İnce Bir Beliniz Olsun İster misiniz?


Bel bölgesinde oluşan yağlardan bıktıysanız, sağlıklı beslenmeye ek olarak aşağıda vereceğimiz hareketleri uygulayın. Sonucunu göreceksiniz!
İnce Bir Beliniz Olsun İster misiniz?


1- Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Bir bacağınızı hafifçe öne doğru kaldırın. Öne çektiğiniz bacağı geriye doğru olabildiğince uzatın. Bu hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.
2-Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Sol bacağınızı yere paralel gelecek şekilde geriye uzatın. Bacağınızı tamamen havaya kaldırın. Aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın.
3- Dik bir şekilde ayakta durun. Bacakları omuz hizasında açın. Belinizi sağa ve sola doğru, kollarınızı da aşağı yukarı hareket ettirin.
4- Bacaklarınızı dizlerinizden hafifçe kırın. Kollarınızı yana doğru açın. Beliniz ve bacaklarınız sabit olacak şekilde sadece gövdenizi sağa ve sola çevirin.
5-Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı yanınızda kalçalarınıza doğru uzatın. Ayaklar yerde dururken, kalça ve belinizi havaya kaldırın ve geri bırakın.
6- Yere yatın. Sol ayağınız yere bassın. Sağ bacağınızı ve kalçanızı yerden kaldırın. Sağ bacağınızı 90 derece havaya kaldırın. Sırtınızı ve kalçanızı da yerden kaldırın. Sadece sol bacağınız üzerinde durun. Bu hareketi sağ bacağınız yerdeyken tekrarlayın.
7- Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Sırtınızın üzerinde sağa ve sola doğru hareket edin.
8- Ayakta, bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha fazla açın. Bacaklarınızı dizden kırın ve aşağı doru eğilip, kalkın.
9- Ayaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi bacağınızın üst kısmına koyun. Dizlerinizi kırıp aşağı doğru eğilin. Kalçanızı dışarı çıkarın. Tekrar eski halinize dönün.
10- Ayakta durun. Sol elinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun alt kısmı sabit dururken, üst kısmını belden sağa ve sola doğru eğerek hareket ettirin.
alıntı