Su altı yürüyüşü inceltiyor!


Amerika'daki spor salonu işletmecileri daha etkili ve eğlenceli bir zayıflama yöntemi geliştirdi.


Aşırı sıcaklardan bunalanların spor salonu yerine havuzları tercih etmesini göz önünde bulunduran yetkililer duruma pratik bir çözüm getirdi. Spor salonu yerine havuz içerisine yerleştirilen yürüyüş bantlarını normal spor kıyafetleriyle kullanıyorsunuz.

Uzmanlar göre bu yöntem hem eğlenceli hem de klasik metodlara göre daha çabuk etki gösteriyor. Klasik koşma seansları vücuda ve eklemlere zarar verebiliyor. Sırt ve omurlarda sorunlar meydana gelebiliyor. Ancak yeni yöntem sayesinde su, bu ihtimalleri azaltıyor.

Su içerisinde sürdürülen seanslar daha fazla enerji ve kalori harcanmasını da sağlıyor. Normal koşma esnasında 1 dakikada 8 kalori yakılırken, su içerisinde bu miktar 12 kaloriye çıkıyor.


Diğer önemli bir nokta ise dik durmaya çalışmak. Suyun etkisiyle hareket etmeye meyilli vücudu dik tutmaya çalışırken de hatrı sayılır miktarda kalori ve enerji harcanıyor.

Çoğu Hollywood ünlüsünün bu yeniliği denediği ve çok memnun kaldığı biliniyor. Özellikle Jennifer Aniston'un bu yönteme bayıldığı ve günde 15 dakika mutlaka suda koştuğu kaydedildi.


milliyet