+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Bedavacının Web Rehberi (Kesinlikle Görmelisiniz)

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Webmaster Forumunda Bulunan  Bedavacının Web Rehberi (Kesinlikle Görmelisiniz) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Bedavacının Web Rehberi (Kesinlikle Görmelisiniz)

  BEDAVACI'NIN WEB REHBERİ [ BÖLÜM 1 ]

  BEDAVA HİZMET VEREN ADRESLER :


  "PEKALA, KABUL EDİYORUM. Bedavacıyım. Arabamı bir otoparka bırakmaktansa, dakikalarca dolaşıp kaldırım kenarlarında boş yer ararım. Hele hele eşantiyonları, promosyon niyetine dağıtılan numune ürünleri hiç kaçırmam. Biz bedavacıları düşünüp, bu imkanları sunanlar sağolsun.  işte bu yüzden Internet'i de çok seviyorum: Neredeyse her şey bedava. Adamlar artık sadece üç beş dakika izleyip geçeceğiniz Web sayfaları yapmıyor. Bedava yazılımlar, teknik destek arayanlara veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyacı olanlara öğütler, seyahata çıkanlar için püf noktaları; hatta zaman zaman sırf bir anket formunu doldurdum diye gönderilen irili ufaklı hediyeler.
  Bu kadar paylaşımcı bir ortamda insan ister istemez ' ben de bu kervana katılayım' diyor: ' Benim de bir Web sayfam olsun; bilgilerimi paylaşayım, beğendiğim sayfalara linkler koyayım, kaliteli shareware ve freeware programları hizmete sokayım."

  Ancak bedavacının da bilmesi gereken birkaç tüyo var. En önemlisi ise doğru zamanda doğru yerde olmak. Internet'te ' zaman' çok önemli, çünkü Internet'e bağlı olduğunuz her dakika taksimetre ilerliyor. Dolayısıyla ' doğru yer'i bilmezseniz Internet'te bedavacılığın pek bir anlamı yok. Ama endişelenmeyin: Sizin yerinize gerekli araştırmaları yaptım; siberuzayı karış karış gezerek bir bilgisayar tutkununun bulabileceği bedava hizmetleri ve bilgileri toparladım.

  Bunlar arasında e-posta hizmetlerinden, Web sayfalarınızı koyacağınız alanlara, sayfalarınızı tasarlarken kullanacağınız materyallerden, shareware ve freeware kütüphanelerine, eğlencelik kaynaklardan seri ilan verebileceğiniz alanlara, hatta hatta Internet üzerinde bedava şeyleri nereden bulacağınızı haber veren listelere her şey var. Tüm yapacağınız, bu siteleri ziyaret edip istediğinizi almanız. Ve en iyisi elinizi çabuk tutun; çünkü bu hizmetlerin çoğu yakında paralı olabilir.


  Bu ay ilkini başlattığım Bedavacının Web Rehberi bölümü birkaç ay daha devam edecek. Hatta yerince büyük bir arşivimiz olursa sürekli bir köşe haline gelebilir. Bu diziden tüm bedavacıların zevk alması dileğiyle yazı dizime başlıyorum.
  .

  E-POSTA YÖNLENDİRME
  BİR ISS (Internet Servis Sağlayıcı) ile anlaşma yaptınız ve Internet'in sanal dünyasına girdiniz. Bir e-posta adresiniz ve kendi web sayfanızı oluşturmak için servis sağlayıcınızın sunucusunda bir miktar yeriniz var. E-posta adresinizi kartınıza bastırdınız, herkese dağıttınız. Peki ya bir kaç ay sonra servis sağlayıcınızı daha uygun bir başkasını bulduğunuz ya da hizmetlerinden memnun olmadığınız için bırakmak isterseniz ne olacak? E-posta adresiniz geçersiz olacak, herkese yeni adresinizi bildirmek için zaman ve işgücü kaybedeceksiniz, belki kartlarınızı yeniden bastırmak zorunda kalacaksınız.

  Eğer bedava e-posta yönlendirme hizmetlerinden yararlanırsanız, ömür boyu kullanım için yeni bir e-posta adresiniz olacak, bu adrese gelen tüm mektuplar belirteceğiniz adrese gönderilecek, böylece ISS değiştirdiğinizde e-posta adresiniz değişmeyecek, tüm yapmanız gereken mektupların yönlendirilmesi için yeni adresinizi belirtmek olacak. Ayrıca kendinize daha yakışan bir adres seçme imkanını da bulabilirsiniz.

