Kendini Nasıl Tanımlarsın ?

Şu an son moda olan ayakkabıların mı var? Hangi çeşit elbiseler giyiyorsun? En son hangi albümü dinledin? Yüzleş kendinle, nasıl görünmek istersin? Böyle zamanlarda herkese uyum sağlamaya çalışırsın peki ama sence hepiniz aynı mı gözüküceksiniz? Seninde kendine özgü bir tarzın olsa mükemmel olurdu...
Tarzını geliştirmen için ilk basamak ilk önce neye sahip olduğunu bilmektir. Saçın çok mu güzel? Pürüzsüz bir cildin, sütun gibi bacakların, yoksa mükemmel dudakların mı var? Özelliklerini bilirsen kendini daha iyi tanımış olacaksın ve daha mutlu hissedeceksin.

Kendi yolunu, kendi tarzını bulman için, işte sana birkaç küçük ipucu:

1. Aksesuar kullan, aksesuarlar tarzını hemen belli eder ve seni zor durumlardan kurtarır. Kıyafetine uygun kemer, saçını güzel gösteren bir toka ya da şık bir kolye takabilirsin. Ama unutma abartıya kaçmamalısın. Sadelik her zaman şıklıktır.

2. Şapkalar ortaya çıksın. Herkes şapka kullanmayı pek tercih etmez ve kullandığında kendini rahat hissetmez. Ama eğer şapka kullanmayı tercih edersen, farklı bir tarzın olur ve bu bir artıdır. O kadar çeşitli şapkalar var ki; beyzbol şapkasından tut da eski tarz berelere kadar çeşit çeşit... Bunların arasından mutlaka sana yakışan bir şapka seçebilirsin.

3. Eski modalar, aslında yeni ve canlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Eski olan ne varsa yeniden moda oluyor. Eski moda kıyafetler satan dükkanları dolaş. Pahalı olmayan bir ceket, tuhaf bir cüzdan ya da 70’leri yansıtan bir çift küpe alabilirsin. Eski ile yeni şeyleri kombine ederek, farklı ve güzel tarzlar yakalayabilirsin.

4. Saçınla özgürce oyna. Kıvırcık yap, dalgalandır ya da düzleştirip arkada topla. Kaç farklı tarzın olduğunu görünce inan sen de şaşıracaksın.Nasıl Güzel Bir Kız Olunur?

Güzel olmak için çok düzgün bir fiziğe sahip olmak zorunda değilsin. Ne kadar fazla kilon olduğu veya cildinin durumu hiç önemli değil. Çünkü güzellik kavr****** zaten her kız içinde barındırır ve sen de buna dahilsin. Güzel görünmenin en iyi yolu, doğal ve rahat olmaktan geçer. Başını dik tut, omuzlarını da at geriye; şimdi kendini daha iyi hissedeceksin. Tabii gülümsemeyi de eksik etme! Gülümsemek senin havanı değiştirecek, sana bakanları da mutlu edecektir.

Eğer doğal güzelliğini ortaya çıkarmak istiyorsan işte sana birkaç ipucu ;
Uykunu iyice almaya dikkat et. Uykunu tam alman, vücudunun yenilenmesine yardım eder. Ertesi gün kendini mutlu ve güzel hissetmeni sağlar.
Bol su içtiğinden emin ol. Balık, sebze, meyve, baklagil gibi sağlıklı besinler tüketmeye çalış. Tüm bunlar cildinin ışıldamasına yardımcı olacaktır.
- Cildini koru ve dikkat et. Cildinizin temiz olması önemlidir. Tonikle silinmek cildi rahatlacaktır. Nemlendiriciyi unutma ve nemlendiricinin en az 15 faktör koruma faktörlü olmasına özen göster. Haftada 3 kereden fazla yüz temizleme fırçası kullanma, özellikle siyah noktalara meyilliysen cildini tahriş edebilirsiniz.
- Bu aşamada tırnakların ve parmakların bakımı oldukça önemlidir.Gördüğün french tarzı manikürleri yapmak sandığın kadar zor değil. Tırnaklarının üzerindeki ölü deriyi geriye iterek veya manikür makasıyla çok derine girmeden de temizlik yapabilirsin. Açık renkli parlatıcı sürmek iyi olacaktır. Tırnaklarına, çevresine ve ellerine krem sürmeyi ihmal etme.
- Saçlarını temiz tut ,sağlıklı ve parlak saçlar istiyorsan doğru şampuanı tercih etmek gerekiyor. Eğer sabahları banyo yapmaya vaktin olmuyorsa, akşamdan yaparak, sabahları saçına şekil verebilirsin.
- Makyaj yaparken abartıya kaçma sakın. Hafif allık, rimel ve azıcıkta dudak parlatıcı kullanman, seni daha doğal gösterecektir.
-Güzel kokmak arkadaşlarının sana daha yakın durmasını sağlayacaktır. Parfüm numunelerini deneyerek sana en hoş geleni alabilirsin. Kullanırken şişeyi olduğu gibi üzerine boşaltmamaya dikkat ederek, vücut losyonları da kullanabilirsin...
Unutma ki sen kendi tarzınla çok güzelsin ve hiç kimseye benzemiyorsun. Güzel olmak demek herhangi birine benzemeye çalışmak değildir. Kendi tarzını yakalamaya çalış


alıntıdır