+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Google Adsense İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  Webmaster Forumunda Bulunan  Google Adsense İle İlgili Bilmek İstedikleriniz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2.171
  Tecrübe Puanı
  2335008

  turkey Google Adsense İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

  Google Adsense İle İlgili Bilmek İstedikleriniz  Kendimce sorular soracağım ve yine kendimce cevap vereceğim.Bu Yazdığım cevaplar deneyimlerim,okuduğum makaleler ve çevremdeki insanların deneyim + google adsensenin sözleşme sayfası kaynak alınarak yazılmıştır.

  *Eğer Sizinde çok sık rastladığınız sorular var ise buradan iletebilirsiniz.Veyahut sizinde diğer insanlarla paylaşmak istediğiniz soru ve cevaplar var ise burdan iletiniz.Maksat Konuyu güncel tutarak mümkün olduğunca kafada kalan sorulara cevap verebilmektir.

  1-)Aynı İsimle birden fazla hesap açabilirmiyiz ?

  Cevap a ) Google Adsenseden Aktif Bir Hesabınız var ise google adsenseye aynı isim ve soyisimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu ''Zaten şuanda aktif olan bir hesabınız olduğu'' gerekçesi ile reddeder.Çünkü googleye göre birden fazla hesap kullanmak yasak olup kişi zaten eğer birden fazla web sitesi var ise hesabını istediği kadar sitede kullanabilir ve Kanal yönetimi ile bu sitelerin istatistiki verilerini tutabilir.

  Cevap b ) Google adsenseden daha önce banlanmış iseniz google adsenseye aynı isim ve soy isimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu Kabul eder.(Bunu yapmasının sebebi tahminimce google Hesap onaylama işlemleri sırasında geliştirdiği filtreleme tekniğinde şahsın banlanmış olmasını kaile almıyor olabilir.)

  *Lakin Hesabınızı aktif olarak kullanmaya başladığınızdan yaklaşık olarak 1 hafta 10 gün sonra Google adsenseden şöyle bir mail alırsınız.''Bu hesap daha önce kapatılmış bir hesapla ilişkilendirildiği için durdurulmuştur,Reklamverenlerin haklarını vs vs..''

  2-)Aynı Adres,Soyadı,Telefon ile başvurabilirmiyiz ?

  Cevap : Yukarıda belirtmiş olduğum sonuçlar aynı şekilde bu sorudada geçerli olmaktadır.Daha önce Banlanmış bir Ev adresi vede Telefon İle Tekrar başvurduğunuzda 1.Ci Soru Cevap b) ' dede belirttiğim sonuçla karşı karşıya kalırsınız.

  Soyadının aynı olması ban sebebi değildir(Bu durumun geçerli olması için adres telefon vs bilgilerinin farklı olması lazım.)

  3-)Eft bilgileri kısmına Google adsensedeki ad soyadım değilde farklı bir isim yazarak ödeme almak istiyorum bu mümkünmüdür ?

  Cevap a) 18-11-2006'dan önce açılmış vede eft banka bilgileri onaylatılmış hesaplar tıpkı bu ay ödeme aldıkları gibi bundan sonraki aylarda farklı ad ve soyad olsa bile rahatlıkla ödeme alabileceklerdir.

  Cevap b) 18-11-2006' dan sonra heap açılmak istendiğinde google adsense başvuru sayfasında belirtilmiş olan


  • Alacaklı adınızın banka hesabınızdaki adla aynı olması gerekir.
  • Alacaklı, AdSense'e katılabilmek için en az 18 yaşında olmalıdır.

  Kurallarına göre bu tarihten sonra açılmış hesaplarda banka bilgilerinin google adsense ad ve soyadı ile aynı olmak zorunluluğu vardır.

  Cevap c) 18-11-2006'dan önce açılmış fakat banka bilgileri girilmemiş hesapların durumu ise meçhul.Yani bu hesaplar için şuan kesin birşey söyleyemiyoruz.Ancak Tıpkı Pin sisteminin devreye girmesinden sonra nasıl o ana kadar açılmış hesaplarda Pin kodundan muhaf tutuldu ise sanırım şuana kadar açılmış olan fakat banka bilgileri girilmemiş olan hesaplardada CEVAP A) geçerli olacaktır.