  Iname
  http://www.iname.com/
  Iname'in hizmeti klasik etki alanı (domain) seçenekleri için bedava. Örneğin \n ahmet@writeme.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ya da \n mehmet@iname.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır gibi bir adresiniz olabilir. Klasiklerin dışında yüzden fazla değişik etki alanına sahip bir e-posta adresi seçmenin faturası da bedavaya yakın, yılda 15 USD.

  Starmail.com
  http://www.starmail.com/
  Starmail de yüzlerce değişik etki alanı seçeneği sunuyor. \n ali@bruce-lee.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ya da \n veli@metallicafan.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır gibi bir adresiniz olabilir.

  E-POSTA ADRESLERİ
  E-POSTA yönlendirme hizmetlerinden yararlanabilmeniz için geçerli bir e-posta adresiniz olması gerekiyor. Ancak servis sağlayıcı değiştirirken mektuplarınızın geri dönmesinden endişe ediyorsanız ya da yolculuklar sırasında Web üzerinden mektuplarınıza ulaşmak istiyorsanız ömür boyu bedava gerçek bir e-posta adresine sahip olabilirsiniz.

  RocketMail
  http://www.rocketmail.com/
  RocketMail'in Web tabanlı arabirimi oldukça güzel ve adres defteri ve POP kullanan bir hesaptan mektuplarınızı toplama gibi özellikler sunuyor. 3 MB'a kadar mektuplarınızı saklıyor ki bu çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olacaktır. RocketMail'in tek dezavantajı elinizdeki posta programıyla mektuplarınızı bilgisayarınıza indirme olanağı sunmaması.

  NetAddress
  netaddress.usa.net
  NetAddress, mektupları geldikleri yere göre klasörlere koyma, başka hesaptan mektupları alma, mektupları çeşitli kriterlere göre eleme ve birden fazla e-posta adresine yönlendirme gibi pek çok özelliğe ve kolay bir kullanıcı arabirimine sahip. İsterseniz posta programınızla da usa.net etki alanlı adresinize gelen mektuplarınıza ulaşabilirsiniz.

  WEB ADRESİ YÖNLENDİRME
  ISS değiştirdiğinizde Web sayfanızın adresi de geçersiz olacak, daha da kötüsü eğer ISS'niz kişiselleştirilmiş Web adresleri vermiyorsa, size ulaşmak isteyenler bir başkasının sayfasına gidecek ve kim bilir, sörflerine oradan devam edecek, sizin yeni sayfanızı aramaya bile çalışmayacaklar... Üzülmeyin, Web sayfanızı da bedavaya yönlendirebilir ve adresini korkmadan kartınıza bastırabilirsiniz. Geçen sayılarda bu konu üzerinde daha fazla durmuştum. Onlara göz atabilirsiniz.

  NetForward
  http://www.netforward.com/
  Netforward Web siteniz için 20 kadar değişik etki alanı seçeneği sunuyor. Sonuçta www.netforward.com/comports/?Ahmet gibi sabit bir adresiniz oluyor, bu adrese ulaşmak isteyenler sizin verdiğiniz adrese bağlanıyor. NetForward aynı zamanda e-posta yönlendirme servisi de sunuyor ancak küçük bir ücret ödemezseniz mektuplarınıza reklam ekliyor.

  Monolith
  http://www.ml.org/
  Monolith ile Web sayfanızın adresi ali.home.ml.org olabilir. Başka seçenekler için adresinize ulaşmak isteyen kullanıcının önce bir reklam sayfasına uğraması sağlanıyor. Monolith Web adresi yönlendirme dışında pek çok hizmet veriyor. Bedava olanlarından bir tanesi dinamik IP adresinize bir Web adresi vermesi. Eğer bilgisayarınızı HTTP sunucu olarak kullanmak istiyorsanız, ISS'nize her bağlandığınızda değişen ip adresinizi kullanıcılara ulaştırmak yerine bu hizmet iyi bir alternatif sunuyor.

