--------------------------------------------------------------------------------
Selulitlere bitkisel çözüm

Malzeme: Rezene + anason + biberiye

Hazırlanışı: Cildinizde oluşan portakal kabuğu görünümü artık canınıza tak etti. Öyleyse çok kolay hazırlanan bir karışımla selulitlere veda edebilirsiniz. Bunun için sabahları, 1 litre suya 1 tatlı kaşığı rezene, bir tatlı kaşığı anason ve 1 tatlı kaşığı biberiye atın. Bu karışımı kısık ateşte 5 dakika kadar kaynattıktan sonra 10 dakika demlenmeye bırakın. Soğuyan karışımı gün boyunca bol limonla tüketin. Selülitlerinizin yok olduğunu ya da en azından gözle görünmeyecek kadar azaldığını göreceksiniz.

Cansız saçlara krem

Malzemeler: Yumurta sarısı + rom + adaçayı yağı

Hazırlanışı: Derin bir kapta yumurta sarısını, bir kaşık romu ve 4 damla adaçayı yağını iyice karıştırın. Bu karışımı, şampuanla yıkanan ve durulanan temiz saçlara uygulayın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra da ılık suyla durulayın. Yumurta sarısının saçlar üzerinde yarattığı yumuşatıcı etki onların çok daha kolay taranır hale gelmesini sağlıyor.Romun içerdiği alkol dezenfektan özelliğiyle saç derisini rahatlatıyor. Adaçayı yağının ise arındırıcı etkisi var. Kısaca, hazırladığınız bu kremle saçlarınız daha yumuşak ve ipeksi oluyor ve tararken de zarar görmüyor. Bu karışımın haftada bir kez veya iki kez kullanın.

Sivilceler için karnabahar

Malzemeler: Karnı bahar + Zeytinyağı

Hazırlanışı: Sekiz adet karnı bahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin. Bu karışımı haftada bir ya da iki kez uygulayın.

Kuru ciltlere süt banyosu

Malzemeler: Süt + tuz + bal

Hazırlanışı: Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak karıştırın. Ve bu köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulayın.
Süt banyosu derinlemesine temizler ama epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz. Tuz ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.


Kaşınızı kime aldırmalısınız?

Bunun için kaşınızı alacak kişinin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız yeterli. Kuaför salonuna girdiğinizde kaş alacak kişinin kaşlarına dikkatlice bakın. Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa tereddüt etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz.

Bu görüntüye sahip olmak için 3 neden

* Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular.
* Göz makyajına fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.
* Kavis olmadığı için kendiniz de kolayca düzeltebilirsiniz.

Eski alışkanlık, yeni trend

Bumerang görünümlü kaşlara elveda: Son yıllarda hemen hemen herkesin tercihi olan ince ve kavisli kaşlara veda etmenin zamanı geldi. Bu tip kaşlar, yüze kızgın bir ifade verdiği gibi, yaşı da büyük gösteriyor!
Hafif eğimli, kalın kaşlara merhaba: Yeni kaş modelinizle yüzünüzün ifadesi yumuşayacak. Ancak, bu kaş modelini, seksenli yılların dağınık ve kalın kaş modası ile karıştırmayın!

Kaş alma metodları

Cımbız: Yeni kaş modasını uygulamak için önce profesyonel ellere ihtiyacınız olacak. Daha sonra kendiniz aynı şeklin üzerinden düzeltebilirsiniz. Kalın kaşlar, ince kaşlara göre daha az uğraş isteyeceği için cımbızla düzeltmeniz yeterli olacaktır.

Ağda: Ülkemizde henüz fazla yaygınlaşmasa da ağda ile kaş almak pratik ve acısız bir yöntem. Gür ve inatçı kaşlar için cımbızdan daha etkili olan ağdayı kendiniz uygulamayın. Bu işlemi kaşınızı alan kişinin yapması daha doğru olur.

Kaş boyama metodları

Yeni kaşlarınıza kavuşmak için biraz zaman, biraz da sabır gerekeceği için, kalınlaşma sürecinde kaşlarınızı boyayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaş renginizin saç renginizle uyumlu olması için kaşlarınızı saç boyası ile değil de kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz kaş kit'leri ile boyayın. Hemen hemen her markanın kaş kit'i var.

Evde kaş alma yöntemleri

Kaşlarımı kimseye elletmem kendim alırım diyorsanız yeni kaş modasını evde de uygulayabilirsiniz.

1. ADIM: Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun.

2. ADIM: Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden alın.

Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy çekmeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın. Kaşlarınızın üst bölgesi için de aynı durum geçerli. Çok fazla tüy alırsanız kaşınızın şeklini bozabilirsiniz.