  4-)Aynı bilgisayarda birden fazla hesap kontrolü yapabilirmiyiz ?

  Cevap )

  Googleye göre bir bilgisayardan birden fazla hesap kontrolü yapmak ban sebebi değildir.Yani Kural sayfasında en azından böyle bir ibare bulunmamakta.Ancak Bu Sizin Aynı bilgisayardan birden fazla google hesabına girmenizin banlanmanıza etken olmayacağı anlamınada gelmiyor.Yani Özellikle Aynı bilgisayardan daha önce ban yemiş bir kullanıcının yine aynı bilgisayardan 2.ci bir hesap kontrol etmesi googlenin size ulaşması açısından bir etkendir.

  Örneğin yaşadığım bir olaydan bahsedersek.Ad soyad adres hatta telefonu bile farklı olan bir hesaba daha önce ban yemiş bir bilgisayardan giriş yapıp kontrol ettikten 1 gün sonra Googleden gelen mailde ''Bu hesap daha önce banlanmış bir hesapla ilişkilendirilmiştir'' yazmakta.

  Bu Yüzden mümkün mertebede Hesaplarınızı

  *Pc(Kendi pc nizden 1 adet hesabınızı kontrol ediniz)
  *Remote(Uzak masaüstü bağlantısı)
  *Ve internet kafe gibi ortamlara giderek kontrol ediniz.

  5)Bu ay kazandığım parayı bu ay sonu alabilirmiyim ?

  Cevap )Kesinlikle Hayır.Bu maddeyi özellikle koydum çünkü bende zamanında ilk başladığım zamanlarda bu hataya düşmüştüm.

  Googlede Örneğin 1 Kasım ile 30 Kasım Arasında Kazandığınız Ödemeyi Aralıkta alırsınız yani bir sonraki ay.

  6)Pin Kodu nedir ne zaman gelir ne işe yarar ?

  Cevap)Pin kodu googlenin uyguladığı bir çeşit güvenlik sistemidir.Adresinize gelir Buda Yaklaşık olarak 2 hafta ile 40 gün arasında değişen bir sürede ulaşır.

  Pin Kodunun İlk Gönderilme Tarihi Hesap Bakiyenizin 50 doların üstüne çıkması sonucu olur.Her 2 haftada bir yeni bir pin kodu talebinde Bulunabilirsiniz.

  7)Google Adsenseye en hızlı başvuru şekli nedir ?

  Cevap)Blogger.com'dan başvurmak sizin google adsense hesabınızın en hızlı şekilde (Maksimum 1 gün içinde) Onaylanıp aktif olmasını sağlayacaktır.

  8)Google Adsense Mail Adresimi Değiştirebilirmiyim ?


  Cevap)Evet Googlenin Şu Sayfada Detaylı olarak belirttiği işlemleri gerçekleştirdiğiniz sürece bu mümkündür.

  9)Google Adsense Ödemeleri Hangi Tarihte yapar ?


  Cevap)Kesin olmamakla beraber Her ayın 23'ünde Ödeme İşleme girer.Ve 24'ünde Ödemeler Eft Yapılır.


  10)Google Adsense Reklamlarına tıklamaları için kullanıcıları teşfik etsem ne olur ?

  Cevap)Googleye göre Kullanıcıyı reklama teşfik etmek Kesinlikle Ban Sebebidir. Google adsense reklamlarının sağına soluna altına üstüne hiçbir şekilde o reklama tıklamayı teşfik edecek örneğin ''Dosya indirmek için yada siteye girmek için tıklayın'' yada sitemize destek vermek için her gün ''1 kez google adsense reklamına tıklayın'' gibisinden.

  Ayrıca Google ye göre sadece yazı ile teşfik değil örneğin FULL EKRAN PENCERE AÇIP içine google adsense koymak (daha doğrusu klasik popup pencereye bile adsense koymak) kesinlikle yasak olduğu gibi Bir sayfada Sadece google adsenseyi koymak yani tıklanacak başka herhangi birşeyin bulunmamasıda teşfik sayılır ve google için ban sebebidir.