  WEB ALANLARI
  ISS'NİZDEKİ Web sayfanıza erişimin yavaş olacağını düşünüyorsanız, ISS'ler arasında geçiş yaparken sayfanızın kapanmasını istemiyorsanız ya da ISS'nizin size verdiği yer yeterli değilse, kolayca daha fazlasına, hem de bedava, sahip olabilirsiniz. Eğer HTMLl bilmiyorsanız ya da uğraşmak istemiyorsanız, sadece benim de bir sayfam olsun diyorsanız en kısa çözümü
  http://www.angelfire.com/(20 MB) ya da http://www.tripod.com/ (20 MB) adreslerinde bulabilirsiniz.

  Focus-Asia
  http://www.focus-asia.com/
  Focus-Asia, size 10 MB Web alanını bedavaya sunuyor. Bedava Web alanı konusunda çok bilinen Geocities gibi ' Net üzerindeki en yavaş sunucu' ünvanı da yok. Hiç HTML bilmeseniz bile Web tabanlı bir arabirim ile kolayca bir sayfa hazırlayabilirsiniz. Bu tür servislerin çoğunun verdiği gibi Focus-Asia'da size bir e-posta adresi veriyor. Bu adresi ister yönlendirme için kullanabilir, isterseniz de mektuplarınıza Web üzerinden erişebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş haber sayfanızdan ilgi alanlarınıza göre haberleri okuyabilirsiniz.

  The Free Web Page Provider Review 2.0
  www-leland.stanford.edu/~maxlee/FWPReview
  Internet üzerinde o kadar çok bedava Web alanı sağlayan kuruluş var ki, toplamda 50 ya da 60 MB'lık bir Web alanına sahip olmak o kadar zor değil. Max Lee'nin hazırladığı sık sık güncellenen bu sayfada bedava Web alanı veren kuruluşların ve verdikleri hizmetin ayrıntısıyla bir listesi bulunuyor. FWPPR'de genele hizmet veren kuruluşları bulabilirsiniz, ama unutmayın bunların yanı sıra sadece gıda üzerine çalışanlara ya da 14-18 yaş grubuna bedava Web alanı sağlayan pek çok firma var, bunları bulmak için bedava hizmetleri listeleyen Web sayfalarına başvurmalısınız.

  KENDİ SAYFALARINIZI YAPIN
  HTML çok zor bir dil değil, kendi sayfanızı kendiniz yazmak istediğinizde, beğendiğiniz sayfaların kaynak koduna göz atmanın yanında sağlam bir HTML referansı ve bir yardımcı editör işinize çok yarayacaktır.

  HTML Writes Guild
  http://www.hwg.org/
  HTML Yazarları Loncası HTML ile ilgili başlangıç noktanızı oluşturabilir. www.hwg.org/resources/html/references.html adresinden bedava bir HTML referansı edinebilirsiniz.

  Homesite 1.2
  www.dexnet.com/homesite.html
  Homesite güçlü, hızlı ve kullanımı kolay bir HTML editörü, daha yeni versiyonları shareware olmasına rağmen Homesite 1.2 bedava! Bu editörü kullanmak için HTML biliyor olmalısınız çünkü Homesite kodu sizden tümüyle saklamak yerine sadece HTML yazmanızı ve birden çok sayfayla olan uğraşınızı kolaylaştırıyor.

  CuteFTP
  http://www.cuteftp.com/
  CuteFTP kolay kullanımlı bir shareware. Tümüyle değil ama neredeyse bedava yazılımlardan yani. Kendi sayfalarınızı bilgisayarınızda hazırladıktan sonra FTP protokolüyle sunucuya yükleyebilirsiniz. Cuteftp ile FTP sitelerinin listesini tutabilir, FTP bağlantılarınızda Windows benzeri arabirim kullanabilirsiniz.

  NetLoad
  http://www.netload.com/
  Netload, Web sayfalarınızı güncellerken sunucu üzerindeki ve bilgisayarınızdaki dosyaları kontrol ediyor ve sadece gereken dosyaları otomatik bir şekilde sunucuya yüklüyor. Eğer Web sayfalarınız biraz karmaşıklaştıysa NetLoad çok işinize yarayacak bir shareware.

