Kadınlarda 80 cm üzerinde erkeklerde ise 94 cm üzerinde olduğu zaman karın bölgesinde aşırı bir yağlanma söz konusudur. Buna kötü beslenme hareketsiz yaşam ve genler sebep olur genel olarak. Ne karın eriten ne kalça eriten ne bel eriten nede basen eriten sihirli bir diyet yok.
Vücudumuzun ihtiyacından daha az kalori tükettiğimiz zaman yağ depolarında ki yağlar yavaş yavaş çözülmeye başlayacaktır. Sadece karın bölgesini eriten özel bir egzersiz yok ama takviye olarak yapabileceğimiz aktiviteler var. Eğer biz aerobik dayanıklılık dediğimiz yürüyüşlerle (normal yürüş yürüme bantlarında ki yürüyüşler.) vücudumuzun fazladan kalori yakmasını sağlayabiliriz. Yağın yoğun olduğu bölgelerden yağın çözülmesi daha fazla oluyor.
Bazı kadınlar vücutlarının diğer bölgelerinden kilo kaybına uğrayacakları endişesini taşıyor ama unutmasınlar ve korkmasınlar yoğun olan bölgeden yağ çözümü daha çok olur az olan bölgeden yağ kaybı daha az olur.
Sadece yürüyüş yaparak yağları azaltırsak bu bölgede sarkmalarla karşılaşabiliriz.
Bölgesel egzersizlerle büyük kas gruplarını çalıştırarak karın kaslarını güçlendirici egzersizler yaparak yağ dokusunun altındaki kası güçlendirdiğimizde sarkmayı da önleriz.