  ALINTIDIR


  ''Tecrübe insanın başına gelen şey değildir; o insanın başına gelenle ne yaptığıdır.''
  Aldous Huxley

  ''Yanlış yapmayan insan yoktur. insanlık, yanlışını kabul ve düzeltmekle ölçülür.''
  Albert Einstein
 2. #2
  Isınan Üye delideli Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  15
  Tecrübe Puanı
  232

  Tanımlı

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben yeni başladım adsense reklamcılığına. Daha fazla kazanma konusunda neler yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. #3
  Webmaster ? Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir Baktabul'un Çılgını Misafir - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  Misafir
  Mesajlar
  2.666
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  102182763

  Tanımlı Adsense ile çok para kazanma yolları

  1. Sabırlı Olun
  Yapacağınız değişiklikler hemen sonuç vermeyebilir bu nedenle sabırlı olmalısınız. Yaptıklarınızın doğruluğunu kontrol etmelisiniz.

  2. Araştırın
  İnternette birçok kaynak var. Bunlardan en bir tanesi de Google, google'ı biraz kullanırsanız birçok tekniği öğrenebilirsiniz. Forumları takip ederekde.
  2.1 Birkaç Site adresi :
  Webmaster Forum - Internet Marketing & Search Engine Forums
  SEO Chat Forums - Search Engine Optimization
  SearchEngineWatch Forums -- Discussions About Search Engine Optimization, Marketing & Searching
  2.2. Aklınıza takılan konularda aramalar yapın
  2.2.1 Arama yaparken eğer cümle arıyorsanız " işareti kullanmayı ihmal etmeyin. Örnek "html optimization"
  2.2.2 Arama yaparken alakasız sonuçlar geliyorsa onları elemeye çalışın. Örnek: "öğrenci siteleri" -site:iyinet.com -site:besturk.net (alt dizin olayı olduğu zaman çok kullandığım bir kalıp )
  2.2.3 Bulduğunuz faydalı siteleri çeşitli kategoriler oluşturarak "Sık Kullanılanlar" a ekleyin. Daha sonra bu siteleri takip etmeniz kolay olacaktır.

  3. Google için çeşitli araçları kullanmayı ihmal etmeyin
  3.1 Preview Tool
  https://www.google.com/adsense/previewtool
  Bu aracı yükleyerek google reklamlarının renklerini sitede bir değişiklik yapmadan deneyebilir ve görebilirsiniz. Reklamların renkleri ve tarzları tıklanma oranını oldukça fazla etkiliyor. Bazı sayfalarda sayfanın arka rengi ile aynı renk yapmak faydalı iken bazı sayfalarda ise daha canlı arkaplan renkleri kullanmak daha mantıklı, bunu deneyerek görmek gerekiyor.