  BEDAVA GRAFİKLER
  WEB sayfalarına sahipseniz, bu sayfaları rapor sayfası gibi renksiz bırakamazsınız herhalde. Size hareketli GIF resimler, arkaplanlar, butonlar gerek. Peki sayfalarınıza resim de koymayı düşünüyor musunuz? O halde bunları nereden bulacağınızı aktaralım:

 2. #2
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Bedavacının Web Rehberi (Kesinlikle Görmelisiniz)

  Webseer http://www.webseer.cs.uchicago.edu/
  Web'in paylaşımlı bir ortam olduğundan söz eder dururuz. Tabii bazı sitelerde, grafik ve
  resimlerin başka yerlerde kullanılmamasına ilişkin notlar bulunuyor. Ama bunların büyük kısmı için böyle bir not yok. Eee, el elden üstündür demişler; çoğu sitenin webmaster'ı başkalarının hazırladığı hoş grafikleri
  animasyonları ve resimleri kullanır. İşte bu resimlere ulaşmak Webseer ile çok kolay. Çünkü bu bir resim arama/tarama servisi. Webseer sitesine ulaştıktan sonra konu başlığına ve resmin özelliklerine göre arama yapmanız yeterli.

  Andy's Art Attack
  http://www.andyart.com/
  The Design Shoppe www.softworldnet.com/theshop/shop.html
  Bu iki adreste de Web sayfanızda kullanabileceğini standartların üzerinde kaliteli grafikler bulabilirsiniz: Resimler, oklar, arkaplanlar, butonlar, bölme grafikleri... Hepsi bedava, tek dezavantajı grafik ağırlıklı sayfaların yüklenmesinin uzun sürebilmesi.


  Paint Shop Pro
  http://www.jasc.com/
  Grafiklerinizi kendiniz yapmak ya da elinizdekilerle birazcık oynamak istiyorsanız Paint Shop Pro mükemmel bir shareware. Bir çok filtreye sahip olduğu gibi Photoshop plugin'lerini de destekliyor.
  Çok sayıda dosya biçimini açabiliyor ve kaydedebiliyor.
  www.pspro.ml.org adresinde ise PSP'yi öğreten sayfalar ve bedava fontlar bulabilirsiniz. Bu arada Nisan sayımızda verdiğimiz PC World Interactive 1 CD'sinde bu programın olduğunu hatırlatalım.
  WEB SAYFALARINIZ İÇİN EKLER
  Jcount
  http://www.jcount.com/
  PageCount
  http://www.pagecount.com/
  Jcount ya da Pagecount'dan bedava bir sayaç alabilirsiniz. Yapmanız gereken verilen kodları HTML sayfanıza
  eklemek. Bunun karşılığında sayacınızda bir reklam görüntülenecek.


  Lpage
  http://www.lpage.com/
  Lpage'den bedava bir konuk defteri alabilirsiniz. Verilen kodları sayfanıza yerleştirdikten sonra Web sayfanızı ziyaret edenler size özel konuk defterine Web arabirimini kullanarak mesaj bırakabilirler. Sadece size özel mesaj bırakılabildiği gibi konuk defteri sayfanızı bir miktar özelleştirebilir ve mesaj bırakanlar hakkında istatistiklere ulaşabilirsiniz.

  Netmind
  http://www.netmind.com/
  Web sayfanıza NetMind'dan alacağınız HTML kodu eklediğinizde ziyaretçileriniz sayfanız değiştiğinde NetMind tarafından e-posta ile uyarılmak için kendi e-posta adreslerini bırakabilirler. NetMind ayrıca herhangi bir Web sayfası değiştiğinde e-posta ile uyarma hizmeti de veriyor.

  WDVL Java Gallery
  www.stars.com/Multimedia/Java
  The Java Boutique
  www.j-g.com/java/index.html
  Java Gallery ve Java Boutique'de Web sayfanızda kullanabileceğiniz bedava Java progr*****ları bulabilirsiniz. Bu progr*****lar sayesinde Web sayfanıza HTML ile mümkün olmayan şaşırtıcı özellikler ekleyebilirsiniz. Özellikle Java boutique'de yüzlerce applet kategorik olarak sınıflandırılmış halde sizi bekliyor.

