartlarının kumanda aparatı com porttan, Skyvision d. tv kartlarınınki ise USB'den bağlanmaktadır.


  Offline download yaptığınızda, aktarımın yapılmasını istediğiniz klasörü seçin.


  Görüntü ve ses kayıtlarınızın yapılmasını istediğiniz klasörü seçin. "Çeşitli Ayarlar" bölümündeki seçenekleri istediğiniz şekilde değerlendirin.


  Bağlandığınız uyduları seçin. Başlangıç aşamasında, "Emülatörler ve Card Sharing" bölümünü boş bırakın


  Programın kurulumunu istediğiniz yere yapın. Daha sonra Plugins klasörüne aktaracağımız ek dosyalar olacak. Devam...


  Karşımıza bir Keygen penceresi ve bir not defteri çıkacak. "Generate" deyip, boşlukta çıkanları olduğu gibi kopyalıyoruz.


  Kopyaladıklarımızı, not defterinde, [Register] yazan bölümün hemen altına kopyalıyoruz ve CTRL+S deyip dosyada yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. Sonrasında ilk olarak not defteri dosyasını, daha sonrasında da keygen generator ı kapatıp, kurulumuzu tamamlıyoruz.  Kurulumunu yaptığımız, hazır kanal listeli program, artık kullanıma hazır.

 2. #2
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı

  Mpeg2 Kayıt

  Kurmuş olduğumuz ProgDVB programında, kayıt için gerekli ayarlar, hazır olarak mevcut; ama yine de, bazı ayarlardan bahsetmekte fayda var  "Servis" ve ardından, "Kayıt seçenejleri" diyoruz
  Açılan pencerede, kayıt dosyalarının aktarılacağı hedef klasörlerin ilki, program kurulumunda belirlemiş olduğumuz klasör. Bu klasörü istersek değiştirebiliriz. Diğer klasörler için, gerek duyuyorsanız, yeni klasörler atayabilirsiniz.
  "Tv Kanallarının Kayıt Biçimi" yazan yerdeki tercihimiz görüntü kaydı için "mpeg2". Sadece ses kaydetmek istediğimizde ise, bu ayarı "mpa" olarak belirliyoruz.  Kayıt yapmak istediğimiz zaman, işaretli olan ikona tıklamamız yeterli, kaydı bitirmek istediğimizde de aynı ikona tıklıyoruz.  Zaman Ayarlı Kayıt
  "Servis" ve ardından "Sheduler" diyoruz  Açılan pencerede "Add" butonuna tıklıyoruz  Açılan pencerede:
  1- "Date" yazan bölümde kayıt yazmak istediğimiz tarihi belirliyoruz
  2- "Time" yazan bölüme, kayıt yapmak istediğimiz saatten 5 saniye öncesini yazıyoruz (saat:dakika:saniye)
  3- İkon altındaki seçeneklerden "Kanal Değiştir" i işaretliyoruz
  4- Kayıt yapmak istediğimiz kanalın ismini tırnak işareti (") içine alark yazıyoruz
  5- "OK" diyoruz
  Sonra tekrar "Add" deyip, kayıt yapılacak saati yazıyoruz, ikon altındaki seçeneklerden "Kaydı Başlat" ı seçiyoruz ve "OK" diyoruz
  Tekrar "Add" deyip, kaydın durdurulacağı saati yazıyoruz, ikon altındaki seçeneklerden "Kaydı Durdur" u işaretleyip "OK" diyoruz. Tüm bu ayarlardan sonra, kayıt işlemleri, ayarladığımız saatlerde, otomatik olarak yapılıyor.  EPG Bilgisinden Faydalanarak Yapılan Kayıt

  Bazı kanallar (Multivision, TPS ve M& Music kanalları,...vs) EPG bilgisine sahiptirler. Yani o an izlenmekte olan program ve bir (veya birka&#231 sonraki programın başlama ve bitiş saatlerinin listelenmiş halidir. EPG'de verilen saatlerle, programın başlangıç ve bitiş saatleri hep aynıdır. EPG özelliğinden faydalanarak, tam zamanlamada hiç bir şaşma olmadan, otomatik kayıt yaptırmamız mümkün.  Önce, işaretli olan ikonu seçiyoruz  Açılan pencerede, o anki saatten daha sonra başlayan bir program seçiyoruz ve "For Record" deyip, daha sonra "Tamam" a tıklayarak, komutu onaylıyoruz. Hepsi bu kadar; saati geldiğinde, seçmiş olduğumuz program kaydedilecektir.