3. ADIM: Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin.Cildinizi serin tutun

Dışarısı sıcak olduğunda cildiniz de yanmaya başlar. İşte size sıcak havalarda cildinizi koruyacak bir kaç yöntem:

1. Bazı güneş yağları cildinize zarar verebilir. Bu nedenle cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçmelisiniz.

2. Bazı ilaçlar da cildinizi kötü yönde etkileyebilir. Örneğin doğum kontrol hapları.

3. Kanserlerin yüzde ellisi cilt kanseri olarak ortaya çıkar. Cildinizi koruma şekliniz önemlidir. 15 korumalıdan az güneş kremi kullanmamalısınız. Eğer bir kumsaldaysanız ve bütün gününüzü orada geçirmeyi planlıyorsanız mutlaka 30 korumalı bir güneş yağı kullanın.

4. Denizden ya da havuzdan çıktığınızda mutlaka duş alın. Denizdeki tuz ve havuzdaki klor cildinize zarar verebilir.

5. Nemlendiricilerinizi ve güneş yağlarınızı buzdolabında saklamalısınız. Böylece sürdüğünüzde cildiniz serinleyecektir. Bu da sıcak günler için oldukça yararlıdır.

Eğer dışarıdaysanız ve yürüyosunuz

1. Bir şapka takın. Güneş üzerinize direk gelmediğinde ne kadar rahat olacağınızı unutmayın.

2. Gölgede durun.

3. Yürüyüşe çıkmadan önce su için.

4. Sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkın, daha sonra çok sıcak olacaktır.

5. Çantanızda bandanaya sarılmış buz koyun ve sıcakladıkça boynunuzun etrafına sürün.

Bronzluk sizle kalsın


Mükemmel bir şekilde bronzlaşmış ve enerji toplamış bir halde tatilden döndünüz. Böyle bir durumda isteyeceğiniz tek bir şey olabilir; tatil sonrası görüntünüzü uzunca bir süre daha koruyabilmek... Uzun süreli bronzluğun ilk sırrı ne kadar sürede ona kavuştuğunuza bağlı.

Eğer sadece birkaç gün içinde renk değiştirmişseniz o zaman işiniz biraz daha zor demektir. Ama yine de özenli bir güneş sonrası bakımıyla tatil görüntünüzü bir süre daha devam ettirmeniz mümkün.

Elinizde hala ‘after-sun’ losyonu kaldı mı? O zaman, bu ürünü vücut losyonu olarak kullanmaya devam... Hem yaz mevsiminin serin tazeliğini hissetmenizi sağlayacak hem de cildin kurumasını, erken yaşlanmasını ve güneşin verdiği zararları önleyen zengin içeriğiyle cildinizi koruyacak.

Göz kırışıklıklarına hassas masaj

Zaman zaman gözlüksüz güneşe çıktığınız da oldu tabii. İşte bu, özellikle hassas göz çevresi için hayati bir tehlike. İlk kırışıklıkların oluştuğu göz çevresi güneşin olumsuzluklarından da nasibini alan en hassas bölge. Dolayısıyla özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor.

Acil bakım için akşamları yenileyici göz bakım kremini parmak uçlarınızla hafif masajlar eşliğinde cilde yedirin. UV ışınlarına maruz kalmış hassas cilde iyi gelecektir. Aynı zamanda ferahlık veren göz pedleri hem cilde gerginlik kazandırıyor hem de nem ihtiyacını karşılayarak acil bakımını sağlıyor.

Tatil sonrası gündelik strese yenik düşen yüz, sağlıkla parlayan cildin bir anda kurumasına da yol açar. Buna karşı haftada iki üç kez boyun ve dekolteyi de kapsayan maske uygulaması yapmak şart.

Nemlendiricili maskeler, hücrelerin su depolarını yeniden doldurmalarını sağlayarak cildin daha fazla kurumasını önler. Peeling maskeleri de cilt yüzeyindeki kurumuş ölü deri hücrelerini temizleyerek bronzluğun yeniden belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar.

Cilde parlak bir bronzluk kazandırmak için iki şeye ihtiyaç var; nem ve yağ... Mikro yağ küreciklerinin cildin derinliklerine ulaşmasını sağlayan lipozom teknolojili vücut losyonları ve yenileyici etkili vücut kremleri bunun için ideal. Böylelikle kremlerin ve losyonların cilde daha derin etki etmesini kolaylaştırmış olursunuz.
Saçlara mükemmel bakım

Tatil saçlarınıza yaramadı mı? Saç uçlarınız inceldi ve kırıldı, saçlarınız matlaştı... Çok fazla güneş, rüzgar ve suyun saçlar üzerindeki olumsuz etkilerini sistematik bir saç onarma bakımıyla ortadan kaldırabilirsiniz.

Saçlarınızı aynı zamanda bakım yapan şampuanlarla yıkayıp ve duruladıktan sonra haftada bir kez saç kürü uygulamalısınız.