  BEDAVA PROMOSYON
  Submit-it (
  Link yok)
  Eğer Web sayfalarınızın ulaşılabilir olmasını istiyorsanız en azından başlıca arama/tarama servislerinin sayfalarınızı veritabanlarına eklediğinden emin olmalısınız. Sayfaları gezinip ve adres toplayan robotların bir şekilde sizin sayfanıza uğramasını beklemek yerine, en iyisi arama/tarama servislerinin sayfa ekleme özelliğini kullanmak. Bazıları sayfanızı hemen veritabanına ekleyecek, bazıları bu işi bir hafta içerisinde yapacak. Submit-it'e gereken bilgileri verdikten sonra sayfanızı 20 tane başlıca arama/tarama servisine kaydediyor. Bu hizmet ücretsiz ancak sayfanızı 100'den fazla arama/tarama servisine kaydettirmek isterseniz küçük bir ücret ödemeniz gerekiyor.

  Banner Exchange
  http://www.bannerexchange.com/
  Link Exchange
  http://www.linkexchange.com/
  Bu servislere üye olursanız Web sayfanızı tanıtan reklamınız üyelerin sayfalarında görünebilir. Bunun karşılığında siz de Web sayfanıza bir reklam koyuyorsunuz. Bu reklam her defasında değişiyor. Eğer kullanıcılarınız bir siteye sizin sayfanızdaki reklamdan giderse kredi kazanıyorsunuz ve sizin reklamınız da bir sitede yayınlanıyor. Bedava ve sayfanızın trafiğini arttırmak için oldukça etkili bir yöntem.

 3. #3
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı

  DAHA İYİ SÖRF
  Versions
  http://www.versions.com/
  Kullandığınız programın yeni versiyonu çıktığında Versions size e-posta ile önceden seçtiğiniz program hakkında bilgi gönderiyor. Seçebileceğiniz program sayısında bir kısıtlama yok ve bu hizmet tümüyle bedava.

  Digital Bindery
  http://www.bindery.com/
  Internet'te favori sayfalarınız yenilendiğinde haberdar olmak ister misiniz? Digital Bindery browser'ınızın üst kısmında küçük bir yer kaplıyor, gideceğiniz adresi buradaki bölüme yazarak sörfünüze başlıyorsunuz. Sörf sırasında değiştiğinde haberdar olmak istediğiniz sayfaya geldiğinizde adresi kolayca ekleyebiliyorsunuz. Size gelen ilk postayla beraber e-posta ile hizmeti kolaylaştıran programı da alıyorsunuz.

  Notify Me
  http://www.notifyme.com/
  İlgilendiğiniz konuları, ürün gruplarını seçin, Notify Me yeni bir ürün çıktığında size bir e-posta göndersin! E-posta içerisinde yeni ürünlerin başlıkları bulunuyor. Yine posta içerisinden hemen sizin için hazırlanmış sayfanıza gidebiliyorsunuz. Buradan da üreticilerin sayfalarına ulaşabilirsiniz.

  Free Minder
  www.cvp.com/freemind/
  Kendinize belli bir günde ya da belli aralıkla e-posta göndermek ister misiniz? FreeMind bu hizmeti bedavaya sunuyor. Belli aralıklarla yapacağınız işleri ya da önemli günlerinizi kendinize hatırlatmak için bulunmaz bir hizmet.

  Anonymizer
  http://www.anonymizer.com/
  Göz attığınız her Web sitesi sizin hakkınızda belki de sandığınızdan fazla bilgi topluyor. Anonymizer'ın
  www.anonymizer.com/cgi-bin/snoop.pl adresinde sizin hakkınızda toplayabildiği bilgi karşısında şaşırabilirsiniz. Eğer kimseye fazla bilgi vermek istemiyorsanız Anonymizer'ın Web Proxy servisini kullanabilirsiniz. ' Anonim' olarak sörfünüze başladığınızda artık sayfalarınızı sizin için Anonymizer açacak ve size gönderecek. Böylelikle ulaştığınız sayfaları sizinle ilgili bilgiler yerine sadece Anonymizer ile ilgili bilgileri alabilecekler. Anonim sörf yaparken sayfanıza bir kontrol paneli ekleniyor ve adres satırında gerçek adresin başında www.anonymizer.com:8080/ yazdığını görüyorsunuz. Aslında hiç Anonymizer'ın Web sitesine gitmeden de bu adresi gitmek istediğiniz adresin başına yazarak anonim sörf yapabilirsiniz. (Not: Bu yazı hazırlandığı sırada Anonymizer tadilat dolayısıyla yarım saatte bir hizmet veriyordu)