 3. #3
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı

  Offline Download

  Dijital tv kartımız sayesinde, bağlantı ücreti ödemeksizin, offline download yapmamız mümkün. Tabi bu işlem, normal internet bağlantısından çok farklı; kendi isteğimize göre dosya indiremiyoruz, o an paylaşıma açılmış olan dosyaları, ne olduğunu bilmeksizin indirmemiz mümkün. Ama, filtre işlemleri uygulayarak, seçiciliği arttırmamız mümkün. Aşağıda, Turksat uydusundan nasıl download yapılacağı anlatılmakta, diğer bazı uydularda data kanallarının frekansları verilmektedir.


  Öncelikle, TURKSAT DOWNLOAD kanalını açıyoruz. Listesinde bu kanal olmayanlar, herhangi bir kanal üzerinde sağ tıklayarak "Özelliklere" e girip frekansları 12054000 H 24740 5/6 olarak ayarlayım "Tamam" a bastığınızda, bu kanal gelecektir. Download yapmada diğer bir kaynak (gayet iyi download yapıyor) için ise, frekanları 12573000 H 17362 olarak ayarlayıp SID, TID, NIT yerlerını "1"; PMT,GORUNTU PCR vb.. gibi yerleri "0" olarak ayarlayıp download yapacağımız kanalı oluşturabiliriz. Ayarlarını yaptığımız bu iki kanaldan herhangi birini açıyoruz.


  Sonraki adımda, "Servis" ve ardından "Prog file graber" ı seçiyoruz  PID numarasının doğru girilmesi gerekiyor. Bunun için, "Edit" e tıklayıp, çıkan penceredeki PID no.lar içine 7020, 402, 403, 404, 405, 1002, 1006, 3004, 3006, 3007, 3009 ve 3016'yı ekliyoruz. Daha sonra "okey" e basıyoruz. "Options" ikonuna tıklayarak, dosyaların indirileceği klasörü belirlememiz mümkün.  Ardından, "Filter" a basıyoruz. Böylece, indireceğimiz dosyaların uzantısını ve boyutu belirleyerek, işimize yaramayacak dosyaların indirilmesini engellemiş oluyoruz.


  1- İndirmek istediğimiz dosya türlerini, uzantılarına göre işaretliyoruz
  2- İndirmek istediğimiz minimum ve maksimum dosya boyutunu yazıyoruz ve sonrasında işlemi onaylamak için "okey" e basıyoruz
  Örneğin sadece program indirmek isteyenler, exe., rar. ve zip uzantlı dosyaları işaretleyip, minimum dosya boyutunu 500KB olarak belirleyebilirler (tabi 500KB'tan ufak dosyalar da var)
  3- "Start" a basmamızla birlikte offline download başlayacaktır.