  3.2 Google Reklamı çıkmıyorsa alternatif reklam ekleme
  3.2.1 Sitenizde google reklamı boyutlarında reklamlar hazırlayın ve bunları yerleştirin. Burada google'dan en çok para kazandıran sitenizin reklamını yaparsanız kazancınızı biraz daha artırabilirsiniz.
  3.2.2 Google reklamı çıkmıyorsa o alan boş durmasın istiyorsanız alternatif olarak http://pagead2.googlesyndication.co...nse_script.html girdiğiniz takdirde o alan gözükmeyecektir.
  3.2.3 Alternatif olarak arkaplan rengini girerek reklam çıkmadığında orada bir renk çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  4. Site ve İçerik
  4.1 Birçok site hazırlamaktansa az sayıda site hazırlayın, fakat her hazırladığınız sitenin içerisinde oldukça fazla sayfa olsun.
  4.2 Hazırladığınız içerik sayfalarında alakalı isimler kullanmaya dikkat edin. Adsense reklam gösterimi yaparken dosya isimine de dikkat ediyor.
  4.3 Sitelere mümkün olduğunca o sayfaya özel reklam alanları oluşturarak eklemeye çalışın. İçeriğin içerisine güzel şekilde yerleştirmeniz tıklama oranlarınızı artıracaktır. Örnek: https://www.google.com/adsense/large-rectangle
  4.4 Google aramalarını kullanmaya özen gösterin, ekstra bir gelir kaynağı olacaktır.
  4.5 İçerik seçerken google'ın çok para verdiği içeriklerden ziyade yaparken zevk alacağınız içerikler seçmeye özen gösterin. Her türlü site google'dan iyi paralar kazanabilir. Hotel içeriğine çok para vermesi sizin hotel sitesi yapmanızı gerektirmez. Bunun yerine sevdiğiniz konularda yaparsanız daha verimli olacaktır.
  4.6 Özgün içerikler kullanmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca içerikleri kendiniz hazırlayın veya başka kaynaklardan derlediklerinizi kendi cümlelerinizle birleştirin. Etik açıdan kaynak belirtmeniz ve gerçek adresine link vermeniz hoş olacaktır.
  4.7 Kanalları kullanmaya özen gösterin. Hangi alanlarda ne kadar tıklama oranı var, hangi alanlara koymak daha mantıklı tespit edip buna göre sitedeki reklam yerlerini, renklerini ve biçimlerini değiştirebilirsiniz.
  4.8 Sitenizin içerisine bir robot.txt dosyası atmanız faydalı olacaktır, genelde botlar ilk önce o dosyayı kontrol ediyorlar.
  4.9 Sitenizi Dmoz ve Yahoo'nun ilgili kategorilerine kaydedin.
  4.10 Sitenizde gizli linkler, gizli içerik bulundurmamaya gözen gösterin.
  4.11 Sitenizi arama motorlarına göre değil, kullanıcılara göre yapmaya da özen gösterin. Arama motorlarından gelen kişilerde birer kullanıcı, her halukarda sitenizi gezecek reklamlara tıklayacak olanlar kullanıcılar.
  4.12 Pagerank'i düşünmeyin, siz düşünsenizde link değişimi yapsanızda google bildiğini okuyacaktır. Siz sitenizi güzelleştirmeye çalışın.
  4.13 Pagerank yükseltmek için kurulan ağlara katılmamaya özen gösterin.
  4.14 Link değişimi yaparken kendi kategorinizden sitelerle link değişimi yaparsanız iki taraf içinde faydalı olacaktır. Bunun dışında ziyaretçi gönderebilecek sitelerle işbirliği yapın. Ziyaretçi sayısı ve size gönderilecek ziyaretçi sayısı tamamen farklıdır.
  4.15 Gereksiz ve siteyle alakasız içerik koymamaya özen gösterin.

  5. Düşünün
  5.1 Bir çoğumuz düşünmeden site yapıyoruz, düşünmeden başlıyoruz. Bir siteye başlamadan önce nasıl yapacağınızı neler yapacağınızı düşünün planlayın. İşleriniz daha düzenli yürüyecektir.
  5.2 Düşündüklerinizi sıraya koyarak yapın.

  6. Siteye az ve öz reklam yerleştirmek
  Sitenize 3 adet reklam alanı koyabiliyor olmanız, 3 adet reklam koymanızı gerektirmiyor. Tavsiyem çeşitli yerlerde reklam tıklamalarını test edin ve maksimum verim aldığınız yere reklam koyun. 3 adet reklam yerleştirdiğimiz sitelerde 3'ünde de reklam çıkıyordu, tıklama oranlar %0.01 olan bile vardı. O tarz reklamları kaldırdığımızda tıklanma rakamları düşmesine rağmen kazandığımız para arttı. Yani daha kaliteli reklamlar yayınlanmaya başladı sitede.

  Ekleme:
  1. 336x280 boyutlu reklamı sitede kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu reklam normal linkler gibi gözüktüğü için tıklama oranları daha yüksek oluyor.

  2. Sitenize özel bir renk paleti oluşturun. Arkaplan rengini sitenin arkaplanı olarak uyarlayabilirsiniz veya zıt renkler kullanabilirsiniz. Fakat reklam gibi gözükmemesine dikkat çekin.

  3. Reklamları sitenin gözüken bir yerine yerleştirin.

  4. 468x60 reklam çok standart olduğu için kullanmamaya özen gösterin.

  5. Aynı boyuttaki reklam kodlarını kolayca değiştirebilmek için başka bir sayfadan alabilirsiniz

  Alıntıntıdır ...

  Not ilk Amacınız para Kazanmak Olmasın Siz Bir seyler yapın gerisi gelir ( Misafir)

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Google AdSense Oyunlara Geliyor
  By hayalet_0312 in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-31-2008, 15:35
 2. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 07-01-2008, 10:46
 3. Google Adsense Nedir?
  By T@yfuN in forum Webmaster
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-10-2007, 17:36
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-06-2007, 03:03
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-06-2007, 02:45

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375