  WinServe
  http://www.winserve.com/
  Internet de bir bilgisayar ağı ama arabirimi oldukça farklı... Örneğin neden Internet'te bağlı iki bilgisayar klasörlerini paylaşamıyor? Winserve'ün sunduğu bedava isim servisi ile bu mümkün. Bir kaç küçük ayar yaptıktan sonra Internet'teki bilgisayarları Ağ Komşuları'nda görebilirsiniz.

  Freeloader
  http://www.freeloader.com/
  FreeLoader ilgilendiğiniz Web sayfalarını toplu olarak sabit diskinize yükleyen sonra da istediğiniz zaman yavaş Internet bağlantılarından etkilenmeden sabit diskinizin üzerinde sörf yapabilmenizi sağlayan bir program. Bu işi yapan başka programlar da var elbette ama FreeLoader bedava ve tanımlayacağınız ' kanallar' sayesinde ilgilendiğiniz konulardaki haberlere kolayca erişebiliyorsunuz. Ancak FreeLoader sistem
  kaynaklarınızın önemli bir kısmını kullanıyor ve Web sörfünüzü oldukça yavaşlatabiliyor. FreeLoader ile beraber bir tane de bedava ekran koruyucu geliyor.


  The Phone Company
  http://www.tpc.int/
  Web üzerinden istediğiniz her yere, Türkiye dahil, faks gönderebilirsiniz. Faksınız gideceği ülkeye kadar e-posta olarak, oradan da gönüllü görevli aracılığıyla şehiriçi telefon ücreti ödenerek alıcısına ulaşacak. Bu servisle fakslarınız genellikle birkaç saat içerisinde yerine ulaşıyor ama tabii hiçbir garantisi yok.

  PlanetAll
  http://www.planetall.com/
  PlanetAll ilk bakışta basit bir e-posta yönlendirme servisi gibi gözükse de asıl amacı bağlantılarınızı sağlamak. Adres defterinize arkadaşlarınızın, tanıdıklarınızın adreslerini koyuyorsunuz. Gezi planınızı da verdiğinizde adres defterinizden aynı tarihte aynı şehirde olacak kişileri görebilirsiniz. Daha da iyisi adres defterinizde olan bir kişinin adres defterinde olan kişiler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bağlantıda olduğunuz kişilerin önemli günlerinde e-posta ile uyarılıyorsunuz. Web üzerinden e-posta atmak da mümkün. Kısaca, PlanetAll komple bağlantı yönetimini bedava sunuyor.

  ICQ
  http://www.mirabilis.com/
  Tanıdıklarınızın herhangi bir anda Internet'e bağlı olup olmadıklarını bilmek ister misiniz? ICQ bunu ve çok daha fazlasını sunuyor. Sohbet, dosya aktarımı, URL, mesaj, e-posta, çağrı gönderme, kolayca Web sitesine ulaşım... Bütün bunları yapabilmek için ICQ programını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Daha sonra Internet'e bağlandığınızda ICQ otomatik olarak açılıyor ve kendi sunucusuna bağlanıyor. Kaydolduğunuzda size UIN adı verilen bir numara veriliyor. Artık herkes size bu numarayla ulaşabilir, size özel Web sayfasından, ICQ kullanmıyorsa bile, size çağrı gönderebilir. Asıl eğlence bağlantılarınızı listenize eklediğinizde başlıyor. ICQ'nun veritabanında aradığınız kişi yoksa hemen bir e-posta ile ICQ hakkında bilgi gönderebilir ve kaydolduğunda otomatik uyarı alabilirsiniz. Listenizdeki herhangi bir kişi Internet'e, daha doğrusu ICQ programı ICQ sunucusuna, bağlandığında anında görebilir ya da ICQ'yu simge durumunda küçültülmüş çalıştırıyorsanız sesli ve yazılı uyarı alabilirsiniz.