  Uydulardaki Data Yayınları

  1.Eutelsat W5 at 70.5°E
  12261 H 27345 5/6 ---> Horizon Satellite Service
  2.PAS 7/10 at 68.5°E
  12678 V 02848 2/3 ---> PlanetSKY
  3.Insat 3E & Intelsat 702 at 55.0°E
  11608 V 36170 3/4 ---> SatGate
  11664 V 36170 3/4 ---> SatGAte
  4.Express AM 22 at 53.0°E
  10974 V 27620 7/8 ---> SpaceGate
  11006 V 03277 3/4 ---> Raduga
  11124 V 07593 3/4 ---> Data Package
  11481 H 41250 3/4 ---> SkyDSL
  12611 H 02046 7/8 ---> PlanetSKY
  5.Türksat 1C/2A at 42.0°E
  12573 H 17362 3/4 ---> SatGate
  #sat-gate 42e
  #tuner=12571000 H 17361000 A
  #pids=402,403,404,3004,3006,3007,3009,3014
  6.Express AM 1 at 40.0°E
  11044 H 39999 5/6 ---> PlanetSKY
  11148 V 04000 2/3 ---> Web-Sat
  7.Hellas Sat 2 at 39.0°E
  11635 H 28784 2/3 ---> TeleGlobe
  11690 H 07206 5/6 ---> StarSpeeder
  12606 V 27500 7/8 ---> Satlynx
  8.Eurobird 3 & Intelsat 802 at 33.0°E
  11596 H 27500 5/6 ---> SkyLogic
  9.Arabsat 2B at 30.5°E
  12604 H 27500 7/8 ---> SatBroadcast
  10.Eutelsat W6 at 21.6°E
  11449 V 30000 5/6 ---> İnterNetCon
  11596 H 26666 7/8 ---> DATA Package
  11617 V 27500 5/6 ---> SkyLogic
  12640 H 27345 3/4 ---> Horizon Satellite Service
  12672 H 20742 7/8 ---> Horizon Satellite Service
  11.Astra 1C-1H & 2C at 19.2°E
  11876 H 27500 3/4 ---> NetSystem
  12545 V 22000 5/6 ---> AstraNet
  12604 H 22000 5/6 ---> Sat@Once
  12728 V 22000 5/6 ---> SatLynx
  12.Eutelsat W1 at 10.0°E
  11473 V 33300 2/3 ---> Divona
  11526 V 30000 5/6 ---> HughestNet Europe
  11607 H 27500 5/6 ---> Skylogic
  11615 V 30000 5/6 ---> HughestNet Europe
  13.Eutelsat W3A at 7.0°E
  11262 H 27500 2/3 ---> OpenSky
  # OpenSKY Data 1
  tuner=11262000,H,27500000,A
  pids=3013,3012,3011,3010,2402,2401,33,32,18,17,16
  11449 V 27500 2/3 ---> OpenSky
  # OpenSKY Data 2
  tuner=11449000,V,27500000,A
  pids=3013,3012,3011,3010,2401,33,32,17,16
  11471 H 30000 5/6 ---> HughestNet Europe
  # HughestNET Europe W3 7 E
  tuner=11471000 H 27500000 A
  pids=300,400,401
  11554 H 27500 3/4 ---> Evolve
  # EVOLVE W3 7 E
  tuner=11554000 H 27500000 A
  pids=1499,1500,1498,1497,1496,1495,1494,1493,1492, 1491,1490,1330,1328,1327,1320,1319,1311,869,17,16

  14.Thor 2/3 & Intelsat 10-02 at 1.0°W
  11093 H 19191 7/8 ---> AMS
  # AMS
  #tuner=11093000,H,19191000,A
  #pids=646,513,512,511

  15.Amos 1/2 at 4.0°W
  11390 H 24000 5/6 ---> HungaroDigiTel
  16.Atlantic Bird 3 at 5.0°W
  11546 H 17576 7/8 ---> Divona
  #Divona
  #tuner=11544000,H,17576000,A
  #pids=1000,107,106,110,105
  17.Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0°W
  12649 V 275000 5/6 ---> SkyLogic
  18.Atlantic Bird 1 at 12.5°W
  11408 V 27500 5/6 ---> SkyLogic
  #Sky Logic Atlantic Bird 1 at 12.5°W
  #tuner=11408000,V,27500000,A
  #pids=100,
  11428 H 27500 5/6 ---> OpenSky
  #OpenSKY
  #tuner=11428000,H,30000000,A
  #pids=2404,2401,2010,2004,2001,259,258,257,34
  19.NSS 7 at 22.0°W
  12601 H 39999 7/8 ---> StormSat


  Gerekli frekanslardaki data pidleri için Data PID Scanner kullanabilirsiniz:  Farklı uydular için yukarıda verilen frekanslardaki data kanallarıyla offline download yapabilmeniz için gerekli olan pid numaralarını bulmak için Data PID scanner kullanıyoruz. İlk olarak "Servis" ve ardından "Data PID scaner" diyoruz.


  Daha sonra, işlemi başlatmak için "Scan" e tıklıyoruz.

  _____________________________
  NOT: bir diğer offline download yöntemi de; "Servis" ve ardından "SKYNET" e basarak download işlemini başlatmaktır. Fakat bu uygulama, file graber a göre, sistem kaynaklarını daha fazla kullanmaktadır!

 4. #4
  yabanci stanone Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı

  way kardeş emeğine sağLık

 5. #5
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309070

  Tanımlı

  çok guzel açiklamişsin ellerine emeğine sağlık tşklr.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Kredi Karti Terimleri ve Anlamlari
  By yaremce in forum Ekonomi-İşletme
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-24-2008, 07:42
 2. Kredi Karti Değil, Mp3 çalar...
  By first-nur in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-11-2007, 16:15
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-27-2006, 06:45

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375