  Shareware.com
  http://www.shareware.com/
  Web'deki ilk shareware kütüphanesi hala aradığınız yazılımı bulmak için en büyük ve iyi sitelerden biri. Shareware.com sanal bir kütüphane, shareware, yardımcı programlar, fontlar ve daha birçok şeyi içeren dev dosya arşivleri için bir katalog görevi görüyor. Listelenen programlar Shareware.com'un bilgisayarlarında saklanmıyor. Bu, hizmet kalitesinin değişken olmasına yol açıyor. Eğer bir dosyaya erişiminiz yavaşsa çoğu zaman alternatif bir adresi deneyebilirsiniz. Shareware.com'da bulunan gelişmiş arama yetenekleri de işinizi kolaylaştırıyor.

  TUCOWS
  http://www.tucows.com/
  TUCOWS, ' The Ultimate Collection of Winsok Software' kelimesinin kısaltılmışı. İyi organize ve dökümante edilmiş bir arabirimle Windows 3.x., Windows 95 ve Macintosh için Internet yardımcı programları sunuyor. Dosyaları dünya üzerinde çeşitli yerlere yayılmış sunucularında tutuyor, daha ilk sayfasına geldiğinizde zaten bir tanesini seçiyorsunuz. Hızı da oldukça iyi.

  Jumbo
  http://www.jumbo.com/
  Bu arşive girdiğinizde çıkmanız biraz zor olacak. Önce kategori sonra işletim sisteminizi seçiyorsunuz ve karşınıza yüzlerce dosya geliyor. Bu nedenle aramalarınızı daha ayrıntılı yapmak için Jumbo'nun arama hizmetini kullanmak istemeniz olası. Jumbo'nun tek dezavantajı sayfalarının grafiklerle dolu olması ve listelenen dosyalar hakkında ayrıntılı bilgi vermemesi.

  BEDAVA YAZI TİPLERİ
  Astigmatic One Eye
  www.comptechdev.com/cavop/aoe
  Astigmatic One Eye'da bedava yazıtipleri bulabilirsiniz. Buradaki yazıtipleri oldukça iddialı, gerektiği yerlerde kullanırsanız sayfalarınıza gerçekten bir hava getirebilirler. Sitenin kendisinden de yazıtiplerinin özel efekt ve renklerle kullanımı hakkında birkaç tasarım fikri alabilirsiniz.

  Ray Larabie'den Haftanın Bedava Yazıtipi
  www.globalserve.net/~rlarabie
  Ray Larabie her hafta kendi tasarladığı bir yazıtipini haftanın yazıtipi olarak bedava sunuyor. Sayfalarınıza bir tutam farklılık getirmek istiyorsanız Larabie'nin yazıtipleri aradığınız çözüm olabilir. Bu sitede bulacağınız yazıtipleri sıradışı ancak çok radikal ya da itici değil.

  Microsoft
  www.microsoft.com/msdownload/default.asp
  Microsoft'un free downloads sayfalarından bedava ya da bir süre kullanmak için pek çok yazılım ve yardımcı program yükleyebilirsiniz. Web için bedava yazıtipleri, bunlardan sadece bir tanesi. En iyisi bu siteye göz atıp bedava neler alabileceğinize bir bakmanız.

  BEDAVACILARA ÖZEL
  Virtual Free Stuff
  www.dreamscape.com/frankvad/free.html
  Günlük olarak yenilenen bu sitede çok iyi organize edilmiş 2000'in üzerinde bedava hizmet ya da teklife bağlantılar bulunuyor. Ayrıca sayfanın sonunda bağlantılar bulunan diğer ' Virtual' hizmetleri de oldukça yararlı. Bu site bedavacılar için geçekten kaçırılmayacak nimet!

  Freestuff
  www.icv.net/free.html
  Bu sitede bedava teklifler, yarışmalar ve promosyonlar hakkında büyük bir kütüphane bulabilirsiniz. Kolay kullanılan bir form yardımıyla istediğiniz konuya hemen ulaşılabiliyor. İsterseniz rasgele bir konuya gitme şansınız da var.

  Totally Free Stuff
  adhere.on.ca/free/
  Bu sitede de kategorize edilmiş iyi bir bedava listesi bulacaksınız. Ayrıca bedava e-posta dergisi Locker Gnome'a da buradan erişebilirsiniz.

  Greg's Free Stuff
  www.the-vault.com/freestuff/
  Greg, kategorize edilmiş bir bedava listesi sunuyor. Çok sık yenilenmese de aradığınızı Greg'in sayfasında bulma şansınız var.

 4. #4
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı

  BEDAVACININ KABUSU DIGITAL PARA
  NET ÜZERİNDE sörf yapıp tüm o bedava şeyleri elde etmek mükemmel, değil mi? O halde keyfini çıkarmaya bakın. Çünkü elektronik ticaret çağına giriyoruz ve download ettiğiniz her şeyin az ya da çok bir ücreti olabilir.
  Internet üzerinde her zaman bedava ve işe yarayan şeyler olacak. Ancak bazı online para havalesi yapan firmalar, ' elektronik para' , ' sanal hesap' , Internet cüzdanı' gibi adlar verilen elektronik ticaret teknolojilerini geliştiriyorlar. Böylece Web üzerinde, satıcısına göre bir değeri olan herşey - ister birkaç yüz lira, ister birkaç milyon lira - kolayca satılabilecek. Eee, Web'in para kazandırdığını gören site sahiplerinin bir kısmı da şimdiye kadar bedava verdikleri hizmetleri paralıya dönüştürebilir; nasıl olsa para tahsil etmek kolaylaşacak. Bunlar arasında online gazeteleri ve dergileri, grafikleri, yazılımları, araştırma raporlarını ve aklınıza gelebilecek pek çok şeyi sayabiliriz.

  Net üzerinde elektronik para transferi üzerinde çalışan en önemli iki firma CyberCash (CyberCash - Payment Gateway/Internet Merchant Accounts from VeriSign, Inc.) ve DigiCash (digicash.com). CyberCash'in CyberCoin yazılımı, kullanıcıların banka veya kredi hesaplarından elektronik bir cüzdana para transfer etmelerini sağlıyor. DigiCash'ın Ecash yazılımı ise biraz daha farklı: Bankanız hesabınızdaki parayı, sabit diskinizde saklayabileceğiniz dijital paraya dönüştürecek. Elektronik alışveriş yaptığınızda hem banka hesabınızdaki para hem de sabit diskinizdeki dijital para otomatik olarak güncellenecek.

  Kısa vadede o kadar çekinmeye gerek yok: Satıcıların çoğu elektronik paraya henüz güvenmiyor. Ancak bu yılın sonunda elektronik para ciddi bir çıkış yapabilir. Digital Equipment şu sıralar Millicent adını verdiği dijital çekler üzerinde çalışıyor; Carnegie Mellon ise NetBill adını verdiği bir elektonik para sistemi geliştirdi.
  Ayrıca 1997, üreticilerin, kredi kartı kuruluşlarının, siber-hesap yöneticilerinin, Microsoft ve Netscape'in Güvenli Elektronik Para Transferi protokolünü desteklemeye karar verdikleri bir yıl oldu. Bu karar, güvenlikle ilgili pek çok konuya çözüm getirebilir ve online alışveriş gerçek anlamıyla yaygınlaşmaya başlayabilir.
  Tabii tüm bu şirketler daha işin başındalar. Karşılarına çıkacak en önemli zorluk şimdiye kadar bedavaya alışmış Net sörfçülerini online para harcamaya ikna etmek olacak.

  Gelecek ay görüşmek üzere. "Bilgi Güçtür". Güç sizinle olsun!

 5. #5
  Üyeliği durduruldu hook34 Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  Gül Bahçesinde
  Mesajlar
  306
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı

  paylaşımın için teşekkürler ...

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Özyürek: Kesinlikle suçlanmamalıdır
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-27-2011, 18:37
 2. Bu Bilgisayarı Görmelisiniz
  By VatanBekcisi in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 09-13-2009, 20:55
 3. korkuyorsan kesinlikle bakma!
  By aydınhan in forum Efsaneler
  Cevaplar: 31
  Son Mesaj: 07-24-2008, 11:33
 4. AK Parti kesinlikle kapatılmaz
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-21-2008, 21:38
 5. çok önemli kesinlikle bakın kesinlikle
  By zeynep in forum Off Topic
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 05-07-2007, 18:25

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375